18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:37
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:18

Ankieta: Jakie wolisz zombiaki?
  powłóczące nogami!
  Biegające!
Zaloguj się aby zagłosować w ankiecie
Zobacz wyniki


Ostatnio wypatrzyłem sobie taką oto produkcje o zombie.
Akcja dzieje się we Francji w jednej z dzielnic biedoty, grupka policjantów szykuje się do ataku na grupkę bandytów, bandyci nie dają się, cała akcja się zjebała i w ogóle gnój. Kiedy pały wiedzą już, że mają zostać skasowani Zombie wkraczają do akcji! Bandyci i stróże prawa łączą niechętnie siły i dalej przez cały film gonią się z zombiakami po betonowym bloku mieszkalnym. W sumie nie jest to jakiś wyniosły ani skomplikowany film(ale i tak o klasę lepszy niż "mistrzowie horroru 19,99 gazeta + film") ale fajnie się ogląda przy piwku.

Generalnie film nie wnosi nic nowego do gatunku ale jest jednym z tych filmów gdzie zombie biegają i chciał bym się was w tym miejscu zapytać jakie zombiaki wolicie?
-powolne, ślamazarne i jęczące ?
-Biegające, wrzeszczące i krwiożercze!
oba typy mają swoje plusy i minus, dlatego zapraszam do dyskusji na ten temat.

bonusowo dodaje biegające zombiaki w akcji (fragment filmu La Horde)
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2010-06-17, 2:09 1
Zombiaki powłóczące nogami wydają mi się bardziej naturalne.
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-06-17, 10:04
@up, słowo normalne mnie rozjebało
Lubie zombiaki które biegają i jak można wychwycić statystów którzy się przewracają w biegu.
Sam bym chętnie zagrał zombiaka dla jaj, lubię się pośmiać przy tych filmach
Zgłoś
Avatar
foad69 2010-06-17, 20:09 2
Wyśmienity temat. Zombie powolne, powłóczące nogami, bełkoczące i debilne to klasyka. Jednak zapierdalające, drące mordę wprowadzają większy element napięcia i zagrożenia. To jak z Resident Evil, kocham 1,2,3, ale uwielbiam też 4 i 5

No, i niedługo Dead Rising 2
Zgłoś
Avatar
Lashlo 2010-06-17, 20:10 2
Romero'wskie. I chuj.
Zgłoś
Avatar
foad69 2010-06-17, 20:13
Konserwatysta:(
Zgłoś
Avatar
miedziak 2010-06-17, 20:59
nie pamiętam żeby resident evil były biegające zombie(poza tymi hybrydami w residend evil:exinction")
biegacze pojawili się w paru filmach tylko w : 28dni puźniej i 28 tygodni puźniej, Dead set, Swit żywych trupów(rebake), la horde, REC i REC2(o kwarantannie nie pisze bo to amerykański remake hiszpańskiego horrou i tak identyczny z oryginałem że nie chce mi się już na ten temat nawet bluzgać) od biedy można dorzucić jeszcze martwe zło1,2,3 i więcej nie przyłazi mi do łba. Wie ktoś może jakie jeszcze filmy zawierają biegające zombiaki?
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2010-06-17, 21:13 1
jak zombie, to tylko planet terror!
Zgłoś
Avatar
sensi 2010-06-17, 22:41
biegające, zdecydowanie. Idzie się zesrać.
Zgłoś
Avatar
Krzysztof 2010-06-18, 15:06
Ja tam wolę klasyczne powolne zombie.
Można zrobić jeszcze jedną ankietę:

"Wolisz inteligentne rozmawiające zombie czy klasyczne bezmózgi"
Zgłoś
Avatar
miedziak 2010-06-19, 14:47
rozwijały się tylko w ziemi żywych trupów i w jakiejś książce(której tytułu z ubolewaniem nie mogę sobie przypomnieć) i w komiksach "zwłoki" i "marvel zombies" i "marvel zombies vs armia ciemności", dlatego uważam że choć temat ciekawy i wart obgadania ale na razie jest zbyt mało rozwinięty i musimy z tą dyskusją jeszcze poczekać
tutaj dla zachęty daję scana okładki "marvel zombies vs armia ciemności" generalnie polecam lekturę. Swoją drogą by się przydał osobny dział na sadystyczne komiksy.


Zgłoś
Avatar
yarzapp 2010-06-21, 20:31
Scarlet napisał/a:

jak zombie, to tylko planet terror!


Oj, ale nie jestem pewien, czy w planet terror, to były zombie. Ludzie tam nie umierali i powstawali z martwych jako zombiaki, tylko zarażali się jakimś wirusem, który z nich robił jakieś monstra.
Zgłoś
Avatar
Wilczex 2010-06-25, 2:11
A tak w ogóle to oryginalne zombie to byli ludzie otruci przez czarowników voodoo. Następnie, niby umarli a jednak zachowujący świadomość, przeżywali swój pogrzeb. Pod ziemią czekali na znak swojego pana - czarnoksiężnika. Kiedy ich wezwał powstawali z grobów i wykonywali jego rozkazy. Także zombie to NIEUMARŁY (nigdy). Dlatego tez preferuję powolne, ale konsekwentnie dążące do celu zombie. Wg mnie sa bardziej przerażające niż te zapierdalające. Najsympatyczniejsze zombiaki są w Braindead.

Ps. Wyszedł jakiś czas temu film o zombiakach, Zombieland (2009) i jeszcze jeden, Anonimowi pożeracze ciał (2006), ale to jest kurde śmiech na sali, co tam się wyprawia z tymi zombiakami ( ale można się nieżle ubawić, jak ktoś lubi takie głupioe filmy to polecam)
Zgłoś
Avatar
miedziak 2010-06-25, 3:00
zombie land oglądałem nawet urocze, ale anonimowych porywaczy ciał wyłączyłem po 5 minutach taki to był syf że nawet ja nie wytrzymałem
Zgłoś
Avatar
Wilczex 2010-06-25, 8:18
miedziak, ja się usmiałam, chociaz nie jest to film do którego się wraca
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie