18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Krótkie podsumowanie ataków terrorystycznych z 2013 roku (tylko te, o których powiedziały media, możliwe, że było ich więcej), wyłącznie w wykonaniu muzułmanów

Dokonano ogółem 2801 ataków terroru.

Ataków dokonano w 51 krajach.

Zginęło 16 710 osób.

Rannych zostało 29 432 osoby.

Taaa, religia pokoju.
Opublikowane przez lidera PDL na fejsbuku.
Zgłoś
Avatar
SzczawZNasypu 2014-01-04, 18:24 2
Do tych statystyk powinni jeszcze doliczyć wszystkie ofiary w Syrii, które codziennie giną z rąk salafickiego gówna.
Zgłoś
Avatar
Jack Daniel's 2014-01-04, 19:21
Którego PDL?
Zgłoś
Avatar
S................k 2014-01-04, 20:11 1
@tds1974

W Niemczech stosy zapłonęły głównie po stronie protestantów, którzy przecież walczyli z kościołem katolickim. Nie wiem czy słyszałeś o Canon Episcopi, ale była to instrukcja dla katolickich biskupów zakazująca wydawania wyroków śmierci za czary, nakazywano w niej wypędzenie osób podejrzanych o praktykowanie czarów poza gminę, między innymi z tego powodu żeby chronić im dupy przed motłochem, a najczęściej stosowano najzwyczajniejszą ekskomunikę. Sama instrukcja zaś mówiła o tym, że czary i jakieś tam czarne msze to tylko wymysły senne lub wyobrażenia.

Inkwizycja była dość łagodna jeśli chodzi o wyroki śmierci, a na pewno była lepsza niż sąd świecki. Spalenie na stosie wg prawa kościelnego było dokonywane w przypadku jawnej herezji (a same "czary" za herezję nigdy nie zostały uznane). Stosy z bzdurnych przyczyn były głównie wynikiem albo samowoli i samosądów, albo rezultatem reformacji i podziału Kościoła Katolickiego.

Wracając do tematu stosów w Niemczech. "Młot na czarownice" i związane z tym polowanie na ludzi były wymysłem Niemców. Nie dziwi więc, że to w Rzeszy doszło do największych pogromów. Ogólnie Niemcy od zawsze byli pojebani. Sam Heinrich Kramer był ostrym pojebem i trafił na podatny grunt, tak jak i Hitler.

I nie jestem obrońcą KK, w sumie to nie jestem nawet w pełni katolikiem, nie modlę się, nie chodzę do kościoła. Staram się jednak patrzeć na historię obiektywnie.
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-01-04, 23:29 1
Fajnie, tylko od których lat tę inkwizycję liczysz? Nie była łagodna, mordowano wszystkich jak leci. A ty podchodzisz do tematu, jakbyś zaczął studiować socjalizm w Polsce, po 2001 roku.
Zgłoś
Avatar
S................k 2014-01-05, 11:55 1
@zincum

Od początku jej istnienia, okres masowych mordów rozpoczął się w czasie reformacji, a głównym jego centrum było Cesarstwo. Inkwizycja nie była wcale tak straszna (sprawdź statystyki poza Rzeszą), to niemiecka inkwizycja była pojebana, tak samo jak niemieccy prostestanci. Samo Canon Episcopi zakazujące zabijania za czary zostało wydane w X wieku i gdyby nie powstał "Młot na czarownice" to nadal by obowiązywało...

I nigdy nie było tak, że inkwizycja mordowała wszystkich jak leci, mordowano jedynie tych, którzy byli odpowiedzialni za herezje i sami przyznali się do winy. To, że tortury w pewien sposób wykańczały psychicznie i ludzie przyznawali się do winny dla świętego spokoju to jasna sprawa, ale takie było wtedy chore prawo. Tortury były legalne także w świeckich sądach. Tortury można było zastosować jednokrotnie, a ich czas był sugerowany na 15 minut, w wyjątkowych przypadkach można było przeznaczyć na nie maksymalnie godzinę. Większość procesów inkwizycyjnych kończyło się uniewinnieniem...

Swoją drogą, w krajach arabskich za czary można stracić głowę nawet dzisiaj. Przykładem jest Arabia Saudyjska, w której w 2010 roku ścięto reportera, który wróżył na wizji.

Nie masz pojęcia o inkwizycji, rzucasz ogólnikami. Wielu niewinnych zginęło z jej rąk, ale nie jest to jakaś astronomiczna liczba (za czary i herezje zginęło około 35000 ludzi, z czego w Rzeszy 30000 i to biorąc pod uwagę także ofiary reformatorów). W obecnych czasach więcej ludzi ginie z rąk terrorystów islamskich.
Zgłoś