18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
Seboolek 2014-12-15, 23:42
Kup sobie sprzęt taki jak ma on i sobie zrób. Za 20£ mozna na eBayu kupić małe kowadełko takie dla modelarzy czy jubilerów. Zamiast palnika weź jakaś dobrą zapalniczkę żarową i powinno być to samo.
Zgłoś
Avatar
Rafal1757 2014-12-15, 23:48
Tez robiłem miecze z gwooździ. Wustarczyło rozklepać go młotkiem a rękojeść owinąć np włóczką
Zgłoś
Avatar
Zarentha 2014-12-16, 5:21
Muzz napisał/a:

Idealny do skrobania.

A tak swoją drogą - wiecie jak nazywa się ktoś kto robi łuki?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Łukasz



Dość zabawne, ale jakiś idiota może Ci uwierzyć, więc napiszę - Łucznik to osoba wyrabiająca łuki jak i ich używająca.
Zgłoś
Avatar
bialywilkxx 2014-12-16, 9:37 1
Gdybym ja od swojego faceta takie cos dostała to bym była najszczęśliwszą kobietą na ziemii
Zgłoś
Avatar
mechanik13 2014-12-16, 10:55
Zarentha napisał/a:



Dość zabawne, ale jakiś idiota może Ci uwierzyć, więc napiszę - Łucznik to osoba wyrabiająca łuki jak i ich używająca.



Mała poprawka łucznik to osoba korzystająca z łuku. Z tego co wiem w polskim języku nie ma słowa określającej osoby wyrabiającej łuki można powiedzieć że łuczarz ale takie słowo nie istnieje no chyba że jest ktoś kto się zna bardziej w temacie to niech się wypowie z chęcią poszerzę swoją wiedzę
Zgłoś
Avatar
qwachu 2014-12-16, 12:46
Seboolek napisał/a:

Kup sobie sprzęt taki jak ma on i sobie zrób. Za 20£ mozna na eBayu kupić małe kowadełko takie dla modelarzy czy jubilerów. Zamiast palnika weź jakaś dobrą zapalniczkę żarową i powinno być to samo.

Problem w tym,że moje mieszkanko ma nieco ponad 35m i już jest zawalone elektroniką, drukarką 3d i pudłami, a w drugim pokoiku mieści się tylko łózko, szafka nocna i szafa na ubrania.

Poza tym nie będę kupował kowadełka i pilników, tylko po to, żeby zrobić sobie mieczyk, albo dwa z gwoździ, już teraz mam problem jak tu poruszać się pomiędzy kartonami i gdzie wcisnąć jeszcze jakieś mini CNC, do wcinania w plexi i cienkim aluminium na potrzeby moich urządzeń.

Dopóki biznes nie wypali, albo ryży chuj nie przestanie zabierać ponad połowy mojej wypłaty, ta sytuacja raczej szybko się nie zmieni.

Acz nie ukrywam, praca z metalem bardzo mnie ciekawi. Może nie wiązałbym z tym swojej pracy zawodowe, ale jako hobby, chętnie bym się pouczył w wolnej chwili, o ile takową bym miał, bo po godzinach tyram nad swoimi urządzeniami.

Swoja drogą jak ukończę jeden projekt i wypuszczę go na Open Source, to mogę się tutaj podzielić nim. Sadystyczne to pewnie nie będzie, chyba, ze ktoś zrobi pokaz jak nie używać sprzętu i nagra, ale epickie (i mam tu na myśli popularnie używany zwrot "epic", gdzie muzyka celtycka może być epicka, czyli zajebista i słuchana na okrągło), co każdemu fanowi bekonu na pewno się spodoba

assire napisał/a:

W tym konkretnym przypadku to płatnerz. Nie było kucia/przekuwania, a tylko kształtowanie na gorąco. Chociaż w sumie granica jest dosyć cienka.

W każdym razie, zajebista robota. I wbrew pozorom wcale nie tak prosto zrobić coś takiego, zwłaszcza jak się nie ma doświadczenia. Kurewsko łatwo coś spierdolić i godzinka - dwie idą na marne.

Dzięki za info, dobrze wiedzieć.
Zgłoś
Avatar
koozka 2014-12-16, 14:45
Zarentha napisał/a:



Dość zabawne, ale jakiś idiota może Ci uwierzyć, więc napiszę - Łucznik to osoba wyrabiająca łuki jak i ich używająca.



Łucznik to taka firma, która produkuje maszyny do szycia.
Zgłoś