18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
🔥 Ratowanie jaszczurki - teraz popularne
Moje stare artefakty
p................a • 2014-02-04, 22:07
Zauważyłem, że jest to sporo koneserów starych rzeczy ze strychów itp. i prawidłowo, bo tylko idiota ma w dupie przeszłość. Zauważyłem również niedostatki tych tematów, bo nawet proszki do prania zrobiły ostatnio furorę. Więc poskładałem kilka zdjęć przedmiotów z moich zbiorów w jeden niedzielony temat. Może się spodobają:Smarowniczka z zestawu do konserwacji karabinu(pojemnik na smar). Widać resztkę carskiego orła mutanta. Reszty zestawu ani karabinu na strychu pewnej starej chałupy nie znalazłem Gazetka religijna z 1936 roku. Również z tego strychu.Stary zestaw książeczkowy pocztówek. Wyrywasz i wysyłasz. Znalazłem w swojej piwnicy przy przeprowadzce.Aparaty fotograficzne, nówki nieużywane, nawet karty gwarancyjne są Również z tej piwnicyAparat starego typu. Podobno gdzieś jeszcze był do niego trójnóg. Miałem go w starym mieszkaniu od zawsze, nikt nie pamięta skąd on tam.Medal w pudełku. To raczej nie od kompletu. Znalezione w rzeczach po zmarłym wujku Bombonierka z 1973 roku. Podobno element specjalnej edycji stroje ludowe.Zapałki z dawnych epok.
Te ciekawostki też po wujku. Nówki fabryczne
Aha, stara chałupa była pozostałością dawnych właścicieli gruntu, aktualnie należącego do cioci, więc nie musiałem się wkradać na czyjś teren . Była, bo już przerobiona na drzewno na opał. Po mojej wizycie szukano jeszcze tam skarbów, ale nic więcej nie było. Ja też nie byłem pierwszym badaczem(spadkobiercy tamtych podobno wszystko cenne zainkasowali),ale jak widać te rzeczy ominęli
Zgłoś
Avatar
Towdi 2014-02-04, 22:16
Medal = komuch. To Twój wujek? Jebany lewak.
Zgłoś
Avatar
maderfakermen 2014-02-04, 22:27 41
@up ja pierdole. powiedz, że jebać kler to jesteś lewak, że pis to chuj to jesteś lewak, że medal wujka jesteś lewak. w kurwe jebana przestańcie pajacować lewaki.
Zgłoś
Avatar
Vegeta13 2014-02-04, 22:36 4
za własne artefakty zawsze piwko
Zgłoś
Avatar
davinci666 2014-02-04, 23:29
Artefakty powiadasz ? A zidentyfikowałeś je już ?
Zgłoś
Avatar
Zeece 2014-02-04, 23:47 6
Stary te aparaty mogą być trochę wartę. Poszperaj poszukaj, a może zarobisz
Zgłoś
Avatar
bejoPyrohC 2014-02-04, 23:48
Jak chcesz mam w dobrym stanie rosyjski podręcznik mechaniki maszyn rolniczych z 1942 r. ;p
Zgłoś
Avatar
morderuk 2014-02-04, 23:55
A co ma stara bombonierka do przeszlosci? Jezeli o taka przeszlosc chodzi to tak, mam ja w dupie. Co innego przeszlosc jako wydarzenia historyczne o ktorych nalezy pamietac by sie z nich uczyc a co innego bombonierka i jakies gadzety. Dla ciebie moze to ma jakas wartosc sentymentalna, jakbym mial cos podobnego w swoim domu tez by pewnie dla mnie mialo, ale nie mow ze tylko idiota ma w dupie przeszlosc pokazujac stare graty na zdjeciach.
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-02-04, 23:57 1
Tak aparaty są coś warte. Widziałem gdzieś na allegro takiego zenita za dwie stówy, ale nie chcę się z nimi rozstawać. Przeciwnie, może kiedyś je wypróbuję.
Zgłoś
Avatar
blachahaha 2014-02-04, 23:58
W muzeum mieszkasz?
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-02-04, 23:59 1
@up
Mój pokój można by spokojnie uznać za muzeum
Zgłoś
Avatar
RmX 2014-02-05, 0:02
Sprawdziłem w necie te aparaty bo sam byłem ciekawy.
Zenit około 200zł
Lubitel 166B około 150zł
I ten najstarzej wyglądający AGFA-Billy(chyba to to) za około 120zł
Także lipa... choć mogę się mylić
Zgłoś
Avatar
a................6 2014-02-05, 0:13
Może mi ktoś powiedzieć do czego te podwiązki wujka?
Zgłoś
Avatar
Enriquillo 2014-02-05, 0:30 7
anna496 napisał/a:

Może mi ktoś powiedzieć do czego te podwiązki wujka?



Do utrzymania skarpety tak aby nie było widać nogi, dosyć pospolite przed wojną.
Przypuszczam że nie są tak popularne w dzisiejszych czasach gdyż zastąpiły je skarpety z gumką.

Zgłoś
Avatar
blachahaha 2014-02-05, 0:33
Najstarsze co ja mam w domu to taśma z DS-39.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie