18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 12 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:25
Avatar
Stępień_12 2015-07-14, 10:04 7
Wypierdalaj z tym gównem z koszernej.pl. Krzyżacy byli na początku przyjaźni, bo dostali za darmo ziemię. Wraz z ekspansją przestali się patyczkować. Przypominam o bezprawnie zagarniętych terenach, ciągłych rejzach na pogranicze Mazowsza, kłamstwach i oszustwach "w imię wiary". Najpierw zaczęli ocieplanie wizerunku naziolskich niemców, teraz krzyżaków. Może jeszcze niedługo stwierdzą że Mengele był ofiarą, a nie jego "pacjenci"?

Ps. Tak a propos:
Zgłoś
Avatar
parolpl 2015-07-14, 17:52
@up
Bo to jak z kolorowymi na zachodzie; zamieniono jeden problem na drugi. (a Polacy tez nie siedzieli biernie )
Zgłoś
Avatar
M................e 2015-07-14, 20:44
No ja pierdolę nie ździwię się jeżeli tysiące to łykną bo zamiast promować filmiki z przedstawianą HISTORIĄ promuje się "historię". Zresztą bardzo dobrze obrazują to ceny książek historycznych nieżadko ponad 100zł za jeden i to wcale nie musi być nowy egzemplarz.

Czekam na filmik promujący cesarstwo rzymskie i jacy to oni byli pro słowiańscy mordując połabie przez takich katów jak albrecht niedźwiedź i henryk lew.
Zgłoś
Avatar
thor141888 2015-07-14, 22:29 2
Nie mam pamięci do historii ale wiem że zostali zaproszeni przez naszego króla. Ale najciekawsze jest dlaczego ? przed "ich" przybyciem to nasi rycerze obsadzali zamki na granicy z Prusami. Jedna z rodzin miała zatarg z drugą i ci pierwsi obsadzając jedną z warowni wiedząc że po nich wartę obejmą ich wrogowie dogadali się z Prusami. A ci po wpuszczeni ich do środka wymordowali całą obsadę zamku. Omal nie doszło jeszcze do wojny wśród "naszych" Król po tym właśnie zajściu zaprosił krzyżaków aby ktoś nie uwikłany w "naszą" wojnę Polsko-Polską bronił granic. Czytałem o tym w jednej z książek Normana Daviesa jego zdaniem było to najtragiczniejsze wydarzenie w historii Polski. Krzyżacy odcieli nas od morza po czym Polska już nigdy nie mogła odzyskać siły jaką miała.Jak również powstała enklawa niemiecka Prusy a czym to skutkowało wiemy z najnowszej historii. Pewnie wiele poprzekręcałem ale jeżeli kogoś to interesuje to odsyłam do lektury bo ja mam pamięć dobrą ale krótką.
Zgłoś
Avatar
p................a 2015-07-19, 19:38 2
thor141888 napisał/a:

Nie mam pamięci do historii ale wiem że zostali zaproszeni przez naszego króla.

Nie tylko pamięci nie masz ale i ogólnego pojęcia o historii. Wtedy nie było króla i Polski. Zaprosił ich książę mazowiecki, naiwniak jak rządzący w 39 i dzisiejsi wyznawcy sojuszu z NATO i USA, bo myślał, że podbiją Prusy dla niego A wystarczyło spytać na Węgrzech, za co Krzyżaków wygnali.
Zgłoś