18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 48 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 43 minuty temu
🔥 Youtubery w McLarenie - teraz popularne
Dawno niczego nie wrzucałem. Tym razem dwa materiały własne:

1. Ćwiczenia na lotnisku w Gdańsku z podejmowania śmigłowca LPR w roli głównej RATOWNIK 3 i ja + fajne parkowanie helikoptera przelotem kilka centymetrów nad ziemią


2. Start śmigłowca LPR z miejsca wypadku. Fajnie widać efekt wywołany przez podmuchy powietrza. Oczywiście najtrudniejszym zadaniem nie jest sprowadzenie samego śmigłowca a wywalenie z miejsca zdarzenia gapiów. Nie reagują na upomnienia, że podczas startu/lądowania śmigłowca może pójść coś nie tak czy też mogą oberwać odłamkiem plastiku, szkła po twarzy, oczach. Niestety nie da się wszystkich przedmiotów przed lądowaniem usunąć. W roli głównej RATOWNIK 3

Zgłoś
Avatar
Svenlee 2012-12-16, 23:22
@up
jedno z moich marzeń, polecieć samolotem/helikopterem.
Tym pierwszym prawie się udało, nawet pokazówką. W bornym sulinowie. A dwa - nie znasz mnie, więc się odpierdol internetowy pozerze.
Kozak w necie, pizda w świecie.
Zgłoś
Avatar
yoshi88-88 2012-12-16, 23:24
@up
pizda w necie , pizda w świecie
Zgłoś
Avatar
SemirN 2012-12-16, 23:26 2
laqum napisał/a:

Efekt słabej kamery


Niestety jedno jedyne źródło nagrywania takich materiałów czy takich na harda w naszym przypadku to telefony komórkowe. Chwała, że doszło do tego, że nie trzeba nagrywać takich akcji aparatami np. nokia 6230i

chromorama napisał/a:

pilot i tak ma gdzies podejmujacego i laduje gdzie uzna za stosowne, ale zawsze mozna lądowisko przygotowac


często piloci prosza o przygotowanie miejsca wybranego przez nich wykonujac pare okrążeń nad miejscem do lądowania aby udostępnić strażakom chwilę czasu na oczyszczenie lądowiska i sprowadzenie go na ziemie.

Svenlee napisał/a:

Gdzie tu akcja jest?


Akcja jest kilka metrów za naszymi plecami. PUK - podejrzenie urazu kręgosłupa - kobieta wywróciła się na rolkach przez dziecko, które jej podjechało pod nogi gdy uciekało przed samochodem... proszę bez zbędnych komentarzy
Zgłoś
Avatar
Svenlee 2012-12-16, 23:36
@SemirN
nie można było tak od razu?

yoshi88-88, i tak masz raka

yoshi88-88, a dwa, mieszkam przy jednostce wojskowej i latające za oknem helikoptery to norma. Brak ci argumentów.
Zgłoś
Avatar
kisskiss 2012-12-16, 23:37
94' byłek w Nimcach, to takie po autobanach ADAC-e lotały.
Zgłoś
Avatar
kurczasty 2012-12-17, 0:07
Kozak maszyny, ich się wstydzić nie musimy
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2012-12-17, 0:13
@Svenlee
Są różne akcje. Takie twoje napinanie do niczego nie prowadzi. Mi nawet takie ćwiczenia imponują bo nawet do czegoś takiego trzeba sporej praktyki. Pewnie i tak nigdy nie zasiądę za sterami śmigłowca a to na pewno było by ciekawe doświadczenie.
Chociaż nie powiem, za dzieciaka jak byłem z rodzicami w jakiejś nadmorskiej mieścinie, to jak wzieliśmy lot turystyczny, to facet mi awionetką pozwolił wystartować i trochę popilotować w powietrzu( oczywiście obok siedząc). Może nie takie sadystyczne ale wystartować mogłem i do dzisiaj to pamiętam. Strasznie miły(i nieodpowiedzialny swoją drogą) gest z jego strony ^^
Zgłoś
Avatar
Svenlee 2012-12-17, 0:16
@Di_ReDD
No okej, ale chodzi mi o to, że dopiero później autor wyjaśnił dalszą część "akcji", której nie ma na filmiku. Równie dobrze mogę wstawić inny helikopter, który po prostu leci.

Co powiesz na to?
Zgłoś
Avatar
BrunerOvned 2012-12-17, 0:41
Svenlee napisał/a:

@Di_ReDD
No okej, ale chodzi mi o to, że dopiero później autor wyjaśnił dalszą część "akcji", której nie ma na filmiku. Równie dobrze mogę wstawić inny helikopter, który po prostu leci.


Co powiesz na to?


Przestań żebrać o piwa...
Zgłoś
Avatar
Svenlee 2012-12-17, 1:14
Nie żebram. Tylko chcę koniecznie udowodnić, że ten filmik niczego ciekawego nie wnosi na ten portal. I równie dobrze, mógłby być to dowolny filmik związany z helikopterem -,-
Zgłoś
Avatar
wormarder 2012-12-17, 7:54
"Ćwiczenia na lotnisku w Gdańsku z podejmowania śmigłowca LPR w roli głównej RATOWNIK 3 i ja + fajne parkowanie helikoptera przelotem kilka centymetrów nad ziemią "

"fajna" terminologia
Zgłoś
Avatar
pauauek 2012-12-17, 8:04
Podziwiam Strażaków, helikopterami się interesuje, bo je po prostu kocham. CYSTERNA piwa za wrzutkę!
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2012-12-17, 11:56
Jedno słowo - szacunek.
Zgłoś
Avatar
TomdeX 2012-12-17, 12:25
Dudeczek napisał/a:

Jakim cudem ten helikopter się wznosi jak śmigło tak wolno siękręci : O



Tu macie jeszcze lepszą synchronizację kamery z obrotem śmigła:
Zgłoś
Avatar
tomqj 2012-12-17, 12:41
Svenlee napisał/a:


@tomqj
zerem to ty jesteś a dwa, to nie moja sprawa, że się spuszczasz na widok śmigłowca. (którego pewnie i tak w życiu na oczu nie widziałeś, nie mówiąc już o locie)


masz rację
dodam tak BTW, że 2 lata pracowałem w 2. Inowrocławskim Pułku Komunikacyjnym
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie