18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:14
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:10
Za wrogi Żydom wpis w internecie odpowie przed sądem 22-letni mieszkaniec Torunia. Prokuratura oskarżyła go m.in. o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Niepracujący mieszkaniec Torunia, który skończył szkołę średnią i żyje na garnuszku rodziców, zamieścił swój komentarz na portalu sadistic.pl. Użył do tego domowego komputera. Toruńska prokuratura oceniła, że w ten sposób nie tylko nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, lecz także "publicznie znieważył grupę ludności pochodzenia żydowskiego z powodu jej przynależności narodowej".

Policja zatrzymała go. w kwietniu br. Przyznał się do popełnienia obu przestępstw, za które grozi do trzech lat więzienia. Torunianin z Mokrego może jednak ponieść surowszą karę, bo podczas przeszukania mieszkania jego rodziców mundurowi odkryli, że przechowywał w nim bez zezwolenia rzadki karabin polskiej produkcji Long Rifle kbks kal. 5,6 mm wz. 1930 wraz z dwoma nabojami. Jak podał, miał go od 2007 r. Za taki czyn można pójść za kraty nawet na 8 lat.

Możliwe, że wyrok zapadnie bez konieczności przeprowadzenia procesu - zaproponował to sam oskarżony., który dzięki temu może liczyć na łagodniejsze orzeczenie, najpewniej w zawieszeniu. Jego wniosek o dobrowolne poddanie się karze poparła prokuratura, m.in. dlatego że 22-latek do tej pory nie miał problemów z prawem.
Zgłoś
Avatar
CahirMawrDyffryn 2015-07-09, 1:58
Wiecie co? Ja sobie chyba ten portal odpuszczam. I- przepraszam administracjo, bardzo przepraszam za to co powiem- innym też to zalecam.
Wiem że tęsknic nie będziecie, bo moja aktywnosć tu zerowa. I dobrze bo potem jeszcze ktoś by nakablował na pewne aktywności które by miały miejsce...
Powiedzmy szczerze- ktoś się na was uwziął bo stron do zgłaszania jest pierdyrliard. A OtwartaRzeczpospolita TYLKO wasza stronę zgłasza jak przejrzeć listę powiadomień, podobnie chyba pozostali...
Ciekawe czemu nie strony kibicowskie czy nacjonalistyczne fora? Na nich muszą być tony tego typu contentu który ich interesuje- pisanego zupełnie serio.
Ale ktoś się uwziął na was- na nas, sadolską brać. I zgłasza nawet żarty i wpisy celowo prowokacyjne.
Ja dziękuję za taką zabawę na tej stronie. Jednego dnia zażartuję, kolejnego pozew. Już nawet nie mówię na ile jest ryzyko, po prostu atmosfera jest tutaj jakaś zatruta tym wszystkim... Wiecie. Tak samo jak raczej mało kto obecnie planuje wyjazd do Tunezji, coś na tej zasadzie.
Portal ten przestał kojarzyć mi się z stroną satyryczną, a stroną którą jedni smutni panowie regularnie moniturują by drudzy nas sądzili.
Zgłoś
Avatar
B................o 2015-07-09, 9:09
CahirMawrDyffryn napisał/a:

Wiecie co? Ja sobie chyba ten portal odpuszczam. I- przepraszam administracjo, bardzo przepraszam za to co powiem- innym też to zalecam.
Wiem że tęsknic nie będziecie, bo moja aktywnosć tu zerowa. I dobrze bo potem jeszcze ktoś by nakablował na pewne aktywności które by miały miejsce...
Powiedzmy szczerze- ktoś się na was uwziął bo stron do zgłaszania jest pierdyrliard. A OtwartaRzeczpospolita TYLKO wasza stronę zgłasza jak przejrzeć listę powiadomień, podobnie chyba pozostali...
Ciekawe czemu nie strony kibicowskie czy nacjonalistyczne fora? Na nich muszą być tony tego typu contentu który ich interesuje- pisanego zupełnie serio.
Ale ktoś się uwziął na was- na nas, sadolską brać. I zgłasza nawet żarty i wpisy celowo prowokacyjne.
Ja dziękuję za taką zabawę na tej stronie. Jednego dnia zażartuję, kolejnego pozew. Już nawet nie mówię na ile jest ryzyko, po prostu atmosfera jest tutaj jakaś zatruta tym wszystkim... Wiecie. Tak samo jak raczej mało kto obecnie planuje wyjazd do Tunezji, coś na tej zasadzie.
Portal ten przestał kojarzyć mi się z stroną satyryczną, a stroną którą jedni smutni panowie regularnie moniturują by drudzy nas sądzili.



true bad sad... teraz pisanie czegokolwiek na sadolu jest bardo niebezpieczne, jak już nawet za słowo "sio" jest wezwanie do prokuratury... Widać moderacja/administracja czy cholera wie, ma z tego niezły ubaw... Nie wiem czy nie lepiej dla sadoli nie byłoby jakby zamkneli ten serwis.
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2015-07-09, 17:27
Bombalio napisał/a:

true bad sad...



Yes you doesn't?
Nawiasem, wszystkim, którzy uważają, że wolność słowa oznacza, że można na każdego pluć jadem, przypominam o tym, że wolność opiera się na umowie społecznej Rousseau. Kto nie kojarzy - zapraszam z powrotem do szkoły i pogadamy po wakacjach.

Dziękuję za uwagę.
Zgłoś
Avatar
drfu 2015-07-10, 18:20 1
która kurwa podpierdala ręka do góry !!!!! Nienawidzę konfidentów !!!!!
Zgłoś