Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!
W chwili obecnej serwis nie jest w stanie utrzymywać się wyłącznie z reklam. Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).
Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Kłócący się eksperci, pogodzę was. Obaj gówno się znacie. Nie sprzęt, nie ilość, nie wyszkolenie, nie warunki terenowe. Doktryna użycia decyduje o wszystkim.
mistrzuniu - poprosił mnie o podanie pewnych faktów, więc mu je przedstawiłem. Czytanie ze zrozumieniem kuleje, jak widzę ...
Nie MG-42 lecz MG-43. A nawet jeśli używaliby 42jki to nic w tym złego, bo wiele krajów na świecie,do tej pory używa tego sprzętu ponieważ jest bardzo dobry pomimo tylu lat.
MG3
Poczytaj sobie o projekcie Anders, pooglądaj filmy z testów i znajdź dlaczego został upierdolony to się dowiesz.
Poczytaj sobie też o ostatnim przetargu na śmigłowce i dlaczego nasze rodzime konstrukcje zostały upierdolone.
Patrzeć trzeba troszkę dalej niż futurystyczny wygląd stworzony póki co z kartonu i podwozia CV-90.
PS. Przed kim chcesz się niby bronić tymi czołgami? Przed ruskiem? Buahaha. Czołgi miały ostatnie podrygi w czasie Pustynnej Burzy, obecnie są mało wartościowe. Kosztują miliony, a wystarcza jeden człowiek z PPK. 20 czołgów powiesz? Jeden A-10 je zamiecie. Czołgi to przeżytek i nie ma co w nie inwestować.
Anders to inna klasa pojazdu, a w przetargu nie startowały żadne rodzime konstrukcje.
Po drugie mieli doskonałe zgranie i wyszkolenie załóg.
Po trzecie masz tu wpis ;
We wrześniu 1939 roku najbardziej powszechnymi modelami czołgów niemieckich były już wtedy przestarzałe lekkie PzKpfw I (niem. PzKpfw skrót od Panzerkampfwagen - pancerny wóz bojowy, czołg) i PzKpfw II. Stopniowo w ciągu kilku lat zostały wycofane ze służby i zastąpione przez przejęte po zajęciu Czech PzKpfw 35(t) (czes. LT-35), PzKpfw 38(t) (czes. LT-38) oraz czołgi średnie PzKpfw III i PzKpfw IV. Ten ostatni czołg wyróżniał się tym, że był produkowany przez całą wojnę. Była to udana konstrukcja, w której możliwe okazało się dokonywanie modernizacji pancerza i uzbrojenia. Były również pionierami wielu technologii, oran komunikacji radiowej. Śmiało można powiedzieć, że czołgi niemieckie w '39 roku były najnowocześniejsze na świecie.
Literatura:
Janusz Ledwoch "Czołgi niemieckie 1933-45"
Jacek Solarz "Fall Weiss"
"II Wojna Światowa - Encyklopedia uzbrojenia"
I chłopie nie kłóć się ze mną, nie ta liga.
Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:
Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów