18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 13 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 27 minut temu
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Avatar
PelsonMX 2013-04-14, 3:20
Nie zarabia ten kto chujowo kombinuje.
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2013-04-14, 3:24
kucma19 napisał/a:

po co do wiezienia... upierdolic rece przy lokciu i niech chodzi wolno... szkoda chlopaka na wiezienie...



Szkoda pieniędzy z naszych podatków.
Zgłoś
Avatar
wściekły_koleś 2013-04-14, 5:09
Zrozumialbym raz,bom wyrozumiały ale dwa razy to już trzeba nauczyć delikwenta SZACUNKU dla czyjejś pracy.
Zgłoś
Avatar
Dziobo 2013-04-14, 9:57
się zaczynam zastanawiać od kiedy to w komendzie wydaja wyroki sądowe no ale co tam
Zgłoś
Avatar
androgenius 2013-04-14, 10:12
Ja znam łba co 10 razy z rzędu próbował wynosić browar ze sklepów, zawsze najebany właził i zawsze, ale to zawsze go łapali. Na chwilę obecną ma już 5000 zł mandatów. Jak na razie nie wyniósł ani jednego

Ja mu radziłem ustawić się z dilem po 20-30 sztuk, wtedy dila w łeb a temat w kieszonkę. Większy zysk niż te marne browary, dil na psy nie zadzwoni, a jak by nie miał komu sprzedać to zawsze może zjarać sam, ale w jego głowie ekonomia przybiera raczej kształty w rodzaju "sienaebaem, piwo by wypił, nie mam kasy, spróbuję wynieść ze sklepu taki za 1,8zł"

Zmądrzeć nie zmądrzał jak do tej pory, na bank go jebną jeszcze następne 10 razy
Zgłoś
Avatar
wolo1994 2013-04-14, 10:23
Do obozu pracy, co by zwrócił koszt ukradzionego przedmiotu + kara, żeby mu następna kradzież nie przyszła do głowy.
Zgłoś
Avatar
Eth 2013-04-14, 10:32
misiorysio napisał/a:

Art. 12. KK
(...)
warunkiem uznania wielości zachowań za jeden czyn
zabroniony jest tożsamość pokrzywdzonego.



Nie sadzisz, ze w tym tkwi problem ?
Inny sklep, inne miasto - zgadza sie tylko forma.
Zgłoś
Avatar
Klamecki92 2013-04-14, 11:04 1
misiorysio napisał/a:


Art. 12. KK
Dwa lub więcej zachowań, podjętych w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z
góry powziętego zamiaru, uważa się za jeden czyn zabroniony; jeżeli przedmiotem
zamachu jest dobro osobiste, warunkiem uznania wielości zachowań za jeden czyn
zabroniony jest tożsamość pokrzywdzonego.



Teraz czy będzie miał jeden proces zależy i od komunikacji komisariatów, czy oba będą wiedzieć o działaniach, że tak to ujmę tu i tam. Po drugie i najważniejsze, czy policja, a później prokurator pozwie synusia na podstawie jednej kradzieży czy dwóch. Jeśli na podstawie dwóch, to dostanie zapewne tak czy siak w zawiasach. Jeśli dwa oddzielne procesy, to jeśli w tym pierwszym będzie w zawiasach, to po drugim gwarantowane więzienie.

Artykuł, który podałeś jest ok, ale wszystko zależy od policji i prokuratora. Pozdro.
Zgłoś
Avatar
herbalix 2013-04-14, 11:16
androgenius napisał/a:

Ja mu radziłem ustawić się z dilem po 20-30 sztuk, wtedy dila w łeb a temat w kieszonkę. Większy zysk niż te marne browary, dil na psy nie zadzwoni, a jak by nie miał komu sprzedać to zawsze może zjarać sam



życie to nie gta, że można odpierdolić dilera, zebrać hajs z chodnika, wsiąść do kradzionego samochodu i spokojnie odjechać. odstaw taki numer i twoja historia trafi do lokalnej prasy z nagłówkiem "porachunki pseudokibiców: nie żyje 19-latek pchnięty nożem".
Zgłoś
Avatar
Machol 2013-04-14, 11:30
misiorysio, ten artykuł który cytujesz ma zastosowanie wtedy, gdyby po dwóch kradzieżach dopiero go złapali i udowodnili je. Głównie ma to zastosowanie w przypadku, gdy kradniesz np. z jednego sklepu dwie rzeczy i wpływają dwa akty oskarżenia każdy za jeden przedmiot, bo oba były masakrycznie drogie
Zgłoś
Avatar
Kubaeinstein 2013-04-14, 12:04 1
Klamecki92 napisał/a:

misiorysio napisał/a:

Art. 12. KK
Dwa lub więcej zachowań, podjętych w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z
góry powziętego zamiaru, uważa się za jeden czyn zabroniony; jeżeli przedmiotem
zamachu jest dobro osobiste, warunkiem uznania wielości zachowań za jeden czyn
zabroniony jest tożsamość pokrzywdzonego.

Teraz czy będzie miał jeden proces zależy i od komunikacji komisariatów, czy oba będą wiedzieć o działaniach, że tak to ujmę tu i tam. Po drugie i najważniejsze, czy policja, a później prokurator pozwie synusia na podstawie jednej kradzieży czy dwóch. Jeśli na podstawie dwóch, to dostanie zapewne tak czy siak w zawiasach. Jeśli dwa oddzielne procesy, to jeśli w tym pierwszym będzie w zawiasach, to po drugim gwarantowane więzienie.

Artykuł, który podałeś jest ok, ale wszystko zależy od policji i prokuratora. Pozdro.



Kurwa, co jeden to lepszy.

Po. 1.: Tu nie ma zastosowania art. 12!!!!! Ten artykuł mówi o przestępstwie ciągłym czyl, np. jakbym chciał wyłudzić kredyt z banku->sfałszował umowę o pracę, zarobki, itp, -> dostał kredyt-> nie spłacał go i uciekł na Bahama
Po 2.: Zastosowanie ma tu art. 91 i oczywiście z części szczególnej zabór w celu przywłaszczenia; Art. 91 mówi expressis verbis o ciągu przestępstw, a nie przestępstwie ciągłym. Zastosowanie ma oczywiście paragraf 1.
Po3.: Taki gość miałby 2 procesy w sądach rejonowych właściwych terenowo dla miejsca popełnienia przestępstwa i dopiero później odbyłaby się rozprawa, na której wymierzono by karę tzw. łączną (oczywiście pod warunkiem uznania za winnego).
Zgłoś
Avatar
h................s 2013-04-14, 12:51
czemu mamusia? chyba tatus,zalamany
Zgłoś
Avatar
ŻyrafyWchodząDoSzafy 2013-04-14, 22:05
A ile lat ma syn?
Zgłoś