18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 58 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
🔥 Sportowe osiągnięcie - teraz popularne
🔥 GTA Darłowo - teraz popularne
KGKM zagrożone
Topiony_serek • 2014-02-06, 20:07
To co się wyprawia w tym kraju nie przestaje mnie zadziwiać...

KGHM-owi grozi utrata monopolu na wydobywanie miedzi na Dolnym Śląsku. Ministerstwo Środowiska przyznało właśnie koncesję na eksplorację dużego złoża w okolicach Głogowa spółce... z Kanady.


Ministerstwo utrudnia rozwój KGHM w Polsce? Najwyraźniej tak...
Do tej pory małe firmy otrzymywały koncesje na opracowanie niewielkich złóż na Dolnym Śląsku. Prawo do nich i tak kupował później KGHM po wyższej cenie. Jednak w tym wypadku chodzi o 8 milionów ton miedzi, jeszcze w postaci rudy, przyznanej spółce-córce kanadyjskiej firmy.

Rzecznik resortu środowiska Paweł Mikusek twierdzi, że ta oferta był najlepsza. "Nie ma tutaj znaczenia pochodzenie firmy czy jakieś inne, pozamerytoryczne względy" - oświadczył rzecznik.


To zaskakujące, bo skarb naszego państwa ma ponad 37% udziałów w KGHM!!! Nie ma to jak strzelić sobie samobója.
Moim zdaniem nieźle posmarowano komuś łapki (nie jednemu) i tym sposobem rozkrada się nasz kraj. Ciekawe czy media podejmą temat czy dalej będą pierdolić o gender?
Bo do polityki to trzeba brać ludzi co się dorobili i nie chcą się nachapać. A przynajmniej udowodnili że potrafią gospodarować pieniędzmi.

źródło [color=A6A6A6][/color]
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-02-06, 20:54 3
Websterthe1
masz u mnie piwsko jak stodoła, prawicowcy, którzy się wypowiadają to rozchwiane emocjonalnie dzieciaki, powtarzające coś tam zasłyszane, coś tam przeczytane....
Zgłoś
Avatar
bolebor 2014-02-06, 21:03 3
Co w tym zlego?KGHM kupilo zloza w Kanadzie. Kanadyjczycu kupili w Polsce . Pora pozbyc sie udzialow panstwa w KGHM za duzo swin pasie sie w zarzadzie z nadania PIS i PO. Poczytajcie troszke o zonach dzieciach znanych politykow na posadkach za 20 tysiecy!
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-02-06, 21:35
a to kurwy! ale mnie wkurwiają!
W niemczech tylko niemeickie sklepy, w angli tak samo itd itd. a w polsce wszedzie kurwa zagrancze sklepy ktore robią interesy z naszymi firmami ktore im dostarczają asortyment tylko dlatego aby mieć "plecy". Pierdolona wieśniacka biedronka za grosz nie jest kurwa polska....teraz obok mojego bloku budują kurwa drugą biedronke! zmierzyłem kroki! kurwa 200 kroków odległości!!!!!! toż to jebane gówno teraz jest wszedzie!
Zgłoś
Avatar
poldekmisiak 2014-02-06, 22:54 4
Wyprzedali juz wszystko banda ryzego chuja, Czy wiecie że gaz łupkowy w POLSCE będzie wydobywany przez ZAGRANICZME firmy i sprzedawany POLAKOM na ich wlasnej ziemi? przepadnij polsko
Zgłoś
Avatar
Bobikufel 2014-02-06, 22:56 1
w sumie co wy pierdolicie...
przeciez to oznacza że cała elektronika bedzie tańsza... i nie bedzie już kaska leciała do kieszonki ryżych zawodników tylko zostanie u nas a to co zostałoby dla ryżego poleci do kanady...

poza tym wolny rynek to wolny rynek...
Zgłoś
Avatar
lwiryk 2014-02-06, 22:58
Rządzą nami ludzie którzy maja nakaz zniszczyć Polskę od środka. Poczytajcie sobie w necie dość ciekawe informacje można znaleźć.
Zgłoś
Avatar
nadra1414 2014-02-06, 23:03
TYLE DOBRA !!!! Rzadko kiedy widuje się takie sumy pieniędzy w jednym miejscu, sam miałem okazje patrzeć na 500 tys. zł czystej miedzi
Zgłoś
Avatar
RidensMoriar 2014-02-06, 23:05 1
Rozgrabianie Polski, część 201455325
Zgłoś
Avatar
avanax 2014-02-06, 23:05 5
Dla mnie bomba. Boli dupa teraz? Ja mieszkam w tym całym zgłębiu miedziowym... Ludzie z mojego otoczenia, pracują, albo próbują się dostać do KGHM-u. Możesz być najlepszym kandydatem na stanowisko do pracy i gówno Ci to da. Żeby się dostać na fizola trzeba bulić około 5 tys., a na umysłowego od 10 do 20 tys. Byle debil po liceum jak zapłaci i ma kogoś z rodzinki zajmie miejsce wyspecjalizowanego i wyuczonego człowieka, a w biurach tylko patrzą na kogo tu podpierdolić, żeby swojego wkręcić. W prywatnych zakładach pracy nie ma takich cyrków jak w tej POjebanej firmie. Ktoś dobrze zrobił i da tym ciulom do myślenia.
Zgłoś
Avatar
T................h 2014-02-06, 23:07 9
Ja pierdole, czytam i nie wierze własnym oczom... Jakoś jak KGHM wchłaniał kanadyjską firme miedziową to same peany u nas, ale u Kanadyjczyków nikt nie płakał, bo to powoduje rozwój. A teraz firma, która złożyłą oferte lepszą orazi tańszą dostała u nas koncesje (co juz przy biurokracji jest sukcesem) i będzie taniej wydobywać miedź. No kurwa tragedia.

Mam już dość pierdolenia o naszym rodzimym majątku. Bardzo chętnie kupie coś od "Kowalskiego" tylko niech on najpierw zachęci mnie ofertą, a nie jebnie coś o 30% drożej niż w niemieckim sklepie, a potem lament, że te "zagraniczne firmy to polskie firmy zabijajo!". Chuj mnie obchodzi czy ja bede jeździł samochodem z Francji czy Tadżykistanu, ważne żeby nie sie nie psuło, nieważne czy w rurach mam gaz z Rosji, Norwegii czy nasz, bo ważne jest to żebym miał ten tańszy, węgiel bym wybrał nasz, bo jest lepszej jakości, chociaż droższy. To jest ważne, a nie to skąd jest jakaś tam firma!

A te słowa rzecznika ministerstwa trzeba zapisać i odtwarzać o pełnych godzinach, przez rok we wszystkich mediach, a w niedziele dodatkowo z ambony w kościele! Jak radko kiedy, albo przez przypadek powiedział coś dobrego!
Zgłoś
Avatar
contowsky 2014-02-06, 23:07
złodzieje i tyle
Zgłoś
Avatar
PhantomMask 2014-02-06, 23:08
jezu co ja bym dał za taki kawał miedzi, ale znając życie po wyjsciu ze skupu zaraz radiowóz by po mnie podjechał
Zgłoś
Avatar
Vadim 2014-02-06, 23:10
Cholera! A władowałem tyle kasy w akcje KGHM...
Zgłoś
Avatar
Misza_Geolog 2014-02-06, 23:14 1
Trodzy Sadole, nie musicie trząść dupskami o przyszłość KHGM'u bo akurat oni sobie tego poradzą, tego jestem pewien. KGHM inwestuje w kopalnie na całym świecie, między innymi w Niemczech, USA, Chile (4,5 miliarda złotych) a także w Kanadzie, gdzie przejęła Kanadyjską spółkę i ekploatowała miedź w wielkim kompleksie złożowym w Sudbury, który jest dla Kanadyjczyków mniejwięcej tym co Zagłębie Miedziowe dla Polaków. Tak więc spokojnie, takie prawo wolnego rynku.
Zgłoś
Avatar
wojtax 2014-02-06, 23:21
Bardziej niż w wydobycie surowców Polacy powinni zainwestować w linie produkcyjne co by z tej miedzi zrobić jakiś sprzęt elektroniczny. Bo co z tego, że my wydobędziemy miedź? Sprzedamy za granicę, a on potem w postaci elektroniki trafi na nasze sklepy z ceną, która będzie wielokrotnością ceny surowca.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie