18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 50 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
Avatar
qaz009 2013-01-23, 13:12 4
Skąd ja to wiedziałem, że po rozwinięciu komentarzy, przeczytam dziesięć różnych ekspertyz od starych wyg obrabiarek CNC, którzy zjebią operatora i pouczą innych jak się powinno prawidłowo toczyć i frezować....?
Zgłoś
Avatar
snik0 2013-01-23, 13:27 1
qaz009 napisał/a:

Skąd ja to wiedziałem, że po rozwinięciu komentarzy, przeczytam dziesięć różnych ekspertyz od starych wyg obrabiarek CNC, którzy zjebią operatora i pouczą innych jak się powinno prawidłowo toczyć i frezować....?


Bo masz na imię Maciej i wróżysz przez teleaudio?
Zgłoś
Avatar
Kurczak Bez Kości 2013-01-23, 13:29
piotrmk napisał/a:

Chyba to nie jest CNC ;]


po czym wnioskujesz?

Kiedyś w wakacje pracowałem w firmie zajmującej się obróbką metali i przydarzył się podobny wypadek. Kolega tak zamocował pręt, że dość długi fragment wystawał z wrzeciona i nie zmniejszył obrotów. Jak go wyjebało to zatrzymał się na suficie.
Zgłoś
Avatar
lucabianco 2013-01-23, 13:32 3
piotrmk napisał/a:

Chyba to nie jest CNC ;]



To tokarka CNC, mniejsza od frezarki z oczywistego faktu.

Na bank pękło wrzeciono jakikolwiek operator cnc nie dopuszcza do tego aby element luźno siedział w obrabiarce. Rewolwer do narzędzi jest raczej solidny, prędzej właśnie zmęczone wrzecionko. Dlatego na kursach uczą, żeby lekko odejść od cnc i oglądać obróbkę na monitorze. Stałby bliżej i hard

@up
też możliwe, że kolega gabaryty popierdolił.
Zgłoś
Avatar
krychu2007 2013-01-23, 23:33
Kiedyś widziałem jak na 5 osiówce pod stołem zawieruszyła się nakrętka M10. Niby małe gówienko a przy obrotach stołu wystrzeliło i zrobiło pająka na całej pancernej szybie.
Zgłoś