18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Kod Fibonacciego
wiciox • 2015-04-22, 22:03
Witajcie!

Ostatnio gdzieś w internecie zobaczyłem obrazek ze spiralą Fibonacciego. I jakiś tam dokument obejrzałem na YT. Była w nim mowa, że to ślad Boga. I tak mnie naszło w momencie na szybką rozkminę.

Kod jest taki: 1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89 itp.

Każdą liczbę dodajesz do poprzedniej.

Co jeśli Fibonacci odkrył kawałek kodu programistycznego? Tj. algorytm do obliczania czegoś? Rozkmina jest taka:

Jesteśmy aplikacją w komputerze Boga, bo tak go nazwaliśmy. Inne planety nie są dla nas możliwe do zamieszkania, bo nasza aplikacja nie obsługuje ich systemu plików. Inna galaktyka to po prostu inny folder. A co jeśli istnieje drugi wszechświat, tylko my o tym nie wiemy, bo żyjemy na innej partycji? Coś jak my jesteśmy na C:, a drugi wszechświat na D:. Wielki wybuch? Po prostu postawienie systemu. Zaginieni ludzie albo samoloty? Uszkodzone pliki chociażby podczas BSoD-u. Destrukcja dinozauruów - usunięcie zapisu.

Macie jakieś za i przeciw tej teorii? Z wielką chęcią wysłucham waszych opinii.
Zgłoś
Avatar
Darex 2015-04-22, 22:12 30
Nie pal zioła.
Zgłoś
Avatar
POPISowyNumer 2015-04-22, 22:19
Symetria, mocium panie. Nakładanie struktur. Do jednego płatka dodajesz drugi naprzeciw. Potem wtryniasz jeszcze jeden tak, by było łatwo i symetrycznie. Potem na te trzy nakładasz dwa nowe, tak by były równo ułożone względem którejś z osi, i tak w koło Macieju.
No a że system łatwy i prawie nie do zjebania, to nie dziwota że tak robi wszystko co może.
Zgłoś
Avatar
parolpl 2015-04-22, 23:40 1
Czyli potop to przypadkowe (lub nie) wylanie wody, że aż dziw, że sprzętu nie spierdolił
Zgłoś
Avatar
C................a 2015-04-23, 10:13 8
Wyjaśnienie zagadki:

Zgłoś
Avatar
dagins 2015-04-23, 15:16
Przepis na tęgie rozkminy: zioło + kibel + wifi + biegunka
Zgłoś
Avatar
p................a 2015-04-23, 18:01
Idź teoretyzować gdzie indziej.
Zgłoś
Avatar
BialaDusza 2015-04-23, 21:43 1
nie wiem co ćpasz ale daj troszku
Zgłoś
Avatar
bialyjelen2 2015-04-24, 0:20
myślę, że na samosi ktoś Ci odpowie
Zgłoś
Avatar
wytrzeszcz5 2015-04-24, 22:15
Po pierwsze nie c: tylko coś z rodziny /
po drugie nie rozpatrywał bym nas w kontekscie plików a czegoś prostego jak struktury danych
pozatym raczej linux
argumenty za :
minimalny okres czasu
minimalna wielkość
maxymalna predkosć 
Zgłoś
Avatar
nickname010 2015-04-25, 11:53
Tak to jest jak ograniczone mózgi chcą ogarniać Boga swoją nędzną rzeczywistością. Autorze informatyka jest marną próbą opisania kawałka ludzkiego umysłu logicznym kodem matematycznym. Ważne słowo logicznym. Jaka jest gwarancja, że program się wykona na maszynie jaką jest człowiek? Człowiek nie zawsze postępuje logicznie i to właśnie to proste sformułowanie burzy większość przemyśleń. Porzuć proste myślenie które porównuje człowieka do maszyny bo to człowiek maszynę wymyślił. Dlaczego wszyscy idą w zaparte i bawią się w elektronikę THz? Przecież mózg działa z prędkością od kilku do kilkudziesięciu Hz. Chodzi o liczbę połączeń komórek w mózgu. Dopóki nie zaczniemy naśladować mózgu w tą stronę nie dowiemy się czy da się stworzyć sztuczną wolną wolę. Maszynę, która będzie rozumiała pojęcie uczucia, coś co nazywamy metafizyką. Logika ma granicę. Jeśli chcesz bawić się w poszukiwanie Boga to zacznij myśleć o wyższych wymiarach, poznaj liczby zespolone i zrozumiesz dlaczego dla nas koniec świata jest pewien a Bóg może być nieskończony. Dopóki nie wymyślimy nowej matematyki, w ślad kwantowych teorii, w których wyeliminuje się ograniczenia zasady Heisenberga, nie ma szans na jednoznaczną odpowiedź. Myślenie wielowymiarowe to dobry początek.
Zgłoś
Avatar
teoma 2015-04-27, 19:33 1
a co jeśli WCZORAJ nie ma, tylko za pstryknięciem palcami, ktoś wgrał nam indywidualną historię i istniejemy od teraz?
Zgłoś
Avatar
ciastek0302 2015-04-28, 11:35
Liczba Fibonacciego zajebista sprawa,trochę się tym interesowałem jak zaczynałem programować.
Zgłoś