18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
Kulturę mamy w dupie
tds1974 • 2013-04-04, 14:12
3/4 Polaków nie interesuje się kulturą. W ciągu ostatniego roku liczba osób deklarujących zainteresowanie kulturą wzrosła nieznacznie - z 23% do 27%. Jednocześnie zdecydowanie największa grupa osób deklaruje, że w ogóle nie interesuje się kulturą (43%). Źródło



Wyjaśniać chyba nie trzeba, że to się przekłada na jakośc kabaretów, relację społeczne, wzrost tzw. ruchów narodowych oraz na jakość komentarzy pod tym postem.

Zgłoś
Avatar
pikus88 2013-04-05, 15:46
Suty_dziobaka napisał/a:

Czym głupsze mamy społeczeństwo, tym łatwiej nim manipulować. Podnosi się akcyzę na książki, coby czytelnictwo jeszcze bardziej zmalało. W telewizji króluje chała i programy typu "Trudne Sprawy". Dobrych filmów w normalnych godzinach wieczornych nie uświadczymy (chyba że na kilku kanałach tematycznych). TVP notorycznie olewa widzów i nie transmituje wielu ważnych wydarzeń kulturalnych, koncertów czy gal filmowych. Zamiast tego płaci się kontrakty gwiazdorskie Karolakom i Lisom. Polska kinematografia leży i kwiczy. Każdego roku wypuszcza się kilkanaście filmów z czego może z dwa-pięć jest rzeczywiście wartych uwagi. Czasy Polskiej Szkoły Filmowej raczej nie wrócą przy obecnym stopniu zidiocenia widowni.
Publicystyka z prawdziwego zdarzenia też jest czymś marginalnym. Dominują quasi publicystyczne show w których uprawia się słowną bokserkę.



nie wiedziałem, że akcyza nakładana jest na książki, może zapoznaj się do czego odnosi się ten podatek. Polacy zawsze olewali kulturę, woleli zalać mordę bimbrem niż dbać o rozwój tej sfery życia. Telewizja wyświetla to co chce oglądać widz, każdy program z wyższą oglądalnością zapewnia większe wpływy stacji, jest na to popyt to dlaczego mieliby zastanawiać się nad tym, że to głupie? W gruncie rzeczy to sam odbiorca jest sobie winien, my Polacy mamy tak, że interesujemy się życiem sąsiadów bardziej niż swoim, takie programy jak Dlaczego ja?, Trudne sprawy pozwalają w pewnym sensie na zredukowanie tych zapędów z wpychaniem swojego nosa do spraw innych osób. TVP to specyfika tam nigdy nie było dobrze i tu głównym problemem są beznadziejne upolitycznione zarządy stacji, które wolą się skupiać na PR danej partii rządzącej niż na krzewieniu kultury. mimo wszystko stwierdzenia, że nie ma dobrych filmów w normalnej porze jest nadużyciem jak dla mnie. Od kilku lat nie oglądam zbyt często TV mimo to co jakiś czas trafiam na to co mogę obejrzeć bo mnie ciekawi. W jakiś sposób misję TVP wypełnia bo z nawet mój ojciec, w którym po 10.IV.2010 obudził się nagły patriotyzm i dostrzeganie masonów/żydów/bolszewików/lewaków u władzy, znalazł dla siebie seriale, które go interesują (Czas honoru, Anna German).
Telewizja płaci tyle ile musi nie zapłaci, to straci redaktorów a ukształtowanie takiego, który zdobędzie sympatię u widza jest czasochłonne i też znacząco obciąża finanse. Dlatego wolą płacić i mieć gwiazdy, taki rynek, nie zapłacisz, redaktor pójdzie do stacji prywatnych. A to, że dla nas są to duże pieniądze, kogo to obchodzi? Kinematografia leży, nie sposób się nie zgodzić, ale to też w dużej mierze wpływ naszej zawiści, jak tylko ktoś stara się coś stworzyć to zaraz życzliwi rzucają mu kłody pod nogi.
A te polityczne show mają oglądalność i dlatego są takie a nie inne, politycy już dawno rozpracowali psychologię tłumu i bawią się naszym kosztem, moherkom wmówiono, że są wielkimi patriotami, wykształconym z wielkich miast z kolei wbito do łbów, że są mądrzejsi od reszty i to oni są najlepsi. I tak od tych kilku lat kłótni pomiędzy PO i PiS lud się bije a świnie wyżerają z koryta.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-04-05, 16:42 1
tds1974 napisał/a:



A pierdolisz. Nie stać cię na przeczytanie książki Noblisty, nawet ściągniętej z internetu? Nie stać cię na obejrzenie ambitnego kina lub spektaklu teatralnego, nawet ściągniętego z netu? Słyszałeś o teatrach online?

Kurwa, do tego "nas nie stać" dodaj jeszcze "że to wina polityków"... eh, zdenerwowałem się.



lol to najlepiej obejrzeć na jutube koncert z filharmonii w jakosci 240p i na głosnikach 2.1 creative puknij sie w czolo idioto
Zgłoś
Avatar
pakicito 2013-04-05, 17:13
Kabarety i filmy dokumentalne można obejrzeć, ale teatry są pedalskie, więc każdy facet powinien się trzymać z dala
Zgłoś
Avatar
tds1974 2013-04-05, 19:58 1
ZłoconyPenisZagłady napisał/a:

Zdobywasz dane odnośnie zainteresowania kulturą na pudelku?



Na pudelekX.pl konkretnie. Wejdź i zobacz czy to syf, czy nie.

pika napisał/a:



lol to najlepiej obejrzeć na jutube koncert z filharmonii w jakosci 240p i na głosnikach 2.1 creative puknij sie w czolo idioto



Mówiłem, że brak kultury odbije się w komentarzach pod artykułem

pakicito napisał/a:

Kabarety i filmy dokumentalne można obejrzeć, ale teatry są pedalskie, więc każdy facet powinien się trzymać z dala



Piękne.
Zgłoś
Avatar
tomo83 2013-04-06, 3:24
oprócz kultury słaba jest u nas informacja, to co serwują nam nasze niby programy informacyjne to kicha i tyle. Marzy mi się program TV i dobry portal informacyjny z prawdziwego zdarzenia, oderwany od bagna w polityce, włażenia w dupę USA i klękania przed kościołem. Takie informacje sensu stricte bez pierdolenia.
Zgłoś