18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Minecraft uczy (w szkole)
Cossmos • 2013-01-10, 18:38
Jedna ze sztokholmskich szkół wprowadziła do swojego programu zajęć lekcje z Minecraftem. Po co? I kiedy u nas tak będzie?
Zajęcia z Minecrafta są obowiązkowe dla 13-letnich uczniów w szkole im. Viktora Rydeberga w Sztokholmie – nauczyciele uważają, że dzięki takim lekcjom uczniowie nauczą się myślenia przestrzennego, abstrakcyjnego, kreatywnego. Uczęszcza na nie łącznie ok. 180 osób.

Jak mówi Monica Ekman, nauczycielka prowadząca te zajęcia:

"To ich świat i świetnie się w nim czują. Uczą się planowania miast, kwestii związanych ze środowiskiem, myślenia o przyszłości. Chłopcy znali Minecrafta jeszcze zanim zaczęliśmy te zajęcia, ale co ciekawe dziewczyny nie mają żadnych kłopotów z budowaniem i tworzeniem i bawią się równie dobrze - to dla nich nie różni się niczym od zajęć z plastyki"

Jak dodaje pani Ekman, rodzice początkowo nie byli zbyt przychylnie nastawieni do tego pomysłu, ale kiedy zobaczyli, jakie przynosi efekty, od razu dali się przekonać.

Źródło: cdaction.pl

A wy co o tym myślicie Sadole? Padło na łeb, czy może ciekawy sposób i próba wprowadzenia czegoś nowego zamiast nudnych lekcji plastyki, za którymi nikt szczególnie (z nauczycielem na czele) nie przepadał? Zważywszy na możliwości, które ta prosta gra daje być może jest to faktycznie dobry pomysł.

Zgłoś
Avatar
szereg0wy 2013-01-12, 3:56
@up:
Równie popierdolonych jak ty? Widać za dużo ćwiczyłeś i te wstrząsy mózgu siadły ci na psychikę. Otwórz piwo i odetchnij, chyba, że jesteś małym, jebanym hejtertkiem, który nie potrafi myśleć - albo po prostu gimbusem pod przykrywką i mama nie pozwala pić alkoholu.

Nawet nie pojmujesz czym się kierowali nauczyciele, przeczytałeś temat i masz wyjebane. Nieziemsko mnie wkurwiają tacy jebani ignoranci.
Zgłoś
Avatar
Nathaniel_Demerest 2013-01-12, 4:11
Dobra kurwa dzieciaki, zapierdalajcie budować swoje królestwa w Minecrafcie, siedźcie przy nim dłużej niż na kiblu. Zobaczymy, kto zechce wasze kurwa "prace" wystawić w jakieś galerii sztuki. Idzie zapierdalać paluchami na klawiaturce, zobaczymy jak ta gra rozwinie waszą kreatywność, zobaczymy czy będziecie w stanie ulepić choćby chuja z plasteliny, nie mając wyćwiczonych rąk i wiedzy o materiałach.

Z wami się kurwa nie da rozmawiać normalnie, bo jesteście kurwa debilami. To jest gra i do tego chujową opisująca, a zarazem odwzorowująca rzeczywistość. W jakich czasach 13 letnie dzieci siedziały na plastyce czy technice i układały klocki? Bo ja w tym wieku na plastyce uczyłem się malowania, sklejania i tworzenie rzeczy rękoma. A na technice poznawałem mechanizmy i podstawy elektryki.

Że tacy kurwa ludzie jak wy powyżej mają prawa wyborcze.
Zgłoś
Avatar
feranos 2013-01-12, 4:14 1
@Nathaniel_Demerest Teoretycznie masz rację, ale gówno prawda. Oprócz rysowania penisów, mnie akurat plastyka, muzyka i technika razem wzięte gówno nauczyły, a uwierz mi śpiewam i rysuję. Może miałem chujową nauczycielkę, ale puszczała nam jakiś ambient i kazała rysować co się widzi. Kreatywne? Teoretycznie tak. PO tym bardziej, nie pamiętam kompletnie nic chociaż miałem ten przedmiot dwa lata temu. Robiąc projekty z fizyki na minecrafcie (np. proste kombinacje z redstone'm) byłoby też nie najgorszym rozwiązaniem - zamiast kabli i baterii wszystko w grze. Ale przedmiotów nikt ci nigdy nie zastąpi. Poza tym, nie wiem na jakim etapie edukacji jesteś (lub po), ale przedmioty dzisiejsze w szkołach pogimnazjalnych to jakiś kurwa śmiech na sali, w szkole będą uczyć jak kibel umyć na chemii... Albo jak się umalować...
Debile jebane, szkoła ma uczyć tego, czego nie nauczysz się w domu. A nie być zamiast domu. Chyba chcą u nas tak jak w Szwecji zniszczyć ideę rodziny, bo jak dla mnie tak to wygląda.
Zgłoś
Avatar
Jack Daniel's 2013-01-12, 4:44 1
Zdecydowanie ładniejsze (i mniej pikselowate) wizualizacje robi się w AutoCADzie... ale to moje subiektywne zdanie, bo lubię AutoCADa.
Zgłoś
Avatar
B................k 2013-01-12, 5:28 2
Gra jest zajebista, ale niektórzy ludzie co w nią grają spierdoleni. To samo jest z tym Polska, kraj mamy piękny, ale ludzi zjebanych ( wiadomo nie wszystkich tyczy się jednostek czyli polaczków).
Zgłoś
Avatar
skysky 2013-01-12, 7:42
bo będziesz robił w szkole? będę grał w grę.
Zgłoś
Avatar
konriixko 2013-01-12, 8:57 2
zielak300 napisał/a:

I na huj oni to budują ?



na chuja Picasso malował?
na chuja Chopin komponował?
etc...

Sztuka nie jedno ma imię.
Zgłoś
Avatar
Dzieciinternetu 2013-01-12, 9:26 1
Co myślimy? Ja myślę, że Tobie padło na łeb. Sadistic to nie miejsce na wstawianie jakieś badziewnej sztuki. Sadistic to miejsce do wstawiania czarnego humoru, a ja nic takiego tutaj nie widzę.
Zgłoś
Avatar
normalnynick 2013-01-12, 9:32
w polskim gimnazjum jebneliby epickiego kutacha
Zgłoś
Avatar
psemeq 2013-01-12, 9:42 1
Za moich czasów każdy myślał przestrzennie i dobrze planował... Było Lego. Teraz widzę że świecące obrazki już totalnie wypaczają dzieciom mózgi...
Zgłoś
Avatar
Cossmos 2013-01-12, 9:44
@Dzieciinternetu Zacytuję nazwę działu: "Absurdy dnia codziennego" - treść tematu: gra komputerowa zastępuje kartkę i kredki. Jest absurd, jest. Idź się pierdolić głupoty i się dowartościowywać gdzie indziej.
Zgłoś
Avatar
Je3anyPrzystojny 2013-01-12, 9:50
Dobry pomysł, mój 7 letni brat cioteczny też gra w tę "gierkę" offline i zbudował sobie całkiem ładny pałacyk z ogródkami, zwierzętami i jakimiś podziemnymi przejściami, więc na pewno pobudza zmysł twórczego myślenia i planowania Jestem za, piweczko.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-01-12, 10:12
Pomysł dobry, ale chyba nie dla 13 latków. To są po prostu komputerowe klocki i adresowane powinny być tak jak inne tego typu zabawki do dzieci gdzieś tak o połowę młodszych. 13 latek to raczej myśli o tym, żeby bzyknąć koleżankę (albo kolegę), a nie karmić świnkę i budować domek z klocków.
Zgłoś
Avatar
kaisel 2013-01-12, 10:15 1
Kreatywność może i rozwija, ale nie może to całkowicie zastąpić prac manualnych. Ćwiczenie rąk za pomocą rysowania, ugniatania plasteliny, posługiwanie się prostymi narzędziami jak nożyczki, młotek, itp. zapobiega robienia z ludzi niepełnosprytnych, którzy nie potrafią nawet prosto ukroić kromki chleba czy też samodzielnie naprawić najprostszej usterki.

Nathaniel_Demerest ma racje, tylko mógłby to wyrazić w nieco inny sposób.
Zgłoś
Avatar
Castagiro 2013-01-12, 10:24
Zamiast planować miasta w Minecraft lepiej kazaliby zrobić to uczniom w SimCity 4. Tutaj to jest wyzwanie, zmagać się z różnymi problemami dotyczącymi miasta.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie