18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Kostka rubika
mua • 2012-03-23, 17:26
Kostka rubika,
Ty sobie nie radzisz z 3x3x3
A co on ma powiedzieć ??
Skromnie 11x11x11.

Zgłoś
Avatar
TPaury 2012-03-24, 11:19 4
dex19 napisał/a:

A ja byłem przekonany całe życie, że kostka rubika ma 6 ścian i z tego co widzę to kostka tego gamonia ma też 6 ścian...

Więc nie 3x3x3 i 11x11x11 tylko 3x3x6 i 11x11x6



3 Klocki szerokości x 3 klocki długości x 3 klocki wysokości
Analogicznie
11 klocków szerokości x 11 klocków długości x 11 klocków wysokości.

Jak idziesz do castoramy po płyty na meble dajmy na to, to nie mówisz że, potrzebuję wysokie na 100 cm szerokie na 20 i z 6 ścianami. Kurwa pomyśl najpierw zanim napiszesz.

a Muza jest z Matrixa (* prawie napewno) tylko przemixowana.
Zgłoś
Avatar
nikustrip 2012-03-24, 11:31
Czyli w Rosji się nie tylko napierdalają ;D
Zgłoś
Avatar
Zar3011 2012-03-24, 13:01 1
Koles na filmiku jest slaby jesli chodzi o ukladanie ale po komentarzach widac, ze wiekszosc powtarza glupie stereotypy zamiast samemu cos poczytac.
Chyba najprostrzy sposob na ulozenie kostki 3x3 (w jakies 2 minuty) to zredukowany do minimum LBL i kazdy przy odrobinie checi jest w stanie sie go nauczyc w kilka gora kilkanascie godzin.

Dalej, jak sie umie ukladac 3x3 to ulozy sie tez 2x2 (ale nie na odwrot jakby sie moglo wydawac) bo 2x2 to po prostu same narozniki z 3x3 wiec dzialaja te same algorytm (chociaz oczywiscie istnieje osobna metoda tylko pod 2x2).
Dalej, roznica miedzy 4x4 i 5x5 jest taka za w tej pierwszej moga wystapic tzw. parity errors, umiejac kostke wieksza czyli 5x5 wcale nie mamy pewnosci, ze ulozymy mniejsza czyli 4x4.

Ogolnie wiec wyglada to tak, ze jak ktos umie 5x5 to ulozy kazda wieksza o nieparzystej liczbie warstw a jak dodatkowo douczy sie kilku algorytmow wystepujacyh tylko przy kostkach z parzysta liczba warstw to bedzie w stanie ulozyc dowolna wieksza kosc bo bedzie po prostu potrzebowal wykonac te same algorytmy o wiele wiele wiecej razy.
W tym momencie chyba najwieksza fizyczna kostka do kupienia to 11x11 a najwieksza mozliwa do ulozenia na komputerze (w postaci bryly) to 20x20. Wieksze kostki mozliwe sa do ulozenia tylko w postaci siatki szescianu.

Aha i na koniec najwieksza glupota rozpowszechniana przez ludzi ktory nawet nigdy nie probowali ukladac kostki rubika. Sama kostka na pewno ma wiele wspolnego z matematyka ale do jej ukladania nie potrzeba znac zadnego dzialu matematyki. Przy bardziej zaawansowanych metodach na pewno przyda sie dobra pamiec, duzo treningu i zreczne palce, ale znajomosc kombinatoryki, logiki, algorytmiki, geometrii przestrzennej czy innej topologii jest ostatnim co by wam bylo potrzebne do szybkiego ukladania kostki rubika.
Zgłoś
Avatar
zzawinkla 2012-03-24, 14:14
muzyka juno reactor, nie pamiętam tytułu
Edit.
Mona Lisa Overdrive
Zgłoś
Avatar
malpigaj80 2012-03-24, 20:26
moja kostka ułożona była tylko raz jak ją mi kupili
Zgłoś
Avatar
donszymon 2012-03-24, 21:14
Czy jest tu jakiś nieudacznik który to obejrzał od początku do końca?
Zgłoś
Avatar
shaper 2012-03-25, 5:44
Neo rozjebał system
Zgłoś
Avatar
k................r 2012-03-25, 14:23
kurwa a ja zwykłej nie ułożyłem ...
Zgłoś