18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Mityczny kraken
Ojciec_Stiffmeistera • 2013-10-07, 20:32
Ot takiego stwora wywaliło na plażę w Hiszpanii. Sami nie wiedzą czy to do końca jest kałamarnica olbrzymia ah ci naukowcy



Takich zdjęć, które pochodzą z plaż na całym świecie, przybywa w zaskakującym tempie. Każdorazowo podobne kadry wzbudzają niemałą sensację. Nie inaczej jest tym razem.

Serwisy prasowe na całym świecie obiegły fotografie dziwnego monstrum. Jego szczątki zostały wyrzucone na plażę w hiszpańskiej Kantabrii (położona nad Zatoką Biskajską wspólnota autonomiczna). Według świadków, którzy mieli okazję zobaczyć bestię na własne oczy, do złudzenia przypomina ona mitycznego Krakena.



Słynny Kraken jest tematem wielu legend morskich. Pisano o nim już w starożytności.

Wyłaniająca się z głębin bestia miała atakować nawet duże statki, a przez jej działalność życie miało stracić wielu żeglarzy. To on - według przekazów - miał być też odpowiedzialny za blokadę Cieśniny Gibraltarskiej.



Słynny Kraken jest tematem wielu legend morskich. Pisano o nim już w starożytności.

Wyłaniająca się z głębin bestia miała atakować nawet duże statki, a przez jej działalność życie miało stracić wielu żeglarzy. To on - według przekazów - miał być też odpowiedzialny za blokadę Cieśniny Gibraltarskiej.

Już pierwszy rzut oka na zdjęcia wyrzuconego przez wodę zwierzęcia nie pozostawił wątpliwości, że mamy do czynienia z prawdziwym olbrzymem. Dokonany przez ekspertów pomiar to potwierdził.

Okazało się, że ma on aż 9 metrów długości, a jego ciężar przekracza 180 kilogramów. Naukowcy przyznają jednak, że wokół giganta wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi.

Po wstępnym rozpoznaniu szczątki zwierzęcia zostały przewiezione do Kantabryjskiego Muzeum Morskiego, gdzie oczyszczono je i zamrożono.

Określono też, że zwierzę reprezentuje gatunek Architeuthis dux (kałamarnica olbrzymia). Niewykluczone, że wkrótce zostanie ono wystawione na widok publiczny.

Wiele wskazuje na to, że wyrzucone na plażę monstrum poniosło śmierć w swoim naturalnym środowisku.

Potem martwy osobnik został przywiedziony do brzegu przez prądy morskie.

Biolodzy zwrócili uwagę na doskonały stan, w jakim zachowały się szczątki.

Według jednego z naukowców, największe wrażenie robią oczy, które wyglądają tak, jakby należały do wciąż żyjącego zwierzęcia - poinformował serwis grindtv.com

Jedynie dwa pierwsze zdjęcia w tym zestawieniu przedstawiają opisywany tutaj niezwykły okaz kałamarnicy olbrzymiej. Pozostałe zdjęcia to "zdobycze" naukowców z innych stron świata.









źródło:http://niewiarygodne.pl/gid,16051457,img,16051523,kat,1017185,page,3,title,Legendarny-potwor-wyrzucony-na-plaze,galeriazdjecie.html
Zgłoś
Avatar
kasek91 2013-10-07, 20:37


Ale najpierw
Zgłoś
Avatar
x................s 2013-10-07, 20:54 2
to jest dobry temat. wystarczy zobaczyć poranionego kaszalota, żeby zobaczyć, że takie giganty tam gdzieś w głębi pływają
Zgłoś
Avatar
Kaef 2013-10-07, 20:59
I to dużo większe. Ten jest w porównaniu do innych udokumentowanych maleńki.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-10-07, 21:13 17
w chooj rzeczy skrywaja glebiny morskie, nie zdziwilbym sie jakby zapierdalaly tam rybki ktore takie "krakeny" wpierdalaja na przekaske
Zgłoś
Avatar
Anonymouz 2013-10-07, 21:16 5
@up
właśnie to mnie przeraża.
Zgłoś
Avatar
k................z 2013-10-07, 21:17
widzę źródło i wiem że gówno prawda
jeżeli na niewiarygodne.pl napiszą że hitler był przywódcą trzeciej rzeszy zacznę się nad tym poważnie zastanawiać
Zgłoś
Avatar
C................I 2013-10-07, 21:43
Zgłodniałem... goloneczka i piwko... mmmmmniam
Zgłoś
Avatar
Bociek 2013-10-07, 21:54 6
Dzisiaj wielka kałamarnica, a niedługo pewnie znajdą jakieś kaiju
Zgłoś
Avatar
kemcia 2013-10-07, 22:20 11
Zgłoś
Avatar
Ojciec_Stiffmeistera 2013-10-07, 23:07
"Zapuścić krakena" nabiera nowego znaczenia
Zgłoś
Avatar
Blizzard93 2013-10-07, 23:26 16
Kurwa jak mnie wkurwia ta strona (niewiarygodne.pl). I to sztuczne nakręcanie akcji "o boże, to do złudzenia przypomina krakena !". No kurwa przypomina, ponieważ mityczny kraken najprawdopodobniej był właśnie kałamarnicą olbrzymią, którą dawno temu np: wyrzuciło na brzeg a ludzie dorobili do tego legendę... Więc jak może nie przypominać mitycznego stwora, który został opisany na podstawie tego gatunku ?!
W pierwszej części piszą, że chuj wie co to jest, więcej jest pytań niż odpowiedzi, insynuują że to może starożytny potwór, a parę linijek dalej "eee to jednak kałamarnica, która zdechła w swoim naturalnym środowisku"... No japierdole
Jak chodziłem do podstawówki/gimnazjum i wierzyłem (albo chciałem wierzyć) w różne pierdoły, to ta stronka wydawała się fajna, teraz jakoś bardziej chce mi się śmiać gdy gdzieś się natknę na jakiś "niewiarygodny" artykuł...

Sorry musiałem to z siebie wyrzucić
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2013-10-07, 23:30 3
To oznacza tylko jedno... Cthulhu nadchodzi!
Zgłoś
Avatar
soadrocks 2013-10-07, 23:31
łoo kurwa ile żarcia
Zgłoś
Avatar
xardas322 2013-10-07, 23:32
Up* I dobrze.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie