18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
K................t 2014-03-06, 22:41 9
Jeszcze jak zdarzyło mi się pojawiać w kościele to strasznie dziwił mnie cały schemat mszy, klęknij, powstań, siedź. W ogóle, odkąd pamiętam, msze wydawały mi się strasznie nudne, mechaniczne i miałem wrażenie że większość, razem z księdzem, jest tam tylko po to, żeby to odbębnić i mieć spokój na tydzień. Nie trafili w moje gusta. Pamiętam jak zacząłem tłumaczyć rodzicom, że ja, to z kościołem nie za wiele chcę mieć wspólnego, ciężko było ale z czasem zrozumieli, zaakceptowali.
Zgłoś
Avatar
aushwitz 2014-03-06, 22:41 3
boli cię , że ktoś inny chodzi do kościoła a ty nie ? jak nie chcesz to nie idz
Zgłoś
Avatar
crystaldragon 2014-03-06, 22:52 1
Padłeś (grzech) powstań (spowiedź) powerade (komunia św. opłatek)
Zgłoś
Avatar
midnightc 2014-03-06, 22:56 8
hawusss napisał/a:

"Zjazd ateistów:
Po przywitaniu wszyscy ateiści poszli pogrozić Bogu, pokazać jak sobie świetnie radzą bez niego.
Wszyscy skaczą jak najwyżej krzycząc "Boże, Ty chu*u, Nic nam nie zrobisz!" itp. Tylko jeden facet
siedzi na kamieniu i czyta gazetę.
Podchodzi do niego przewodniczący zjazdu i pyta:
-A czemu Pan nie bluzga na Boga?
-Bo w niego po prostu nie wierzę."



Nie widzę tu ludzi bluzgających, grożących czy wyśmiewających się z Boga, widzę tu tylko ludzi, którzy mają już dość "wiary" w Kościół, który co, jak co, ale z Bogiem to ma bardzo mało wspólnego.
Zgłoś
Avatar
yava1111 2014-03-06, 23:10
Proszę przenieść temat do Religia i polityka.
Tak jak te które opisuje banderowców na Ukrainie.
Zgłoś
Avatar
beister 2014-03-06, 23:21
Poczytajcie sobie o NFRR. Wtedy zrozumiem wasze narzekania :*
Zgłoś
Avatar
PatrolZG 2014-03-06, 23:31 6
Płyta_Gnojowa napisał/a:

Jak dobrze, że mama już nie każe chodzić co?



Ten komentarz i ilość piwek za niego pięknie pokazuje obraz dzisiejszego kościoła. Ja całe szczęście nie miałem nigdy tej wątpliwej przyjemności chodzić do koscioła, ale jest w społeczeństwie ten cichy przymus, ta "obowiązkowość", te właśnie "mama każe". Chcąc dojebać komuś tam kto uznał że nie będzie tracił swojego czasu dojebałeś tak naprawdę sobie. Ten komentarz to nic innego jak żal, że musiało się ( nie mylić z chciało ) chodzić z obowiązku. I to jest w tym wszystkim cholernie przykre.

Pamiętajcie jedno, NIE da się wyśmiać ateisty. Możecie wyśmiać wyznawcę szatana, świadka jehowy, islamistę, ale wyśmiewanie ateistów to tak, jakby śmiać się z tego, jak łysy się uczesał.

Chorym antyklerykałom chuj w dupę, chorym katolikom chuj w dupę, normalnym katolom i ateistom zimne piwko.
Zgłoś
Avatar
kenzol 2014-03-06, 23:38
To nie ciasteczko tylko opłatek.
Zgłoś
Avatar
D................t 2014-03-07, 0:46 6
Nie kumam ludzie, umiecie dojrzeć zagmatwane, nielogiczne sytuacje w polskim prawie, a Kościół i Wiarę bronicie, chociaż pełne są poważniejszych niekonsekwencji i wręcz szkodliwych przekonań? Również mam poglądy prawicowe, ale na takiego Cejrowskiego "obalającego" teorię ewolucji można zareagować tylko facepalmem.
Zgłoś
Avatar
crazY01 2014-03-07, 1:02
wstydz sie i nawroc!
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2014-03-07, 1:30 1
Jeżeli wierzy się w istotę, która jest wszechmocna, wszechwiedząca, wszystko widząca, to po kiego chuja pośrednik w postaci kościoła? Dla komunii? Wystarczy się dzielić chlebem i winem z rodziną, najbliższymi - tak jak Jezus. Spowiedź? Czy powiedzenie przygłupowi w konfesjonale, że się ukradło cukierka, jest ważniejsze, niż oddanie tego cukierka i przeproszenie sprzedawcy i zadośćuczynienie (a przede wszystkim żal za grzechy) i modlitwa do Boga. Kościół istnieje tylko i wyłącznie aby kontrolować ciemne masy i wyłudzać od nich pieniądze (5000zł zażądał ksiądz od ciotki z Łodzi za pogrzeb, a ona kazała mu się jebać, poszła do innego - 7500zł, znalazła jakiegoś, co za 1000 się zgodził)...
Zgłoś
Avatar
weynrob 2014-03-07, 6:54
kenzol napisał/a:

To nie ciasteczko tylko opłatek.



genialne odkrycie
Zgłoś
Avatar
Falsum 2014-03-07, 10:01
Nie filozofowie, lecz pracowite mrówki i zbieracze znaczków tworzą kręgosłup społeczny.
Zgłoś
Avatar
staffior 2014-03-07, 10:26
Machol napisał/a:

To ja opiszę seks: Włóż-wyjmij, włóż-wyjmij, włóż-wyjmij. No kurwa mać, od tysięcy lat się tym jarają ludzie...



nie wiem jak Ty się bawisz, ale ja wyciągam dopiero jak skończę

NoobsAndBoobs napisał/a:

boli mnie to, jak w tym kraju, ma się tak mało respektu do wiary.



a mnie boli, że tak wiele osób w tym kraju wiarę utożsamia z kościołem
Zgłoś