18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (10) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Krążąca od kilkudziesięciu lat legenda okazała się prawdą - w sobotę ekipa budowlańców na zlecenie Microsoftu na pustyni niedaleko Alamogordo w Nowym Meksyku odkopała porzucone przez Atari niesprzedane egzemplarze gry E.T. Larry Hryb, znany szerzej jako Major Nelson, opublikował filmik relacjonujący pokrótce przebieg poszukiwań.

E.T. jest często cytowany jako dzieło, które przyczyniło się do ogromnych strat finansowych Atari w 1983 i 1984 roku. W wyniku nadprodukcji i zwrotów miliony niesprzedanych kaset zakopano podobno w pobliżu Alamogordo w stanie Nowy Meksyk. Gra stała się wielką pomyłką w przemyśle gier komputerowych i wskutek tego jest cytowana jako czynnik powodujący zapaść rynku gier wideo w 1983 roku. W 2013 roku grupa pasjonatów gier postanowiła przeprowadzić wykopaliska w poszukiwaniu zaginionych kartridży z grą. Firma Microsoft ma zapewnić wydanie filmu dokumentalnego o tych poszukiwaniach. 26 kwietnia 2014 roku odnaleziono zakopane egzemplarze gry.

Zgłoś
Avatar
andyq 2014-04-30, 12:03
A nie mogli jej normalni ludzie sciagnac z internetu?
Zgłoś
Avatar
Krzysztof_Jarzyna 2014-04-30, 13:56
@las84500
Z Radmorem jest tak, że te sprzęty są naprawiane, odnawiane i sprzedawane w zajebistym stanie. Kultowa marka i tyle.
Zgłoś
Avatar
las84500 2014-04-30, 15:56
up- Jestem tego w pełni świadomy. Na serii 54 zjadłem zęby. Nawet przed chwilą wyciągnąłem się na kanapie po wiszeniu i zestrajaniu toru FM po naprawie. Gdyby nie to, że mam do tego zajebisty sentyment i swoje się nasiedziałem w ciągu kilkunastu lat żeby wyciągnąć z tego normalny dźwięk to pogoniłbym w pizdu całość bo pod względem akustycznym seryjne modele czy to 51 czy 54 to żadna rewelacja. Z amplitunerem coś się da zrobić, magnetofon jest do dupy, sam kompakt to licencyjny Philips klasy popularnej za to czytnik jest niewybredny. A korektor i tuner AM są i tyle.
Zgłoś
Avatar
DoctorRzepa 2014-04-30, 16:54
James Rolfe (Angry Video Game Nerd) kręci nawet własny, pełnometrażowy film, którego głównym motywem są te gry. Polecam jego kanał na youtube, omówił sporo klasyków z pegazusa.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-04-30, 17:56
W Polsce taka firma by dostała piedylion milionów kary, a tam widzę sobie na ludzie zakopują i odkopują
Zgłoś
Avatar
domel1024 2014-05-01, 20:28
adagioo napisał/a:

Wydać w chuj kasy na wykopaliska tylko po to, aby znaleźć grę, która się nie sprzedała...



"Firma Microsoft ma zapewnić wydanie filmu dokumentalnego o tych poszukiwaniach." pewnie jeszcze grubo zarobią
Zgłoś