18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 6 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Ku przestrodze.
Cóż, ludzie wrzucają, to dlaczego by nie spróbować.

Wypadek był dosyć ciekawy, sam przebieg wyglądał tak że wracając z trasy Myślenice-Kraków, na odcinku zakopianki (Już w Krakowie), Pani która bardzo siedziała mi na dupie postanowiła wyprzedzić mnie prawym pasem, mimo że na budziku miałem około 80 na godzinę. Potem bardzo inteligentnie zajechała mi drogę na lewy pas(zaraz przed skrzyżowaniem), dała kierunkowskaz i wcisnęła hamulec w podłogę (pas do jazdy prosto i skrętu w lewo, mimo że jest zielone to nie ma wysepki oddzielającej). Niestety poczciwy uniacz nie posiadał takiej siły sprawczej aby wyhamować (a był w stanie igła), i tak oto przy prędkości ok 50 na godzinę pocałowałem tylny zderzak Suzuki SX4.
Na domiar tego wszystkiego fotel zamiast przytrzymać mnie w miejscu, puścił i w rezultacie uderzenia uderzyłem głową w kierownice (niestety włoscy inżynierowie nie zaimplementowali air bagów do Uniacza). Pierwsza reakcja, totalny szok. Wygiąłem lekko drzwi i wyszedłem z samochodu na chodnik, usiadłem i zapaliłem papierosa. Mili ludzie pomogli go zepchnąć na pobocze, a ja w tym czasie dzwoniłem po odpowiednie służby. Było całkiem fajnie, pierwsza przyjechała grupa na motorach, potem już zwykła karetka, straż i policja. Wszyscy bardzo w porządku. Pani która była sprawczynią wszystkiego darła ryja na świadków którzy próbowali uświadomić jej małej główce że to ona jest tutaj sprawczynią zdarzenia. Ona wyzywała ich od psychicznych. Pani dostała 500 zł mandatu i zjebę, a u mnie skończyło się na lekkim uszczerbku na zdrowiu i skasowanym samochodzie (niestety jeździłem wtedy jako dostawca, więc co jak co ale strata była wtedy jak najbardziej duża dla mnie). Nauczyło mnie to wiele.
Sadole, pamiętajcie! Jeżeli jesteście świadkami stłuczki, czy nawet wypadku, zatrzymajcie się, nawet w charakterze świadka! To często może komuś uratować sytuację!
Gdyby nie oni i monitoring wyszłoby że wszystko to moja wina.

Jak już rzygacie to wiadomo gdzie.

Zgłoś
Avatar
HaRdKoRoVy 2014-01-22, 4:41 8
i tak wszyscy wiemy że to twój uniacz kłamczuszku :*
fajna maska
Zgłoś
Avatar
fnkdoc 2014-01-22, 4:57 67
Próbujesz tymi naklejkami hipnotyzować pieszych, żeby ci na pasach nie uciekali?
Zgłoś
Avatar
vass 2014-01-22, 5:01 13
Ja bym się cieszył na Twoim miejscu, pozbyłeś się paskudnego samochodu na koszt tej pani
Zgłoś
Avatar
Reseller 2014-01-22, 5:32 1
hardkorovy brawo kurwa przecież opisał sytuację związaną ze swoim samochodem, poszedł stąd
Zgłoś
Avatar
a................0 2014-01-22, 5:34 7
Złóż do sądu pozew cywilny o odszkodowanie za poniesione straty. Ponieważ policja stwierdziła jej winę, dostaniesz je dość łatwo, tylko musisz udowodnić, jakiej wysokości straty poniosłeś. Tutaj pomogą takie dokumenty, jak:

- wyciągi z konta (dowód na stracone zyski)
- zeznania podatkowe (dowód wysokości dochodów)
- zeznania świadków, w tym pisemne oświadczenie pracodawcy, które możesz w sumie sam spisać i dać mu do podpisu tylko

Pamiętaj, że wezwani świadkowie nie robią łaski i muszą stawić się w sądzie. Sąd może ukarać grzywną świadka, który się nie stawi, a składanie fałszywych zeznań jest osobno karane. Prawo jest po Twojej stronie.

Poza tym odszkodowanie z tytułu strat moralnych i nawiązka oraz zwrot kosztów sądowych -- wyjdziesz duuużo na plus.
Zgłoś
Avatar
hardowski 2014-01-22, 6:15 2
Skatedog napisał/a:


... monitoring ...



Załatw nagranie.
Zgłoś
Avatar
lapps 2014-01-22, 6:27 34
Cytat:

i skasowanym samochodzie (niestety jeździłem wtedy jako dostawca, więc co jak co ale strata była wtedy jak najbardziej duża dla mnie). Nauczyło mnie to wiele.



co juz nie zamulasz lewego pasa az tak zeby cie dupy musialy prawym wyprzedzac??
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2014-01-22, 7:01 26
Dziwna jakaś ta historia - wjechałeś pani w kuper i mimo to ona dostała mandat? Przy małym stuknięciu (nawet zderzak cały) wyrwało ci fotel z zawiasów a mimo to policjant nie skonfiskował dowodu za fatalny stan auta? Ale mimo wszystko cieszę się, że wyniosłeś wnioski z tej stłuczki i teraz nie będziesz wjeżdzał na lewy pas pseudosamochodem który nie wyciśnie nawet 80ciu na godzinę!
Zgłoś
Avatar
~Mieszek_Kiler 2014-01-22, 7:14 5
To jakaś nowa moda na tematy z własnych wypadków? Czy coś mnie ominęło?
Zgłoś
Avatar
dynkss 2014-01-22, 8:03 2
fajen Uniak :F
Zgłoś
Avatar
Klamson 2014-01-22, 8:59 20
I dobrze, nauczysz się że 80 km/h to wcale nie jest dużo a do jazdy służy prawy pas. A Fiatem Uno to w ogóle mógłbyś jeździć po chodniku...
Zgłoś
Avatar
zj3banyRyj 2014-01-22, 9:09 6
Cytat:

zajechała mi drogę na lewy pas


Cytat:

Mili ludzie pomogli go zepchnąć na pobocze


Już Ci chyba wszyscy dali do zrozumienia gdzie Twoje miejsce. Przesiądź się na betabusa i nie wkurwiaj innych uczestników ruchu
Zgłoś
Avatar
asco 2014-01-22, 10:24 7
Tuning godny... czy marzysz o zakupie golfa badz bmw3?
Zgłoś
Avatar
Crow22 2014-01-22, 11:08 14
Wszystko spoko, ale jeśli siedziała Ci na dupie, to mógłbyś użyć głowy, i zjechać na prawy pas.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie