18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Matura z Orłem Białym
Advent_child • 2014-05-01, 9:53
Jako, że duża część z was identyfikuje się z prawą stroną polityczną, powinno was to zainteresować. Autorzy projektu chcą pobudzać Polaków do interesowania się naszą historią. Odpowiedź zaskakuje, jestem ciekawy, czy którykolwiek z was zgadł/wiedział i jak najbardziej się wpasowuje w konwencje sadistica
Zgłoś
Avatar
zakart 2014-05-01, 16:32
Nie rób z Pietrzaka barda. Zawsze mi się wydawało, że hymnem Solidarności jest utwór do słów zmarłego Jerzego Narbutta i melodii Stanisława Markowskiego "Solidarni, nasz jest ten dzień", ewentualnie "Mury", które Przemysław Gintrowski w latach 70. na podstawie utworu katalońskiego barda Lluisa Llacha skomponował, a Jacek Kaczmarski wyśpiewał. O Pietrzaku nie chce mi już się więcej gadać. Zresztą może dokończymy tę rozmowę jak się kiedyś na piwie na wakacjach spotkamy. A źródła mam sensowne. Pozdrawiam. Kończę, bo Cię jeszcze, nie daj Boże polubię.
Zgłoś
Avatar
plonk 2014-05-01, 22:01
zakart napisał/a:

Nie rób z Pietrzaka barda.


Mam zwyczaj tytułować 'bardem' tylko ludzi posiadających talent muzyczny.
zakart napisał/a:


Zawsze mi się wydawało, że hymnem Solidarności jest utwór do słów zmarłego Jerzego Narbutta i melodii Stanisława Markowskiego "Solidarni, nasz jest ten dzień", ewentualnie "Mury", które Przemysław Gintrowski w latach 70. na podstawie utworu katalońskiego barda Lluisa Llacha skomponował, a Jacek Kaczmarski wyśpiewał.


Dałem "hymn" w cudzysłowie, bo szczerze mnie jebie co było ich hymnem. Jest to jedna z pieśni - dość mocno zresztą - kojarzonych z ruchem Solidarności.
zakart napisał/a:


O Pietrzaku nie chce mi już się więcej gadać. Zresztą może dokończymy tę rozmowę jak się kiedyś na piwie na wakacjach spotkamy. A źródła mam sensowne. Pozdrawiam.


Jakbyś odwiedził okolice Bielska lub Gliwic, zapraszam na piwko.

zakart napisał/a:

Kończę, bo Cię jeszcze, nie daj Boże polubię.


Dołożę wszelkich starań, aby ten absurd nigdy się nie wydarzył. Pozdrawiam również.
Zgłoś
Avatar
benzedrine 2014-05-02, 0:55
na razie nie działa, bo nie pobudziło a znudziło
Zgłoś
Avatar
m................j 2014-05-02, 14:36
no tego bym się nie spodziewał
Zgłoś
Avatar
szerLucjan 2014-05-02, 17:33 3
jebać prawicę i lewaków
Zgłoś
Avatar
matiget 2014-05-02, 18:06
Po chuj ta spina , fajna akcja
Ziemkiewicz to równy gość
Zgłoś
Avatar
myha 2014-05-02, 20:28 1
Początki państwa polskiego to strefa domysłów i legend nie ma żadnych Polskich źródeł z tego okresu. Mamy raptem kilka wzmianek u zagranicznych kronikarzy. Polscy kronikarze(piszący na zlecenie władcy-czyli czysta propaganda) pojawiają się dopiero za Krzywoustego.
Nawet nazwa Polanie też jest wymyślona przez historyków XX wieku bo w żadnym źródle taka nazwa plemienia się nie pojawia to samo dotyczy reszty tych plemion zamieszkujących ziemie Polskie, spora cześć nazw jest ściągnięta z plemion które faktycznie istniały ale na terenie szeroko pojętej rusi(za bugiem w każdym razie).
Czyli w gruncie rzeczy nie wiemy nic pewnego. Możemy tylko się domyślać. Że pewnie jakieś organizacje plemienne istniały. Pewnie wojowały ze sobą, a przegranych niewolników sprzedawali bo był wtedy to dobry interes. Coś jak w afryce w czasach kolonialnych, gdzie lokalne plemiona murzynów tłukły się między sobą, a przegranych sprzedawali białym(wbrew temu co sądzi większość społeczności biali nigdy nie zajmowali się na większą skale polowaniem na czarnych niewolników oni ich po prostu kupowali od lokalnych kacyków zresztą też murzynów). Tylko w afryce biali wkrótce zyskali mizdrzącą przewagę, a na ziemiach Polski jeden z kacyków z dynastii piastów podporządkował sobie w końcu wszystkich pozostałych, a że przewaga technologiczna sąsiadów w sumie była żadna to zachowało się jego państwo.
Zgłoś
Avatar
uho82 2014-05-02, 21:59 1
ten gość śmierdzi mi żydem
Zgłoś
Avatar
wlochi 2014-05-03, 0:11 2
Mieszko I 960-922?
Zgłoś
Avatar
dwakilo 2014-05-03, 13:25
Ziemkiewicz to zwykły katotalib.
Zgłoś
Avatar
Voinar 2014-05-04, 1:55
myha - bez powodu Regnum POLONIAE/POLONORUM się nie wzięło.
Znalazłem też gdzieś określenie "Lestkovici" czy tam "Licictaviki".
Do Lestka by pasowało.

Przekazy zachodnich kronikarzy n.t. Słowian najdokładniejsze były w odniesieniu do ich najbliższych sąsiadów - Słowian Zachodnich (Połabie, Łużyce itd.), im bardziej na wschód tym mniej wiadomo.

Teren dzisiejszej Polski był mniej znany i opisy są mniej dokładne, ale nazw plemion stamtąd jest od cholery.

Wzmianek n.t. państwa pierwszych Piastów jest mało, ale ogólny zarys dziejów z połączenia wszystkich śladów i przekazów (dokumenty, kroniki, roczniki, poparte wykopaliskami) można określić.

I uwierz mi, to co dzisiaj wiemy n.t. dziejów Polski nie wzięło się z sufitu, lecz ze źródeł na których rozkminę niektórzy spędzili w zasadzie całe życie (np. Gerard Labuda).

Jest sporo niewiadomych, ale nie jest to zupełna carta blanca.
A to czy źródła są polskie nie gra roli, bo wtedy nie było czegoś takiego jak obiektywizm.
Zgłoś