18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Konferencja Jałtańska
Aleanrahel • 2011-05-15, 13:42
Po konferencji jałtańskiej członkowie Wielkiej Trójki mieli chwilę wolnego czasu, więc postanowili zapalić. Był to idealny moment, żeby pochwalić się swoimi papierośnicami.
Pierwszy swoją wyjął Roosevelt - przepiękną, srebrną, bogato zdobioną z wygrawerowanym napisem: "Prezydentowi - Naród".
Churchill popatrzył na nią przez moment i po chwili wyjął swoją. Jeszcze bardziej okazałą - złotą, zdobioną drogimi kamieniami i znacznie większą z wygrawerowanym napisem: "Premierowi - Królowa".
Stalin spojrzał na ich papierośnice z politowaniem i wyjął swoją. Tamte nie mogły się z nią równać. Była ponad dwukrotnie większa, zrobiona ze złota najwyższej próby, zdobiona szmaragdami, turkusami i idealnie wyszlifowanymi diamentami. Ponadto wyłożona atłasem. Na papierośnicy widniał wygrawerowany napis: "Potockiemu - Radziwiłł".
Zgłoś
Avatar
WhiteBaran 2011-05-15, 14:00
Ostatnio opowiadał mi to nauczyciel historii. Chodzi o to, że Roosvelt i Churchill mieli papierośnice od kogoś, a Stalin dostał kradzioną [-]
Zgłoś
Avatar
donwasyle 2011-05-15, 15:31 66
@up

co ty nie powiesz
a myślałem, że Radziwił strzelił literówkę i zamiast Stalina wyszedł Potocki
Zgłoś
Avatar
szopenfeldziarz 2011-06-13, 0:40 1
A ja ciekawy jestem która królowa dała papierośnicę Churchillowi.
Zgłoś