18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
SamSobieBogiem 2012-11-27, 2:48
honor honorem, ale homo spapiens to takie głupie stworzenie, które sprawom które tego nie wymagają dorabia ideologie. Stąd większość konfliktów.
Zgłoś
Avatar
macleod 2012-11-27, 9:51 2
Cytat:

Tu jest ta logika, że za komuny była bardzo popularna konfiguracja typu "wy nam ligę, my wam puchar". O ile w lidze to były tylko 2 punkty (wtedy tyle było za zwycięstwo) to w pucharze był to awans o rundę dalej, co w ogóle nie jest rzeczą do porównania.
Na dodatek, handlowanie meczami zaczynało się w końcowej fazie sezonu, kiedy były drużyny, które spaść nie mogły i były takie, co mistrzostwo bardzo wywalczyć chciały. Musiała być pozycja wyjściowa. Ruchowi nie raz groził spadek, to się im podkładały różne drużyny, jak np. Wisła (walcząca wtedy z powodzeniem o mistrza, co jednak wtedy nie było takie pewne, że go zdobędzie). Handlowanie meczami w PP mogłeś zaplanować od początku niemalże do końca, ligę ustawić było znacznie trudniej.



No dobrze, ale co z tego skoro FAKTY są takie, że Legia "za komuny" wywalczyła 7 Pucharów Polski, a sam Górnik Zabrze 6? Więc pokaż gdzie tu ta dominacja Legii w tym "od początku ustawianym Pucharze Polski" bo ja nie widze ?

Z drugiej strony skoro wszyscy "handlowali, podkładali sie i konfigurowali" to czemu akurat tylko Legia ma się tego wstydzić?

Cytat:

Śląskie drużyny miały zazwyczaj taką pakę, że rzadko kiedy potrzebowały wsparcia pozasportowego



Bo resort górniczy był wtedy pod dużo większym kloszem niż wojskowy, o milicyjnym czy kolejowym nie wspominając. Sam napisałeś, ze ślascy piłkarze byli nie do wyciągnięcia nawet dla wojska. Ale dzisiaj mówi się tylko o "wojskowych powołaniach" zapominając kto wtedy miał największe sukcesy. A nie oszukujmy się, bez wsparcia władzy nie miałby ich nikt.

Cytat:

Kiedy klub górniczy chciał wyciągnąć kogoś z Wisły, Lecha, Widzewa itp. to nie miał pewności, że mu się to uda. Kiedy czynił to któryś z klubów wojskowych, nie dało się temu zaradzić.



A kiedy Wisla czy Lech chciałaby wyciągnac kogoś dobrego z Górnika to jakie miała wtedy szanse? Żadne Bo ślaskie drużyny miały przywileje o jakich kolej czy milicja mogły pomarzyć. Ale tu już niesprawiedliwosci nie widzisz? Wszystkie drużyny działały na prawach i przywilejach danych im przez władzę. Czy to wina akurat Legii, że były takie a nie inne?

Cytat:

Oczywiście, że pokazują, iż Legia była forowana przez władzę. Trzeba popatrzeć na zdobyte puchary Polski. Tam ustawianie szło najłatwiej.



Fakty:
Legia - 7 Pucharów za komuny;
Górnik - 6 Pucharów za komuny;

To są właśnie mity w które wierzysz...

Cytat:

Co innego liga. Legii było dużo trudniej kupić mecz u działaczy i piłkarzy pozostałych klubów, bo poza Warszawą, cała Polska tego klubu nienawidziła i spinano się na przyjazd Legii na maksa



Za to Górnikowi czy Ruchowi przychodziło to z łatwoscią dlatego zdobyli tyle tytułów ile zdobyli i o przykładowym Górniku można mówić "klub z tradycjami", a Legia ma sie wstydzić...

Cytat:

Piękny slogan, którego nie zrozumiałeś. To komuna hańbiła historię klubów i nie mówię tylko o Legii, bo można również mówić o np. Wiśle.



To czemu wcześniej napisałeś, ze Legia ma się wstydzić swojej tradycji, skoro winna jest komuna. Ci co dostali przywileje byli zhańbieni, a ci ich mieli mnie to nie byli?

Cytat:

Czy ja mówiłem, że macie się wstydzić? To był bardzo brudny okres w piłce nożnej



Teraz za to był czysty jak łza... . Ilu "fryzjerów" miało postawione zarzuty bo skończyłem się interesować przy drugiej setce?

Cytat:

Problem w tym, że jechanie innych, wmawiając im kompleksy to jakieś upośledzenie umysłowe. Ostatni tytuł mistrzowski Legia zdobyła w sezonie 2005/2006, od tego czasu kolejno w sezonach wyżej od niej były: Zagłębie, dwukrotnie Wisła, Lech, znowu Wisła, Śląsk. O jakich kompleksach mówisz, kolego?
Gadka o kompleksach byłaby uprawniona, gdyby Legia w ostatnich latach regularnie zdobywała mistrzostwo, a tymczasem w XXI wieku ta twoja Legia mistrzem była zaledwie dwukrotnie. Przecież to jest żenujące, dla porównania, Wisła w XXI wieku była mistrzem siedem razy, więc z łaski swojej, skończ tą żenującą napinkę.
Legia jest na dobrej drodze do mistrzostwa w tym sezonie i jeżeli wreszcie je zdobędzie (a nie sfrajerzy, jak ostatnio) to będziesz miał swoją chwilę tryumfu, niemniej jednak do posądzania innych o kompleksy w dalszym ciągu powinno być wam strasznie daleko.



No to mi wytłumacz w takim razie dlaczego akurat Legia została "wykorzystana" w tym "kawale" który stał się tematem takiej polemiki? Skoro są inni lepsi, bardziej utytułowani, mniej żenujący? Czemu to ta nijaka Legia przyciąga najwięcej ludzi na stadiony i zapewnia przeciwnikom najlepszą frekwencję w sezonie od wielu lat? W tobie też wzbudziły się emocje chyba nieco nieadekwatne do całej sytuacji .
Więc jak sam widzisz, skoro to nie sukcesy wzbudzają takie emocje to co?
Zgłoś
Avatar
WujaszekStalin 2012-11-27, 11:40
boli to że Legia jest klubem ze stolicy.
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-11-27, 11:53 1
macleod napisał/a:

No dobrze, ale co z tego skoro FAKTY są takie, że Legia "za komuny" wywalczyła 7 Pucharów Polski, a sam Górnik Zabrze 6? Więc pokaż gdzie tu ta dominacja Legii w tym "od początku ustawianym Pucharze Polski" bo ja nie widze ?

Z drugiej strony skoro wszyscy "handlowali, podkładali sie i konfigurowali" to czemu akurat tylko Legia ma się tego wstydzić?



Pokaż mi jedno zdanie, w którym przekaz brzmi: Wstydźcie się.

macleod napisał/a:

Bo resort górniczy był wtedy pod dużo większym kloszem niż wojskowy, o milicyjnym czy kolejowym nie wspominając. Sam napisałeś, ze ślascy piłkarze byli nie do wyciągnięcia nawet dla wojska. Ale dzisiaj mówi się tylko o "wojskowych powołaniach" zapominając kto wtedy miał największe sukcesy. A nie oszukujmy się, bez wsparcia władzy nie miałby ich nikt.



Bo to było tak, że czasem trafiali się piłkarze, którzy nie chcieli się ruszać ze swojego klubu. Żaden klub górniczy nie miał mocy do tego, by ich wyciągnąć, ale wtedy zjawiała się Legia i wyciągała takiego grajka tak czy inaczej.
Dlatego to Legia jest znienawidzona.

macleod napisał/a:

Fakty:
Legia - 7 Pucharów za komuny;
Górnik - 6 Pucharów za komuny;

To są właśnie mity w które wierzysz...



Przecież wiem, jakie są fakty. Nie zapominaj jednak, że śląskie szkolenie miało większą szansę powodzenia. Była to spora aglomeracja, a pieniędzmi mogli wyciągać wielu piłkarzy, przy czym to akurat zawsze było za obopólną zgodą. Dlatego byli mocni.
To akurat Górnik dotarł do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, nie Legia. To też trochę o czymś świadczy.

Cytat:

Za to Górnikowi czy Ruchowi przychodziło to z łatwoscią dlatego zdobyli tyle tytułów ile zdobyli i o przykładowym Górniku można mówić "klub z tradycjami", a Legia ma sie wstydzić...



Nikt nie mówił, że ma się wstydzić. Chcesz ze mną polemizować, to najpierw naucz się czytać.

macleod napisał/a:

Teraz za to był czysty jak łza... . Ilu "fryzjerów" miało postawione zarzuty bo skończyłem się interesować przy drugiej setce?



Nie był czysty, ale sam fakt, że komukolwiek stawiają zarzuty świadczy o tym, że teraz nie ma takiej bezkarności.
Poza tym, Wisła na pewno w erze Cupiała jest czysta.

macleod napisał/a:

No to mi wytłumacz w takim razie dlaczego akurat Legia została "wykorzystana" w tym "kawale" który stał się tematem takiej polemiki? Skoro są inni lepsi, bardziej utytułowani, mniej żenujący? Czemu to ta nijaka Legia przyciąga najwięcej ludzi na stadiony i zapewnia przeciwnikom najlepszą frekwencję w sezonie od wielu lat? W tobie też wzbudziły się emocje chyba nieco nieadekwatne do całej sytuacji .
Więc jak sam widzisz, skoro to nie sukcesy wzbudzają takie emocje to co?



Jak zwykle nie zrozumiałeś. Dowcipy o Legii są powszechne, bo tego klubu dalej się nienawidzi, pomijając Sosnowiec i Szczecin.
Nikt tego klubu nie lubi i nie szanuje i to ma odniesienie jeszcze do czasów PRLu, bo każdy pamięta, jak mu Legia wybierała najlepszych zawodników. Dlatego Legii się nienawidzi. Dlatego powstał ten dowcip.
Ja sam, mam to gdzieś. Dopiero mnie trafia, kiedy słyszę o legioniście wyrzucającemu innym kompleksy, bo to stwierdzenie kompletnie nieuprawnione. Owszem, są kluby z pipidówy, które w ogóle o najwyższej klasie rozgrywkowej nie mogą pomarzyć i ich dowcipy w stronę Legii są trochę nieuzasadnione, ale mimo wszystko, gadka o kompleksach w momencie, kiedy są kluby bardziej utytułowane jest nie na miejscu.
Zgłoś
Avatar
Marshal 2012-11-27, 14:09
macleod
Moze im chodzi o to ze Legia prowadzi w Tabeli Wszechczasow (co swoja droga jest ciekawe) - i to z jaka przewaga na Wisla... Jedyny klub ktory byl na topie zawsze i dalej jest na topie - a w Wisle,Gorniku, Ruchu spadali z ligi albo sa/byli ligowymi sredniakami.

A co do wyciagania pilkarzy - no kurde mogli to dlaczego mieli tego nie robic. Zreszta Legia to nie jedyny klub wojskowy - Slask, Zawisza tez byly ale pilkarze woleli isc do Legi bo wtedy mogli odnosic sukcesy. A przeciez po odbyciu sluzby wojskowej czesto wracali do siebie i potem grali nawet lepiej bo byli otoczeni przez znakomitych zawodnikow, a czasami zostawali na dluzej np. Pan Lucjan Brychczy.
Zgłoś
Avatar
macleod 2012-11-27, 14:47
Slonx napisał/a:

Pokaż mi jedno zdanie, w którym przekaz brzmi: Wstydźcie się.



Nie napisałeś tak, mój błąd. Umniejszałeś tylko osiagnięcia Legii (PP) twierdząc, ze chluby nie przynosi bo wszystko było ustawione. Ale ten tekst dotyczył tego konkretnego zdania...
Cytat:

Oczywiście, że pokazują, iż Legia była forowana przez władzę. Trzeba popatrzeć na zdobyte puchary Polski. Tam ustawianie szło najłatwiej.


...i na obalenie tego twojego "dowodu" było było celem mojej odpowiedzi.

Nie będę juz cytował zacytowanych cytatów bo i tak się zrobił burdel.
Ale zeby było jasne, nie twierdze, ze Legia nie miała za PRLu przywilejów, bo miała i wszyscy wiemy jakie. Natomiast twierdzę, ze kluby górnicze miały te przywileje znacznie większe/lepsze niż kluby wojskowe o innych nie wspominając. Wystarczy popatrzeć na osiągnięcia. Tytuły mistrzostw, puchary polski, liczba górniczych klubów w 1 lidze, to wszystko o tym swiadczy. I tak było za komuny, jeden miał więcej, inny mniej. I w takiej rzeczywistości to wszystko funkcjonowało. Górnik czy Ruch miały pieniądze bo górnictwo było mocno dotowane przez komunistyczną władzę i to zbudowało ich owczesną potęgę. Ale głównym "winnym" i tak jest Legia bo miała "przywilej" powoływania piłkarzy do wojska. Bo to było nie fair. Ale to, ze Górnik miał 10xwiecej kasy od Lecha to już było OK? I tylko i wyłącznie o to mi chodzi.

Slonx napisał/a:

Nie był czysty, ale sam fakt, że komukolwiek stawiają zarzuty świadczy o tym, że teraz nie ma takiej bezkarności.
Poza tym, Wisła na pewno w erze Cupiała jest czysta.



Może i czysta ale niejaki Pan Saks ustalający skład sędziowski bedąc jednocześnie pracownikiem telefoniki troszkę podśmiarduje .

Slonx napisał/a:

Dopiero mnie trafia, kiedy słyszę o legioniście wyrzucającemu innym kompleksy, bo to stwierdzenie kompletnie nieuprawnione.



To tak samo jak mnie gdy widzę coś o Legii i ktoś wyskakuje z komuną, powoływaniami czy forowaniu przez władzę...
Zgłoś
Avatar
fazzie 2012-11-27, 16:28
Slonx napisał/a:



Kompleksy wobec czego? Wobec Legii?
Posumujmy te "wielkie" osiągnięcia Legiuni.
8 Mistrzostw Polski. Wow, to robi wrażenie.
Przyjrzyjmy się innym drużynom:
Górnik Zabrze - 14 mistrzostw Polski.
Ruch Chorzów - 14 mistrzostw Polski.
Wisła Kraków - 13 mistrzostw Polski.

Oczywiście, że Legia odstawia wszystkich, jeżeli weźmiemy pod uwagę puchar śmietnika, tu i ówdzie zwany Pucharem Polski.
Szkoda tylko, że wiele z tych trofeów wywalczono za komuny, gdzie handlowano na potęgę, a meczami pucharowymi było najłatwiej. Że nie wspomnę o tym, że ten wspaniały klub pod pretekstem powołania do wojska, wybierał sobie najlepszych zawodników z polskiej ligi, oczywiście tych spoza górnego śląska.

Faktycznie, można się nabawić kompleksów, kiedy patrzy się na osiągnięcia Legii.

Ani to najbardziej utytułowany klub, ani najstarszy, a tradycja zhańbiona przez lata komuny, zresztą, ten klub by nigdy nie zaistniał, gdyby nie PRL. Można się nabawić kompleksów, czuję się taki malutki.



idioto, nie chodzi o kompleksy w kwestii sportowej...
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-11-27, 17:28 1
macleod napisał/a:

Górnik czy Ruch miały pieniądze bo górnictwo było mocno dotowane przez komunistyczną władzę i to zbudowało ich owczesną potęgę. Ale głównym "winnym" i tak jest Legia bo miała "przywilej" powoływania piłkarzy do wojska. Bo to było nie fair. Ale to, ze Górnik miał 10xwiecej kasy od Lecha to już było OK? I tylko i wyłącznie o to mi chodzi.



Ech...
Górnik i Ruch miały więcej kasy, z powodu górnictwa, tutaj się zgadzamy w pełnej rozciągłości. Dlaczego jednak uznajesz to za niesprawiedliwe?
Tu właśnie chodzi o to, że w piłce klubowej tak to działa, kto ma kasę, ten ma większe możliwości. Czy w Niemczech mają się wstydzić kluby z zagłębia Ruhry, że kiedyś to właśnie przynależność do tego regionu polepszała ich finanse? Czy ma się wstydzić VFL Wolfsburg, że jest klubem należącym do firmy i ma kasę tylko dlatego, że należy właśnie do potężnego koncernu? Czy ma się wstydzić FC Aberdeen, które święciło swoje sukcesy z tego powodu, iż odkryto złoża ropy i miasto nieprawdopodobnie się rozrosło, co doprowadziło do polepszenia finansów i rozwoju klubu?
Nie. To są czynniki pozasportowe, ale wciąż związane z organizacją klubu.
Natomiast to, że Legia była Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym stawiało ją w pozycji jeszcze lepszej, ponieważ każdego spoza rejonu górnego śląska mogła mieć u siebie i nie było zmiłuj. Wszystkie wymieniane kluby mogły usłyszeć odmowę zawodnika. Legii się odmówić nie dało.
Dlatego została znienawidzona. Czy sama jest sobie winna, nie mnie to oceniać. Nie mów, że sytuacja Legii była taka sama jak pozostałych, bo to nieprawda.

Cytat:

To tak samo jak mnie gdy widzę coś o Legii i ktoś wyskakuje z komuną, powoływaniami czy forowaniu przez władzę...



Zaczęło się od wyliczania przeze mnie sukcesów. Napisałem o pucharach Polski, z czego jak zaznaczyłeś, 7 było za komuny, pozostałe nie. Zaczęliśmy wyliczankę od sukcesów sportowych, do komuny dobrnęliśmy jakoś obaj i temat drążyliśmy. Tu nie o to chodzi, tylko chodzi o wspomniane kompleksy. Jak wymażemy trofea zdobyte w PRLu, to i tak Legia ustępuje Wiśle, a jest na równi z Lechem.

macleod napisał/a:

Może i czysta ale niejaki Pan Saks ustalający skład sędziowski bedąc jednocześnie pracownikiem telefoniki troszkę podśmiarduje .



Tak ustalał ten skład, że Wisłę i tak krzywdzono kiedy się tylko dało. Słabo więc mu to szło, albo był sabotażystą.
Skoro jednak grzebiemy w śmieciach, to co powiesz na wspaniale rozpisany kalendarz w sezonie 2005/2006?
Zgłoś
Avatar
macleod 2012-11-27, 19:36
Slonx napisał/a:

Górnik i Ruch miały więcej kasy, z powodu górnictwa, tutaj się zgadzamy w pełnej rozciągłości. Dlaczego jednak uznajesz to za niesprawiedliwe?



Dlatego, że kasa ta szła ze wspólnego wora. Górnicze kluby byly dotowane kosztem innych klubów np. kolejarskich, milicyjnych czy hutniczych. M.in. dlatego kolejarze wspierali Lecha jako swój "główny" klub, a taka np. Polonia Warszawa gniła miedzy 2-4 liga, bo kasy dla niej juz nie starczało, (oczywiscie u nich teraz usłyszysz, że to komuna tak chciała zniszczyć, ale to bajki bo jakby naprawdę chciała, to by tak zrobiła ).

Slonx napisał/a:

Nie. To są czynniki pozasportowe, ale wciąż związane z organizacją klubu.



Tak samo jak przywilej ściagania piłkarzy przez ich "powoływanie"...
A trzeba też pamiętać, że Legia z wojskiem była związana od początku istnienia, wiec przydzielenie jej takiego resortu było czymś normalnym.

Slonx napisał/a:

Dlatego została znienawidzona. Czy sama jest sobie winna, nie mnie to oceniać. Nie mów, że sytuacja Legii była taka sama jak pozostałych, bo to nieprawda.



Nigdzie ci nie napisałem, ze była taka sama. Ale uważam, ze nie była lepsza od klubów górniczych o czym świadczą trofea, a Legia nie była jakos specjalnie "forowana"" przez władze - to jest to co próbuje ci wytłumaczyć

Slonx napisał/a:

Zaczęło się od wyliczania przeze mnie sukcesów. Napisałem o pucharach Polski, z czego jak zaznaczyłeś, 7 było za komuny, pozostałe nie. Zaczęliśmy wyliczankę od sukcesów sportowych, do komuny dobrnęliśmy jakoś obaj i temat drążyliśmy. Tu nie o to chodzi, tylko chodzi o wspomniane kompleksy. Jak wymażemy trofea zdobyte w PRLu, to i tak Legia ustępuje Wiśle, a jest na równi z Lechem.



Przeczytaj swoj pierwszy post. Sam wyskoczyłeś z komuną od samego początku, więc nie odwracaj kota ogonem. . Ja sie tylko odnosiłem do twoich zarzutów...

Slonx napisał/a:

Tak ustalał ten skład, że Wisłę i tak krzywdzono kiedy się tylko dało. Słabo więc mu to szło, albo był sabotażystą.



Ja pamiętam to trochę inaczej, ale tu pewnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . Z tego co pamiętam dostawaliscie wtedy karne seryjnie i od tego zaczęla się cała draka . Ale kiedy to było...zresztą i tak wtedy mieliscie najlepszą pakę więc totalną głupotą byłoby coś kombinować . Ale z tego co coś tam słyszałem, to ten cały Saks to niewinny nie był...

Slonx napisał/a:

Skoro jednak grzebiemy w śmieciach, to co powiesz na wspaniale rozpisany kalendarz w sezonie 2005/2006?



To żeś pojechał po bandzie ale uwielbiam ten wątek jak to Wisła grała z przeciwnikiem, który w następnej grał z Legią. I to Wisła niby tak męczyła tego przeciwnika, że ten nie mial już sily na mecz z nami I to niby pomogło Legii w MP
Ja to widziałem inaczej - ów przeciwnik po starcie punktów z wami był tak zdeterminowany na następny mecz zeby nie stracić znów, że gral 10x lepiej niż w meczu z wami ...

No ale w takim wypadku nie wypada mi nic innego jak podziękować twojej drużynie za zmęczenie zeszłoweekendowego przeciwnika, bo teraz to my w niedziele gramy z Ruchem....
Zgłoś
Avatar
LpatrykAFC 2012-11-27, 20:39 1
połowa Polski NaS nienawidzi
druga połowa to MY

ja tam jestem dumny z tego ze tak wiele osób nienawidzi Legie to świadczy tylko o jej wielkości
Zgłoś
Avatar
hogg 2012-11-28, 0:20
Ja też jestem ze stolicy i chuj kładę na piłkę nożną po całości
Zgłoś