18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Mój dom moją twierdzą
Centurionero • 2019-10-29, 06:42
Dwie osoby postrzelone w Gdańsku.
Pierwszy został trafiony w rękę i w nogę. Drugi ma przestrzeloną na wylot jamę brzuszną. Jest w śpiączce farmakologicznej. Czeka go niebawem druga operacja. Pierwsza miała na celu uratowanie życia, teraz lekarze będą operować uszkodzone organy wewnętrzne.


Do zdarzenia doszło po godz. 3 w nocy z soboty na niedzielę przy ul. Lendziona w Gdańsku.

W nocy nastolatkowie trafili do jednego z gdańskich szpitali, gdzie przeszli operację. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa, z którą do tej pory nie udało się nam skontaktować. Gdańscy policjanci twierdzą natomiast, że nie mogą udzielać szczegółowych informacji na ten temat.

Jeden z okolicznych mieszkańców, zapytany na miejscu zdarzenia przez naszego reportera, twierdzi, że chłopcy wcześniej biegli po dachu.

Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna otworzył ogień. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawca i ofiary nie były spokrewnione. Sprawcą jest najprawdopodobniej zawodowy żołnierz, a nastolatkowie zostali postrzeleni z broni kalibru 9 mm.

Na miejscu wciąż pracują technicy, a teren jest ogrodzony.




No tak, prokurator żanadarmerii wojskowej o 3 rano idze sobie postrzelać z 9mm Makarov do ulicznych gitów, bo po co mu emerytura. Np

2019-10-29, 08:59
Ciekawe czy mu dojebią?
Broń powinna być w sejfie zamknięta, czyli trudno jest szybko zareagować w przypadku napadu stąd te niby biegi po dachu. Jestem jak najbardziej za możliwością obrony samego siebie, ale oczekuję też prawa równego dla wszystkich. Więc albo mu dojebią, albo zmienią prawo.

2019-10-29, 09:10
Znalezione gdzieś w internetach, nie mnie się wypowiadać ale wygląda na zmyślone:

„Strzelanina w Gdańsku. To nie byli włamywacze tylko studenci „na fajce”
Znajomi dwóch młodych mężczyzn postrzelonych w Gdańsku przez żołnierza Wojska Polskiego podają inną wersję wydarzeń: - To nie byli żadni włamywacze. Dwaj nasi koledzy wyszli na chwilę z imprezy na fajkę. I wtedy padły strzały.
Do redakcji (...) dotarła dwójka młodych ludzi, którzy podają inną niż znana dotąd z mediów wersję wydarzeń z nocy z soboty na niedzielę (26 na 27 października), kiedy to żołnierz Wojska Polskiego użył broni i postrzelił dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 i 23 lat.
Świadek zdarzenia, który chce pozostać anonimowy: - W nocy z soboty na niedzielę w kamienicy przy ul. Lendziona 8 we Wrzeszczu zrobiliśmy imprezę, bo wracał nasz kolega z Norwegii. Na imprezie ludzie w wieku około 20-23 lat, studenci, pracujący, kobiety i mężczyźni.
Co było dalej? – Jak to na imprezie, około godz. 2.30 w nocy kilka osób poszło spać, kilka jeszcze piło piwo, koleżanka wyszła po kebaba, a dwaj nasi koledzy po papierosy – relacjonuje uczestnik imprezy.
Później dwójka, która jeszcze nie poszła spać usłyszała domofon. – Otwieramy, patrzymy a tu nasz kolega, blady, przerażony, mamroczący. Miał przestrzelone przedramię i draśniętą łydkę. Był przestraszony, krwawił, chciał, żeby mu pomóc.
W mieszkaniu panika.
– Byłem posrany, przerażony – mówi świadek. – Pamiętam pojedyncze klatki, jak pourywany film.
Za chwilę znów dźwięk domofonu. To drugi z postrzelonych młodych mężczyzn.
– Ten miał spodnie całe we krwi, okazało się, że ma przestrzeloną na wylot jamę brzuszną – mówi świadek (policja podała, że miało chodzić o pachwinę).
- Coś mamrotał, był w szoku, bał się – opowiada uczestnik imprezy. – Usadziliśmy ich, czekaliśmy na karetkę, policję. Pojawiała się żandarmeria wojskowa.
Rany przelotowe
Obaj ranni mężczyźni przeszli operacje.
Siostra tego, który ma przestrzeloną jamę brzuszną mówi: - Trafił do Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku, tam gdzie był operowany Paweł Adamowicz. Miał duży upływ krwi, wstrząs hipowolemiczny, stan zagrożenia życia.
Mężczyzna ma dziś, w poniedziałek, 28 października, przejść kolejną operację.
Siostra postrzelonego: - To nieprawda, że to była lekka rana. Jest bardzo ciężka, to rana z wlotem i wylotem. On był w bardzo ciężkim stanie. Teraz głównie śpi.
Eksplorują miasto
Co stało się więc feralnej nocy, kiedy młodzi mężczyźni wyszli ”na fajkę”?
Świadek: - Oni lubią chodzić po murkach i daszkach, to się nazywa urban exploring, oglądanie ciężko dostępnych miejsc. Mają wiele zdjęć na takich dachach. Kiedy wyszli z imprezy z kamienicy przy ul. Lendziona 8, przeszli kawałek dalej. Tam są jakieś chaszcze i parking oraz budynek Lendziona 4E.
Młodzi mężczyźni mieli zobaczyć stojące na parkingu auto typu camper.
– Wskoczyli na dach campera, potem na pobliski daszek i kolejny daszek. Chcieli tam usiąść i zapalić papierosa.
Wtedy – jak mówi siostra i kolega poszkodowanych - otworzył do nich ogień mieszkaniec kamienicy przy Lendziona 4E, zawodowy żołnierz.
Uczestnik imprezy: - Dlaczego nie krzyczał do nich: spier.. stąd! Dlaczego ich nie ostrzegł, nie oddał strzału ostrzegawczego w powietrze? Oddał trzy strzały: do jednego w przedramię i łydkę, do drugiego w jamę brzuszną. Czy to jest Teksas czy Gdańsk?
Ranni mężczyźni z trudem doczołgali się do kamienicy przy Lendziona 8.
Świadek: - To nie są włamywacze. To są normalni, spokojni ludzie. Z zajawką na łażenie po dachach. Byli po kilku piwach. Chcieli zapalić papierosa. Chuderlaki. Mieli przy sobie tylko telefony, nie mieli plecaków na łup. Kto z imprezy wychodzi włamać się do sąsiedniej kamienicy?
Siostra jednego z poszkodowanych: - Mój brat jest na ciężkich lekach. Głównie śpi w szpitalu. Ale jak się na chwilę obudził, od razu zaczął płakać. Był przerażony, bał się, że znów pojawi się policja. On nie miał złych zamiarów.
Siostra postrzelonego martwi się o niego: - Co on zobaczy, gdy weźmie telefon? Hejt i jeszcze raz hejt. Ludzie piszą, że dobrze im tak, że ten żołnierz powinien był ich zabić. W telewizji idą paski ”zaatakowali oficera WP”. To nieprawda. On miał tam kratę w oknie. Oni nawet nie próbowali się tam dostać. Walczymy teraz o ich dobre imię.
.”

2019-10-29, 09:12
kotorminator napisał/a:

Ciekawe czy mu dojebią?
Broń powinna być w sejfie zamknięta, czyli trudno jest szybko zareagować w przypadku napadu stąd te niby biegi po dachu. Jestem jak najbardziej za możliwością obrony samego siebie, ale oczekuję też prawa równego dla wszystkich. Więc albo mu dojebią, albo zmienią prawo.



-------------- Zwykły polak posiadacz broni na pozwolenie sportowe już by siedział na dołku posuwany przez współwięźniów. --------------


2019-10-29, 10:19
Powinni mu doj***ć. Tak samo jak i im. Wina leży tu po obu stronach...

2019-10-29, 10:20
Chciał spudłować, nie miał zamiaru zabić moim zdaniem.Dobrze, że zajmą się nim wojskowi, bo kryminalni wj***liby go na twarde krzesło i zgnoili jak zwykłą szmate.

2019-10-29, 11:38
Nie, no. k***a, to jest przecież zupełnie normalne wychodzić o 3 w nocy naj***nym aby sobie poskakać po daszkach. Nie rozumiem zdziwienia żołnierza... :roll:

Póki co wstrzymajmy się z osądzaniem bo nie wiemy jak dokładnie było a zeznania znajomków ch*ja są warte bo jedyne co tak naprawdę widzieli to 1) jak tych dwóch gdzieś wychodzi oraz 2) jak zakrwawieni wrócili. Tylko tyle wiedzą a pie**olenie o pasji do latania po budynkach to wiarygodna jak w internecie tłumaczenia "to nie ja pisałem tylko brat/siostra z mojego kompa".

2019-10-29, 11:40
Velturałkę napisał/a:

Nie, no. k***a, to jest przecież zupełnie normalne wychodzić o 3 w nocy naj***nym aby sobie poskakać po daszkach. Nie rozumiem zdziwienia żołnierza...
Póki co wstrzymajmy się z osądzaniem bo nie wiemy jak dokładnie było a zeznania znajomków ch*ja są warte bo jedyne co tak naprawdę widzieli to 1) jak tych dwóch gdzieś wychodzi oraz 2) jak zakrwawieni wrócili. Tylko tyle wiedzą a pie**olenie o pasji do latania po budynkach to wiarygodna jak w internecie tłumaczenia "to nie ja pisałem tylko brat/siostra z mojego kompa".



Ja mam zamiłowanie do r*chania, może to będzie okoliczność łagodząca przy gwałcie :amused:

2019-10-29, 11:41
Stary ewidentnie znalazł pretekst żeby sobie postrzelać do ludzi. Dlatego nie każdy powinien mieć bron. Bez pistoletu krzyknął by na nich albo coś w tym stylu i nic się by nie styało. To nawet nie była próba włamania.
Mimo tego jestem po stronie oficera.
Ci młodzi to i tak jakieś śmiecie co łażą po nocach po dachach. :lol:

2019-10-29, 12:08
Centurionero napisał/a:

Chciał spudłować, nie miał zamiaru zabić moim zdaniem.Dobrze, że zajmą się nim wojskowi, bo kryminalni wj***liby go na twarde krzesło i zgnoili jak zwykłą szmate.



Co Ty I wy wszyscy pie**olicie? Jak amerykańscy policjanci strzelają to brawo, wincyj, żołnierz z polski to od razu aresztować ch*ja. pie**olnij się w łeb, też bym strzelał jakbym miał taką możliwość, mój teren. A może gość myślał, że ktoś chce go odj***ć co? Wziąłeś to pod uwagę amebo? Może jakiś skazany, tępe ch*je polskie

2019-10-29, 12:21
mrfreak16 napisał/a:


Co Ty I wy wszyscy pie**olicie? Jak amerykańscy policjanci strzelają to brawo, wincyj, żołnierz z polski to od razu aresztować ch*ja. pie**olnij się w łeb, też bym strzelał jakbym miał taką możliwość, mój teren. A może gość myślał, że ktoś chce go odj***ć co? Wziąłeś to pod uwagę amebo? Może jakiś skazany, tępe ch*je polskie



Bo to sa takie sadolowe p*zdeczki. Jak gdzies w meksyku obcinaja łapę maczeta to heheszkuja a jak na miejscu menel dostanie w jape to świete oburzenie.

2019-10-29, 13:44
j***ć patolę :mrgreen:

2019-10-29, 14:45
Jak by do mojego domu wparowała taka ekipa to nak***iał bym h*ji dotąd aż by ich oczy potoczyły się po podłodze. Nie ma litości na bezprawne przekroczenie miru domowego.

2019-10-29, 15:32
Dostanie po dupie - i dobrze. Trepowi się uroiło, że strzelał do bandytów, a w rzeczywistości ładował bez ostrzeżenia do głąbów, którzy wyszli sobie zajarać peta na dach.

2019-10-29, 15:59
Widziałem wywiad z ich kolegą, który oczywiście twarzy nie pokazał, ale twierdził że oni chcieli wejść sobie tylko na dach jego kampera i tam zapalić sobie papierosa. Że nie mięli żadnych akcesoriów do włamania, ani takiego zamiaru, że mieli tylko fajki i komórki, a to że potem wskoczyli chłopu na dach domu to już głupi wybryk. A ja mówię że bardzo się dobrze stało. Niech się gówniarze uczą.

2019-10-29, 17:02
Ten co strzelał to prokurator wojskowy,a świadek twierdzi że typy się napili i odj***li głupa.Ja bym w Polsce wyszedł z giwerą strzelił w górę i wycelował dopiero mówiąc Wypie**alać!!!BO....Dziwne bo w wojsku za komuny na warcie miałeś zareagować słownie strzałem ostrzegawczym,a jak strzelałeś to,żeby zabić bo miałeś świadka przeciwko sobie.To było w obrębie miru domowego,więc sorry ich strata,ale wojskowy kiedyś by chyba odpowiadał,bo nie zabił.Mierzi mnie tylko to,że Adwokaci,Prokuratorzy,Sędziowie taki łatwy dostęp do broni mają w stosunku do uczciwego Kowalskiego.W Polsce prawo do obrony m a tylko elyta,to jeszcze pozostałości po mentalności chłopsko-pańszczyźnianej.Zwykły Kowalski jest dzisiaj w gorszej sytuacji,niż ex-niewolnicy w USA murzyni bo oni mają broń dzisiaj w domach.