18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Ksiądz
Mercury001 • 2014-12-05, 18:45
Połowa lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
Mała parafia gdzieś na wsi. W niedzielny zimowy poranek, ksiądz mieszkający w innej wsi, idzie do drugiej aby tam odprawić mszę.
Niespodziewane dolegliwości jelitowe, zmusiły go do skorzystania z osłony niewielkiego zagajnika, obok którego przechodziła droga.
Po przeszukaniu kieszeni, znalazł kilka chusteczek, które jednak okazały się niewystarczające, dlatego wytarcie rąk o śnieg było zbawienne.
Powąchał ręce i myśli:
- Teraz wszyscy mają katar więc może nie będą czuć podczas komunii.
W takim przeświadczeniu spokojnie udał się w dalszą drogę.
Msza przebiegała normalnie jak zwykle.
Podczas komunii bardzo liczna grupa wiernych starszych osób zbliżyła się do ołtarza.
Ksiądz wraz z ministrantem zaczęli rozdzielać kolejnym wiernym opłatki wraz z formułką "Ciało Chrystusa".
Wierni w skupieniu wracali do swoich ławek by tam odmówić modlitwę dziękczynną.
W jednej z ławek, mocno wiekowy, siwy jegomość, zamiast w skupieniu jak pozostali modlić się, coś półgłosem zaczął mamrotać.
- Przestań się wiercić stary i bądź cicho!... Syknęła żona.
- Jak mam przestać kiedy wszyscy dostali normalne Ciało Chrystusa, a mi się musiał dostać kawałek dupy!
Zgłoś
Avatar
mlekozklasa 2014-12-06, 15:44
I wy wierzycie w jakieś ciało chrystusa? Widać że ściema!
Zgłoś
Avatar
Falsum 2014-12-06, 16:40
Thunbi napisał/a:

Dobra, wiemy, że większości się ten dowcip nie podobał, bo w roli głównej był ksiądz, którego ośmieszono.
Gdyby w tym sucharze był ktoś inny, a nie ksiądz, to uznano by go za znośny. Gdyby obrażał Tuska to byłby epicki.



Wydaje ci się...
Poza tym zalecam dogłębną analizę porównawczą żartu napisanego w podobny sposób z jakimkolwiek zawierającym motyw "gwałcenia dzieci" czy inny, tyleż (nie)śmieszny co żałosny...
Może oddasz się wówczas refleksji o istocie dobrego smaku.


To nie podmiot takich żartów jest istotny, ale sposób w jaki ten podmiot zostaje przedstawiony.
[może nim być ktokolwiek; niekoniecznie ksiądz]
[akurat ten nie był szczególnie arcychamski/podły - dlatego też jakiegoś wielkiego oburzenia nie wywołał]
[tak więc twoje spostrzeżenie troszkę nietrafne...]
Zgłoś
Avatar
p................2 2014-12-06, 17:42
up

Uważaj, bo zaraz autor i na Ciebie strzeli focha, bo nie rozumiesz jego kabaretowego geniuszu
Zgłoś
Avatar
CCORD 2014-12-07, 0:58
"Jedyną prawdziwą informacją jest wiek. Pozdrawiam "

A co z płcią :<?
Zgłoś
Avatar
Birkut 2014-12-07, 8:25
HA HA HA! Ale kurwa śmieszne! Boki zrywać! Kłaść się pokotem na ziemi ze śmiechu! O kurwa, padam ze śmiechu!

Suche w chuj.

Ja jebię, że są zjeby których to bawi.
Zgłoś
Avatar
Eerie 2014-12-07, 20:48 1
-Dupa Chrystusa
-Amen

Wyobraziłem sobie to
Zgłoś
Avatar
Mercury001 2014-12-09, 14:23
Jaca.natka napisał/a:

Przecież prze wejściem do kościoła zawsze jest zlew z wodą



Nie "zlew", tylko kropielnica
Zgłoś