18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Avatar
TB303 2018-08-14, 11:03 1
A czego się spodziewałeś? Przecież to jest jasne, że taka prawdziwa prawica jak PiS, będzie wprowadzała ograniczenia we wszystkim, co im przyjdzie do tych łbów.
Zgłoś
Avatar
BKKWK 2018-08-14, 12:08 5
Zbiór obecnych "sytuacji", do których dołączy broń:

1) Podatek od posiadanych zwierząt sprawia, że gospodarstwa domowe nie informują państwa o swoich "zwierzyńcach".
2) Nowe rodziny nie rejestrują telewizorów i radioodbiorników, aby uniknąć obowiązku płacenia abonamentu.
3) Podatek od nieruchomości powoduje, że właściciele ziemi potrafią "okroić" swoje działki, aby go zmniejszyć.
4) W wielu gminach w Polsce obywatele robią własne odwierty w celu pozyskiwania wody do domów, np. do podlewania trawy.

Teraz dołączy do tego jeszcze ukrywanie stanu posiadanej broni. Skutek takich ustaw będzie odwrotny od zamierzonego - państwo będzie wiedziało coraz mniej o swoich obywatelach, co przyspieszy jeszcze tworzenie kolejnych restrykcji i obowiązków informacyjnych. I koło się zamknie.

Mam wrażenie, że kiedyś już to było. Nie mogę tylko sobie przypomnieć nazwy. Wiem, że zaczynała się na P i kończyła na L. Ktoś coś?
Zgłoś
Avatar
TB303 2018-08-14, 12:13
BKKWK napisał/a:

Wiem, że zaczynała się na P i kończyła na L. Ktoś coś?


Ile liter i czy jedna z nich to R? P, R i L... Hmm...
Zgłoś
Avatar
poligon6 2018-08-30, 13:20 3
Ładny gniot legislacyjny, ale wszystkie partie tak maja, poza Kukiz 15 i Wolność, reszta takie same komuchy, jedne czerwone, drugie różowe albo brunatne. Komuna reprezentuje sie tym że urzednik wie lepiej od obywatela. obywatel to sierotka, która trzeba za rączke prowadzić.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2018-08-30, 18:26 1
Kolejny dowód, że PiS to bolszewika bo czerwoni zawsze rozbrajali Polaków.
Nawet pod zaborami w pruskim i austriackim można było mieć. Tylko w ruskim rozbrojono Polaków do zera.
PiS prowadzi politykę prokremlowska.
Zgłoś
Avatar
s................s 2018-08-30, 23:05
Bądźmy pozytywni! Durniom co na nich głosowali też dzieje się krzywda.
Zgłoś
Avatar
poligon6 2018-08-31, 8:36
Cytat:

Bądźmy pozytywni! Durniom co na nich głosowali też dzieje się krzywda.



Tych durni nie stać na broń. Swoja droga jest istne kuriozum. Grupy rekonstrukcyjne musza kupowac proch albo w Czechach, albo robic samemu. Teraz jak dojdzie rejestracja zabytkowej broni czarnoprochowej to bedzie masakra. Zwłaszcza starych muszkietów, hakownic itp, z których jakby ktos chciał to nikogo nie ustrzeli.

Ale idziemy w dobrym europejskim kierunku w Danii nie mozna posiadac gazu pieprzowego, w Anglii zabrali sie nawet za noże. Kierowca TIR-a nie moze mieć w kabinie nic do obrony. Rozbrojonym społeczeństwem lepiej sie steruje i w tym wzgledzie Pis niczym się nie rózni od euro-lewaków.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2018-08-31, 8:45 1
poligon6 napisał/a:

z których jakby ktos chciał to nikogo nie ustrzeli.


Chyba nie wiesz co mówisz.
Np. karabin czarno prochowy Safari Express kaliber .72. Ładuje się go 5,2 g prochu. Ma takie jebnięcie, że powala słonia jednym strzałem.
Mamy jeszcze karabin Sharp'sa którym można odstrzelić jelenia z 300 m tak, że go wypierdala z kopyt.

Karabiny czarno prochowe były tak mocne i dokładne, że po wprowadzeniu do powszechnego użytku broni na nabój scalony wielu traperów w USA i tak używało CP.

W USA jest masa ludzi, którzy polują z karabinami czarno prochowymi.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2018-08-31, 11:49
A nielegalną bron dalej można mieć po cichu czy to dalej nielegalne?

Szukacie dziury w calym
Zgłoś
Avatar
poligon6 2018-08-31, 12:28 3
@up to nie jest szukanie dziury w całym. Teraz normalnie mzoęsz mieć broń czarnoprochowa i zabytkowa. Teraz wychodzi na to że musisz zarejestrować wypełnić w pizdu papierków, do tego dojda pewnie opłaty, odnawianie co 5 lat. Na chuj to komu potrzebne?

Miała byc liberalizacja posiuadania broni, coś tam przebakiwali i chuja to dało. Mam tylko nadzieje ze to jakis poroniony pomysł radiomaryjnego kółka, ktory utknie w sejmowej zamrazarce.
Zgłoś
Avatar
_................_ 2018-08-31, 15:17 3
„Najmocniejszym powodem, by utrzymać prawo do posiadania i noszenia broni przez ludzi jest to, że stanowi ono dla nich ostateczny środek do obrony przed tyranią rządu”.

(Thomas Jefferson).

Dlatego też w Polsce, nigdy nie pozwolą na posiadanie broni przez obywateli.
Zgłoś
Avatar
Rzehooj 2018-09-01, 13:12
Państwo Orwellowskie?
Zgłoś
Avatar
Ronoaro 2018-09-06, 21:22
Wszyscy zdajecie sobie sprawę, że cała "nowelizacja z ikonografiki" trafiła na śmietnik, i nie jest już procedowania przez Sejm? Sianie paniki, nic więcej. Ale głupki uwierzą grafice z Internetu...
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2018-09-07, 9:03 3
Ronoaro napisał/a:

Wszyscy zdajecie sobie sprawę, że cała "nowelizacja z ikonografiki" trafiła na śmietnik, i nie jest już procedowania przez Sejm? Sianie paniki, nic więcej. Ale głupki uwierzą grafice z Internetu...


PIS wyjebał do kosza ustawę bo środowisko strzeleckie zaczęło kręcić dym na całą Polskę. Wiem jakie wkurwienie było u mnie na strzelnicy.
W samym internecie napierdlanie na PIS przybrało niespotykane rozmiary.
Nie mogli sprawy zbagatelizować bo szacuje się, że posiadaczy legalnej broni w Polsce może być ponad 200k. W tej grupie są również pisowcy, którzy prawo do broni stawiają ponad miłością do partii.

PIS to jest taki sęp pierdolony co rozrywa zdychającą w Polsce wolność. Latają w koło. Przysiadają, gryzą i patrzą na reakcję. Jak ofiara zaczyna kopać to się wycofują rakiem. Startują i znowu latają w koło patrząc gdzie by tu można odgryźć kawałek wolności bez większego kwiku.
Jak ja się brzydzę tymi kurwami pisowskimi.

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie