18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Minecraft uczy (w szkole)
Cossmos • 2013-01-10, 18:38
Jedna ze sztokholmskich szkół wprowadziła do swojego programu zajęć lekcje z Minecraftem. Po co? I kiedy u nas tak będzie?
Zajęcia z Minecrafta są obowiązkowe dla 13-letnich uczniów w szkole im. Viktora Rydeberga w Sztokholmie – nauczyciele uważają, że dzięki takim lekcjom uczniowie nauczą się myślenia przestrzennego, abstrakcyjnego, kreatywnego. Uczęszcza na nie łącznie ok. 180 osób.

Jak mówi Monica Ekman, nauczycielka prowadząca te zajęcia:

"To ich świat i świetnie się w nim czują. Uczą się planowania miast, kwestii związanych ze środowiskiem, myślenia o przyszłości. Chłopcy znali Minecrafta jeszcze zanim zaczęliśmy te zajęcia, ale co ciekawe dziewczyny nie mają żadnych kłopotów z budowaniem i tworzeniem i bawią się równie dobrze - to dla nich nie różni się niczym od zajęć z plastyki"

Jak dodaje pani Ekman, rodzice początkowo nie byli zbyt przychylnie nastawieni do tego pomysłu, ale kiedy zobaczyli, jakie przynosi efekty, od razu dali się przekonać.

Źródło: cdaction.pl

A wy co o tym myślicie Sadole? Padło na łeb, czy może ciekawy sposób i próba wprowadzenia czegoś nowego zamiast nudnych lekcji plastyki, za którymi nikt szczególnie (z nauczycielem na czele) nie przepadał? Zważywszy na możliwości, które ta prosta gra daje być może jest to faktycznie dobry pomysł.

Zgłoś
Avatar
T0B1 2013-01-12, 10:27
Też mi nowość. Ja na informatyce mam lekcje nie tylko z Minecraftem ale również i z PESem, CSem StarCraftem i miałbym np. z Black Opsem 2 gdyby tamtejsze kompy pociągnęły

@Nathaniel_Demerest
Nie spinaj tak dupy bo to co jest teraz w szkole na informatyce to jest tak potrzebne jak świni kaganiec, albo rumunowi mydło. I to nie tylko klasom humanistycznym, których uczą tak zaawansowanych i niezbędnych życiowo rzeczy jak budowa stron w tabeli (HTML) czy np. opis klawiatury. Również w klasach typowo informatycznych rzeczy jakie tam uczą to strata czasu (nawet programowanie jest uczone tak po chuju i od dupy strony, że potem taki absolwent liceum myśli, że std::cout (C++) to funkcja pisząca po konsoli). No bo co to za filozofia obsłużyć Excel'a dla informatyka, który nawet nigdy wcześniej nie korzystał z takiego programu? Żadna.
Zgłoś
Avatar
lwRazor 2013-01-12, 11:32
@UP True story bro ;]
Wypierdolić w pizdu plastykę, muzykę, technikę i informatykę ze szkół. Wszystkie te godziny to jedno wielkie marnotrastwo czasu, a niestety polski system edukacyjny działa tak samo jak ta nasza praca w Polsce. Najwięcej godzin przepracowanych ale i tak wydajność na gównianym poziomie = marnotrawienie czasu.

Niczym moje 4 lata w technikum inf. , które na luzie można ogarnąć w 1 rok (wliczając granie w minecraft'a).
Zgłoś
Avatar
chainsawgutsfucker 2013-01-12, 12:25
kaisel napisał/a:

posługiwanie się prostymi narzędziami jak nożyczki, młotek, itp. zapobiega robienia z ludzi niepełnosprytnych, którzy nie potrafią nawet prosto ukroić kromki chleba czy też samodzielnie naprawić najprostszej usterki.



Podejrzewam, że w dzisiejszej poprawnej Szwecji nikomu do ręki nożyczek nie dadzą, bo jeszcze sobie albo komuś krzywdę zrobi...

Co do Minecrafta. Gra na pewno jest pochłaniająca i faktycznie rozwija kreatywność. Sam trochę kiedyś się tym bawiłem i był tam jakiś taki impuls - a pierdolne sobie zamek z podziemiami z kolejką! i kilka dni kombinowałem jak to wszystko zrobić żeby działało. Dzieciakom na pewno nie zaszkodzi, o ile całkowicie nie zastąpi plastyki czy techniki.
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2013-01-12, 12:45
Chainsaw mylisz sie, szwedzkie szkoly sa o wiele lepiej wyposazone niz nasze, kazde gimnazjum (na nasze juz liceum) ma do dyspozycji sale muzyczna wyposazona w gitary el, basowe, klasyczne, organki, perkusje, we wszystko; to samo z gimnastycznymi, silownia i zazwyczaj konkretna sala, nie wspominajac o pomieszczeniu technicznym gdzie dzieciaki ucza sie robic na tokarkach, wyzynarkach itp. robiac krzesla, karmniki dla ptakow, szafeczki etc. Mieszkam w Szwecji wiec wiem.

A na pocieszenie dodam ze nic nierobiacy murzyn z somali dostaje na dziendobry socjal (wystarczy na dostatnie zycie, mieszkanie, samochod), nie wspominajac juz o tym ze jesli ma dzieci to na nie bierze konkretna kase. Za to ze chodzi do szkoly, tak jak kazdy obywatel KRAJU SPOZA UNII(!!!) dostaje ponad 5k kr. Murzynska czy arabska rodzina z kilkoma dzieciakami za to ze jest, niepracujac a jedynie lazac do szkoly, czy na rozne kursy (za to nawet im placa) moze zarobic ponad 50k kr (25tys zl) jak nie lepiej. A o socjalu nie wypada mowic, bo anoz bedziesz rasista;...Ot taka poprawnosc polityczna. Im sie nalezy i chuj.
Zgłoś
Avatar
Vinewood 2013-01-12, 17:35 1
Cytat:

I kiedy u nas tak będzie?


Mam nadzieje, że kurwa nigdy
Zgłoś
Avatar
Morei_Sky 2013-01-12, 21:06
Minecraft jest płytki dlatego znajduję żesze odbiorców
Zgłoś
Avatar
Mr Dan 2013-01-12, 23:29
O boże na tych 10 obrazkach z MC, to jedno wielkie zbiorowisko cobbla, czy innego gówna. Aytor robił to na odpierdol jakimś edytorem i nawet nie starał się dodać jakiegoś patternu, który by sprawił, że budynek będzie ciekawszy. Przyciski, kłody, płotki, kraty, ramki na obrazy, tym można polepszyć każdy budynek pokazany na poprzedniej stronie.
Zgłoś
Avatar
Sorg 2013-01-13, 2:39 1
Nathaniel_Demerest napisał/a:

Kurwa ja pierdole. Minecraft w szkołach, zamiast plastyki i techniki. Was chyba pojebało od tego siedzenia i dłubania w dupie na lekcjach. W Chinach, dzieci zapierdalają w szkołach, które uczą w klasyczny sposób, a u nas chcą wprowadzać kurwa gierkę zamiast plastyki i techniki (później zastąpi fizykę - bo fizyka w grze jest, następnie chemie - bo alchemia tam jest, przysposobienie obronne - bo mieczem tam sie walczy, itd.)

Kurwa cała ta Europa razem z wami obudzi się z ręką w nocniku. Zamiast kreatywnych ludzi, będziemy mieli pierdolonych, zdebilałych nerdów z dyplomami od Mojanga.

Kurwa, zanim zaczniecie wychwalać takie pomysły pierdolnijcie się 3 razy w łeb, a jak nie dostaniecie wstrząsu mózgu, to powtórzcie ćwiczenie.



Najpierw się odnieś do tego, że pewnie nie miałeś kompletnie kontaktu z minecraftem i kobietami.
A potem krytykuj.
Zgłoś
Avatar
screammyname 2013-01-14, 1:20
unimator napisał/a:

Też mi nowość. Ja na informatyce mam lekcje nie tylko z Minecraftem ale również i z PESem, CSem StarCraftem i miałbym np. z Black Opsem 2 gdyby tamtejsze kompy pociągnęły

@Nathaniel_Demerest
Nie spinaj tak dupy bo to co jest teraz w szkole na informatyce to jest tak potrzebne jak świni kaganiec, albo rumunowi mydło. I to nie tylko klasom humanistycznym, których uczą tak zaawansowanych i niezbędnych życiowo rzeczy jak budowa stron w tabeli (HTML) czy np. opis klawiatury. Również w klasach typowo informatycznych rzeczy jakie tam uczą to strata czasu (nawet programowanie jest uczone tak po chuju i od dupy strony, że potem taki absolwent liceum myśli, że std::cout (C++) to funkcja pisząca po konsoli). No bo co to za filozofia obsłużyć Excel'a dla informatyka, który nawet nigdy wcześniej nie korzystał z takiego programu? Żadna.



kurwa, Data urodzenia: 13 Mar 1988 a wciaz w szkole na informatyce? Moze do zalozenia konta wymagajmy skanu dowodu osobistego?
Zgłoś