18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Made in Poland
Ryuuaros • 2011-12-06, 13:07
Była to pierwsza od lat bezpośrednia transmisja przedstawienia teatralnego, wystawionego przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl odbył się w nieczynnym magazynie na osiedlu Piekary. Transmisję zaprezentowała TVP Kultura.
„Made in Poland" wrocławskiego filmowca Przemysława Wojcieszka, pełen goryczy i ironii portret współczesnej Polski, zrealizowany na Scenie na Piekarach legnickiego teatru, okazał się jednym z najgłośniejszych spektakli sezonu. Nagrodzono go m.in. Laurem Konrada na Festiwalu Interpretacje w Katowicach oraz I nagrodą Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Sztuka opowiada o młodym człowieku, w którym jest tyle samo złości na świat, ile wrażliwości na przejawy zła, które widzi wokół. Boguś (w tej roli niezwykle sugestywny Eryk Lubos, znany z serialu „Oficer", na co dzień aktor wrocławskiego Teatru Współczesnego), 16-latek z ponurego blokowiska, przeżywa pierwszy w życiu bunt przeciw całemu światu.

Wściekły na wszystko, przekonany, że „Bóg zdechł", porzuca szkołę i ministranturę, i z metalową rurą w garści postanawia zrobić rewolucję, założyć organizację terrorystyczną. Nienawidzi siebie i innych. Frustrację i złość wyładowuje na zaparkowanych w okolicy samochodach.
info z tvp.pl/kultura



"kolarz, kurwa porozmawiać chcę" - najlepsze ;D
resztę wgram w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
B................y 2011-12-06, 13:34
ryje banie niezły aktor taki realistyczny a nie to co w trudnych sprawach
Zgłoś
Avatar
brylant1412 2011-12-06, 13:47 2
Legnica rządzi...
Zgłoś
Avatar
~tedwaha 2011-12-06, 14:32 1
zajebiste trzeba tak kurwa na serio rozkrecic rewolucje pod sejmem najlepiej niech widza ze cos sie dzieje
Zgłoś
Avatar
vass 2011-12-06, 14:51
Mam tylko nadzieję, że ktoś robił za swoje pieniądze, nie za publiczne.
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2011-12-06, 15:34 18
Nie spodziewałem się że teatr mnie na sadolu dopadnie. A ja w samych bokserkach siedze.
Zgłoś
Avatar
adik-fso 2011-12-06, 22:49 1
Co za huj. rozjebał poloneza.
Zgłoś
Avatar
Ryuuaros 2011-12-07, 0:43 2
2cz

3cz

4cz
Zgłoś
Avatar
dwakilo 2011-12-07, 3:48
Dziękuję, że to wrzuciłaś młoda kobieto.
Zgłoś
Avatar
Radysh 2011-12-07, 4:00
Wasza cholera jasna! Niech idzie do góry, choć w tej chwili nie będę oceniał ani tym bardziej oglądał.
Najpierw praca a później. "Made in Poland". Przepraszam Ryuuaros
Zgłoś
Avatar
noerror 2011-12-07, 4:10
naprawde dobre
choć teatru nie trawie, telewizji nie ogladam to podeszło mi to bardzo
Zgłoś
Avatar
iwan83 2011-12-07, 7:05
widziałem to już kiedyś. zajebiste jest!
piwo dla autora za wrzucenie czegoś TAKIEGO, i za dobry gust!
Zgłoś
Avatar
androgenius 2011-12-07, 9:47
Widziałem to x lat temu w tv, jeden z najlepszych spektakli jakie dane mi było zobaczyć. Ostatnio wyszedł też film o tym samym tytule,ale ni chuja nie chce mi się go oglądać. Piwo ode mnie.
Zgłoś
Avatar
Ryuuaros 2011-12-07, 10:41
dwakilo, nie ma za co.
Zgłoś
Avatar
OjciecPio 2011-12-07, 11:50
Tak samo jak poprzednicy..... oglądałem to x lat temu i nigdzie nie mogłem znależć.
Ode mnie Piwo!
....warty uwagi spektatl
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie