18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 12 minut temu
Mitologia starożytnego Egiptu
p................a • 2013-05-30, 19:31
Widząc, że cenione są tu materiały dotyczące własnych zainteresowań, ja również taki wrzucę.Będzie to fragment mitologii staroegipskiej, która moim zdaniem idealnie tu pasuje.
Historia dotyczy sporu Horusa i Seta o władzę nad światem(Egiptem). Po kolejnej kłótni znowu ma być zwołany sąd bogów.Set na znak rozejmu zaprasza Horusa do siebie, by odpoczęli przed jutrzejszą rozprawą i akcja rusza[zedytuje trochę tekst, bo książka cytuje oryginalny archaiczny język, pozbawiony np. zapisu dialogowego]:

"O czasie wieczoru przygotowano dla nich łoże i położyli się.W nocy Set sprawił że jego członek stał się twardy.Wprowadził swój członek między pośladki Horusa.Horus włożył rękę pomiędzy swe pośladki i zebrał nasienie Seta.Po czym poszedł użalić się matce swej Izydzie.Otworzył swą rękę, ona zobaczyła nasienie Seta.Krzyknęła wielkim głosem,chwyciła swój miedziany nóż, ucięła jego rękę i wrzuciła do wody.Następnie zrobiła ręce zastępcze, po czym przyniosła inną słodką maść, posmarowała członek Horusowi,sprawiła, że stał się twardy,włożyła go do naczynia.Dokonała że nasienie jego wypłynęło.Rano Izyda poszła z nasieniem Horusa do ogrodu Seta.Zapytała ogrodnika Seta:
-Jaka jest jarzyna, którą Set je tutaj razem z tobą?
-On nie je tutaj ze mną innej jarzyny, oprócz sałaty.
Izyda dodała do niej nasienie Horusa.Set przybył,zgodnie ze swymi codziennymi zwyczajami,zjadł sałatę.Stał się ciężarny nasieniem Horusa.
(..)
Wtedy Set odezwał się[na sądzie potem]
-Dajcie mi urząd władcy ponieważ co się tyczy Horusa,ja zrobiłem jemu męską czynność.
Wtedy zakrzyknęła wielkim głosem Wielka Dziewiątka Bogów.Pluli w twarz Horusowi.Horus śmiał się z nich i złożył przysięgę:
-Wszystko co powiedział Set jest kłamstwem.Niech zostanie wywołane nasienie Seta,abyśmy zobaczyli skąd odpowie.
(...)
-Wyjdź na zewnątrz, nasienie Seta!
Ono odpowiedziało mu z bagien.Następnie Thot powiedział:
-Wyjdź na zewnątrz, nasienie Horusa!
-Skąd ja mam wyjść?-odpowiedziało ono.
-Wyjdź na zewnątrz przez ucho jego.
-Czy mam wyjść uchem jego,przecież jestem boskim płynem?
Na to Thot odpowiedział:
-Wyjdź na czubku jego głowy."
Potem nasienie wyszło i przewodniczący Thot zrobił sobie z niego aureolę.Horus wygrał, ale Set znowu miał to gdzieś.

Kapłanom staroegipskim należą się gratulacje za fantazję, bo to oni tworzyli i spisywali mity.
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-05-30, 19:41 9
Cytat:

Kapłanom staroegipskim należą się gratulacje za fantazję, bo to oni tworzyli i spisywali mity.



Raczej gratulacje za fantazje należą się tym co to odczytali z hieroglifów, a jeżeli to prawda to nawet nie chcę wiedzieć jak to zostało narysowane.
Zgłoś
Avatar
adam33x 2013-05-30, 19:47
Z niecierpliwością czekam na kontynuację ;p
Zgłoś
Avatar
kurower 2013-05-30, 21:35 4
Zgłoś
Avatar
Sycylijczyk 2013-05-31, 2:09 4
Podsumowując, pedalstwo jest starsze niż katolicyzm.
I weź tu kurwa, bądź tradycjonalistą.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-05-31, 12:10 1
adam33x napisał/a:

Z niecierpliwością czekam na kontynuację ;p

Jeśli wejdzie na główną to dam następne fragmenty.
Np. o narodzinach Horusa, który nie był żadnym synem dziewicy, jak się uważa na podstawie jakichś późniejszych synkretyzmów i antykatolickiej propagandy.Jest też stworzenie świata przez pewną grzeszną czynność
Zgłoś
Avatar
pbear 2013-05-31, 14:21
"jesli wejdzie"...szantazysta
Zgłoś
Avatar
altruistka 2013-05-31, 16:47
Jest i główna.
Nie mogę się doczekać ;]
Zgłoś
Avatar
astmuus 2013-05-31, 17:03 1
pietras_ja napisał/a:

Jeśli wejdzie na główną to dam następne fragmenty.
Np. o narodzinach Horusa, który nie był żadnym synem dziewicy, jak się uważa na podstawie jakichś późniejszych synkretyzmów i antykatolickiej propagandy.Jest też stworzenie świata przez pewną grzeszną czynność



Zrodzenie się z dziewicy i boskość matki i syna jest starsza od egiptu i horusa. Powstało to w Babilonie, ok. 5 tysięcy lat przed narodzeniem chytrusa. Polecam poczytać o Nimrodzie .
Zgłoś
Avatar
s................f 2013-05-31, 17:26 1
@kurower
Mi ten fragment:
Cytat:

Następnie zrobiła ręce zastępcze, po czym przyniosła inną słodką maść, posmarowała członek Horusowi,sprawiła, że stał się twardy,włożyła go do naczynia.Dokonała że nasienie jego wypłynęło.


skojarzył się z tym tytułem:
Zgłoś
Avatar
i................y 2013-05-31, 17:28 60


EDIT:
Przepraszam, po prostu nie mogłem się powstrzymać. Jako zadośćuczynienie pij.
Zgłoś
Avatar
Tovija 2013-05-31, 17:37
Autorze postu, mógłbyś podać autora i nazwę książki?
Zgłoś
Avatar
zypon 2013-05-31, 17:54 4
@up
"Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren
Zgłoś
Avatar
Szlachcic_Cygański 2013-05-31, 18:58
Sycylijczyk napisał/a:

Podsumowując, pedalstwo jest starsze niż katolicyzm.
I weź tu kurwa, bądź tradycjonalistą.



Racja. Pedalstwo było prawnie nakazane nawet w wojsku spartańskim... Ach...
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-05-31, 19:30
Tovija napisał/a:

Autorze postu, mógłbyś podać autora i nazwę książki?


J.Lipińska,M.Marciniak "Mitologia starożytnego Egiptu" Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe. Fajna,stara seria.

A co do zrodzenia z dziewicy, to owszem czytałem też sumeryjską i wiem że już tam był taki typek.Ale akurat przypadek Horusa jest nieprawdziwy.Przynajmniej w pierwotnych Egipskich mitach. Jutro wrzucę fragment o jego poczęciu na dowód.Będzie równie fantazyjny jak ten.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie