18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (11) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Lot do domu
przemod5 • 2020-03-27, 20:31
"W dupie mam Polskę i j***ć za grosze.
Anglia czy Niemcy tam się wynoszę.
Liczą się funty, liczy się euro,
Spieprzam na zachód tam tego pełno.
Mijają lata, wieśniak jest Panem,
Choć na zachodzie ma przej***ne.
Niby ma euro, funty, dolary,
Lecz przed innymi, wciąż będzie szary.
Inny zarabia trzy razy więcej,
A Polak w gównie tapla swe ręce.
Bo chociaż z Polski uciekł z przed laty,
To pokazuje, że jest bogaty.
I teraz popatrz Drogi Rodaku,
Jak Ty kurewsko boisz się piachu.
Nie chcesz już euro, nie chcesz dolara,
I czemu każdy tak z Was sp***ala?!
Tydzień wakacji i trzy dni święta,
Myślisz że tutaj nikt nie pamięta.
A teraz czekasz na samoloty,
Byś mógł do Polski wrócić z powrotem.
Grunt pod nogami zaczął się palić,
Nie jesteś skory by zachód chwalić.
Kiedy już ludzi wywożą w workach,
To Ty narzekasz że stoisz w korkach.
Kiedy ostatnio bliskich widziałeś,
Na dwa tygodnie bana im dałeś.
A kiedy wszystko wróci do normy,
Ty znów sp***olisz, spakujesz torby.."

2020-03-28, 00:48
Wierszyk zupełnie prawdziwy :)
I żeby nie było, nie hejtuję ludzi, którzy wyjechali za lepszym życiem, tylko "elitę" opisaną w wierszyku.

Ostatnio był filmik, jak "elita" narodowa stała w korku na granicy.

Ja...........ro
2020-03-28, 01:59
Antek01 napisał/a:

ch*j tam z wierszykiem, ale rozpie**alają mnie takie jełopy jakiego widziałem w Anglii jak byłem w odwiedzinach. Robi taki na budowach, mieszka w kontenerze/baraku, a pod kontenerem Ałdi A6 4.2. Po to, by po przyjeździe do Polski pokazać biedakom jebiącym za 3000zł. jaki to dobrobyt w jUKej mają, ale do tego że mieszka jak cygan to się już ch*j nie przyzna.



Przeciez to wlasnie taka śmietanka pozjezdzala z powrotem do kraju. Nie znam osobiscie nikogo, kto z powodu wirusa zjechal do Polski. Ale to moze dlatego, ze, tak jak ja, mam umowe o pracę, robie jakims cudem w Key Workers List (czyli dalej będę pracować nawet jak sie mocniej sypnie) a nawet jesli nie - to ide na platne 80% L4 +prywatne ubezpieczeniei siedze na dupie. Pozjezdzal wlasnie element o ktorym piszesz - budowlanka, zmywaki, wykonczeniowka, kelnerzy, myjki samochodowe, robole z warsztatów, jakichs gownofabryk. Ludzie bez znajomosci jezyka, mieszkajacy po 6 osob w shared house, po pokojach na flatach itd. Ale i tak nieroby co od lat żerują na benefitach zostaja - w ich wypadku nie zmienilo sie za wiele, ot kilka rachunków odpadnie do splacania. Pozjezdzaly glownie osoby sezonowe i totalny odpad pracujący na serio przej***nych stanowiskach... no i moze czesc osob ktore i tak miały zjeżdżać a rozwój wydarzen tylko przyspieszył ich powrót, bo jak ktos mial zjazd zaplanowany miedzy marcem-majem no to coz, nagle k***a wielkie halo - Polacy Zjeżdżają Do Kraju!!!

2020-03-28, 07:09
Pięknie w samo sedno.

2020-03-28, 11:04
przemod5 napisał/a:

uciekł z przed laty,



Sprzed laty ale i tak bez sensu, więc "uciekł przed laty".

2020-03-28, 11:05
PS6 napisał/a:

Może nie musisz "wypie**alać", ale zapewne słuchasz niemieckiego radia jeżdżąc czeskim autem albo oglądasz amerykańską telewizję pijąc holenderskie piwo, chodzisz do portugalskiej sieciowki po chińskie żarcie... I dajesz się dymać za pińćset plus.... Może ci co musieli "wypie**alać" nie mieli innego wyboru ? I nie wszyscy mieli taki sam start ? Ty byś się pewnie nie odnalazł na zmywaku....



Ja wiem jedno. Wyjechali nieudacznicy, którzy tutaj nie potrafili zrobić niczego dobrego. Nie umieli wykorzystać możliwości, zdobyć wykształcenia, znaleźć pracy. Pojechali do UK zmywać naczynia i żyć z zasiłków na dzieci. Jeden na 1000 odniósł jakiś mały sukces reszty nawet nie stać na lekarza i leczy się w Polsce na NFZ chociaż nie płacą składek. pie**ole taką emigrację i emigrantów. Jestem tutaj i będę a za granicę mogę (chętnie) pojechać ale na czołgu, żeby np. zdobyć Berlin.

2020-03-28, 11:46
mystery0987 napisał/a:

Autor jest dzbanem to menda ch*jowa, za marne grosze głowę w dupe schowa.
Zawiść przezeń przemawia, oznacza to nieinteligentengo pawia, który gdy rano, przy zlewie swojego ryja moczy, patrzy w lustro, a tam puste bezrozumne oczy.
Ni kszty zrozumienia i chęci prób myślenia.
Ściska dupe i wysrywa swoje życiowe niezadowolenia.



Piękny wiersz twój Panie, teraz spadam na śniadanie.

2020-03-28, 11:49
mystery0987 napisał/a:

Autor jest dzbanem to menda ch*jowa, za marne grosze głowę w dupe schowa.
Zawiść przezeń przemawia, oznacza to nieinteligentengo pawia, który gdy rano, przy zlewie swojego ryja moczy, patrzy w lustro, a tam puste bezrozumne oczy.
Ni kszty zrozumienia i chęci prób myślenia.
Ściska dupe i wysrywa swoje życiowe niezadowolenia.



Nie znam autora, ale jak poznam to przekażę Twoje poezje.

2020-03-28, 12:21
Świat przez pryzmat kasy. Jak już masz zaspokojone podstawowe potrzeby to jest jeszcze potrzeba przynależności, później szacunku. Ale to jeszcze przed nami



2020-03-28, 13:06
Milion Polaków mieszka w UK, trochę mniej w Niemczech a wróciło pare tysięcy i wielkie halo. Wrócili niedoj***ni, bez wykształcenia. Co za różnica czy wożą śmieci w UK czy w Polsce.

St...........on
2020-03-28, 13:42
Wszędzie zanjdziesz patolę, w Polsce, w UK, nawet na Islandii znajdą się rodzynki. I nie zawsze jest tak, że ktoś ma nóż na gardle dlatego wyjeżdża. Ja wyjechałem bo byłem ciekaw ludzi, ich kultury i obyczajów. Rozj***ł mnie ich luzik do życia i spraw. Nie ma znanego mi z polskiej pracy stresu i pośpiechu, ludzie są dla siebie rzyczliwi i nawet jak wkk***isz Islandzczyka to nie powie ci :ty sk***ysynu, ch*ju, k***o - tylko najwyżej "pieprzony piekielny" dlatego zostałem, w 2010 Islandia to był w miarę egzotyczny kraj dla Polaków, choć by z racji tego ,że wycieczki kosztowały fortunę, a pogoda nie rozpieszcza.

2020-03-28, 16:31
~Jaczuro napisał/a:

Przeciez to wlasnie taka śmietanka pozjezdzala z powrotem do kraju. Nie znam osobiscie nikogo, kto z powodu wirusa zjechal do Polski. Ale to moze dlatego, ze, tak jak ja, mam umowe o pracę, robie jakims cudem w Key Workers List (czyli dalej będę pracować nawet jak sie mocniej sypnie) a nawet jesli nie - to ide na platne 80% L4 +prywatne ubezpieczeniei siedze na dupie. Pozjezdzal wlasnie element o ktorym piszesz - budowlanka, zmywaki, wykonczeniowka, kelnerzy, myjki samochodowe, robole z warsztatów, jakichs gownofabryk. Ludzie bez znajomosci jezyka, mieszkajacy po 6 osob w shared house, po pokojach na flatach itd. Ale i tak nieroby co od lat żerują na benefitach zostaja - w ich wypadku nie zmienilo sie za wiele, ot kilka rachunków odpadnie do splacania. Pozjezdzaly glownie osoby sezonowe i totalny odpad pracujący na serio przej***nych stanowiskach... no i moze czesc osob ktore i tak miały zjeżdżać a rozwój wydarzen tylko przyspieszył ich powrót, bo jak ktos mial zjazd zaplanowany miedzy marcem-majem no to coz, nagle k***a wielkie halo - Polacy Zjeżdżają Do Kraju!!!



prze ch*j jestes umowe o prace masz ? powaznie ? :D smieszny jestes, budowlanka? idzie w ch*j siana zarobic kmiocie, wykonczeniowka jak robisz na self employment tak samo siana w ch*j. Ale widac gowno wiesz synek :) ja jako ze jestem w uk od 20 lat i tez o dziwo key worker wiem jak wyglada zycie w uk. Wiec zapie**alaj w swojej fabryce kielbasek i dupa cicho :)

2020-03-28, 18:14
Spar1988 napisał/a:

Za 3000 tysie to raczej też mieszkają w barakach i nie mają A6 tylko 20 letnie bmw akurat w uk na budowie zarabia się dobre pieniądze więc nie myl z czopkami co tyraja za 8.21f na magazynie. Obiektywnie patrząc to lepiej żyje się u abdula na zmywaku niż w pl po studiach, no i z emerytury starczy na leki a nie jak w kraju z dykty.


Przeczytaj raz jeszcze to co wcześniej napisałem. Jak nie zrozumiesz, to czytaj do skutku.


Jaczuro napisał/a:

Przeciez to wlasnie taka śmietanka pozjezdzala z powrotem do kraju. Nie znam osobiscie nikogo, kto z powodu wirusa zjechal do Polski. Ale to moze dlatego, ze, tak jak ja, mam umowe o pracę, robie jakims cudem w Key Workers List (czyli dalej będę pracować nawet jak sie mocniej sypnie) a nawet jesli nie - to ide na platne 80% L4 +prywatne ubezpieczeniei siedze na dupie. Pozjezdzal wlasnie element o ktorym piszesz - budowlanka, zmywaki, wykonczeniowka, kelnerzy, myjki samochodowe, robole z warsztatów, jakichs gownofabryk. Ludzie bez znajomosci jezyka, mieszkajacy po 6 osob w shared house, po pokojach na flatach itd. Ale i tak nieroby co od lat żerują na benefitach zostaja - w ich wypadku nie zmienilo sie za wiele, ot kilka rachunków odpadnie do splacania. Pozjezdzaly glownie osoby sezonowe i totalny odpad pracujący na serio przej***nych stanowiskach... no i moze czesc osob ktore i tak miały zjeżdżać a rozwój wydarzen tylko przyspieszył ich powrót, bo jak ktos mial zjazd zaplanowany miedzy marcem-majem no to coz, nagle k***a wielkie halo - Polacy Zjeżdżają Do Kraju!!!


Żeby było jasne, nie piszę, że wszyscy w budowlance w UK ch*jowo zarabiają, bo teściu siedzi tam ponad 10 lat w tym fachu i zarabia dobrą kasę, ale nie ogranicza się do mieszania zaprawy/kleju, a odpie**ala konkretne roboty. Z tą różnicą, że mieszka w cywilizowanych warunkach, a nie jak 80% debili, którzy mają dwie lewe ręce do roboty, mieszkają jak cygańska rodzinka jeden na drugim w skrajnie gównianych warunkach. A po przyjeździe do Polski swoimi Audi i BMW próbują pokazać jacy to oni nie są zajebiści i bogaci. To już ukraińcy u nas mieszkają lepiej jak ta cała śmietanka cebularzy na wygnaniu, która robi z siebie Don Juan'ów, a tak na prawdę żyją jak Don Żule.

2020-03-28, 23:40
Kazdy ma inne doswiadczenia,do Poundland nie wracam Nawet w wieku,piss off

Kazdy ma inne doswiadczenia,do Poundland nie wracam Nawet w wieku,piss off

Kazdy ma inne doswiadczenia,do Poundland nie wracam Nawet w wieku,piss off

Kazdy ma inne doswiadczenia,do Poundland nie wracam Nawet w wieku,piss off

Ja...........ro
2020-03-29, 10:37
focusek napisał/a:

prze ch*j jestes umowe o prace masz ? powaznie ? smieszny jestes, budowlanka? idzie w ch*j siana zarobic kmiocie, wykonczeniowka jak robisz na self employment tak samo siana w ch*j. Ale widac gowno wiesz synek ja jako ze jestem w uk od 20 lat i tez o dziwo key worker wiem jak wyglada zycie w uk. Wiec zapie**alaj w swojej fabryce kielbasek i dupa cicho



masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu? tak, budowlanka tez sie wlicza. cała prca na czarno w januszeksach, przez agencje posrednictwa pracy, wszystko to, co nie gwarantuje Ci jakiegokolwiek zabezpieczenia, choćby przez płacenie NI. A self-employe tez nie maja kolorowo, szczególnie ci, którym się sypnęło a parę takich przypadków znam.
fabryka kiełbasek, dobre xD
Wystarczy jeden zwykły post, nawet nie personalny i wystarczy do aktywacji - wieśniak wyjedzie ze wsi nawet za granicę ale wieś nigdy wieśniaka nie opuści i czasem, jak w tym wypadku, się uwidoczni...kmiocie.

Je...........ik
2020-03-29, 13:07
HAL9000/2 napisał/a:

hahahahahahhahaha.. napie**alałeś w pocie czoła ten wierszyk parę godzin a ja go podsumowałem w 5 sekund śmiechem kogoś kto nie musi wypie**alać z kraju ...



Tez pokazales ze jestes cebulą bo czymze różnisz sie od nich jak sam. Przechwalasz sir w i ternecie ze ma hajsu ful i rok mozesz sie opie**alac.weselny fotografie za 5 zl