18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
MSBS na Shot Show 2013
j................1 • 2013-01-23, 16:39
Polski karabinek MSBS(Modułowy System Broni Strzeleckiej) na najwiekszych targach broni strzeleckiej w JUESEJ.

P.S. Wszelkie dzieci oceniające podobieństwo MSBS'a do ACR tylko na podstawie podobnych kształtów proszę o nie wypowiadanie się
Zgłoś
Avatar
j................1 2013-01-24, 14:52
Ranger napisał/a:



No jeśli ty porównujesz Łucznika, który zaliczył już w chuj wpadek jak Tantal czy Beryl do firmy Steyr to prawdziwy z ciebie patriota...
Karabinek w układzie bull-pup to specyficzna konstrukcja, która wymaga większej precyzji i wiedzy, żeby taki karabinek miał sens istnienia. Polacy nie mają takiego doświadczenia i wiedzy, za to wiedzą jak spierdolić całkiem udane konstrukcje dlatego też mój daleko idący wniosek, że MSBS w układzie bull-pup będzie niewypałem. Fajnie jest wierzyć, że to będzie drugi Steyr, ale niestety polskie realia są takie, że będzie to drugi L85 albo Famas.
Szczególnie, że targetem MSBS są siły zbrojne RP, a wiadomo jak to wygląda - nie kupią tego, co jest najlepsze tylko to, co jest najtańsze.


Powiedz mi czy kiedykolwiek w życiu trzymałeś w rękach beryla czy tantala? Obecnie Tantal cieszy się bardzo dużą popularnością w krainie płynącej tłuszczem, a z Berylem mam do czynienia praktycznie na codzień i jakoś nie podzielam twojego zdania.

Cytat:

No ja pierdolę... A magpul jest polską firmą ? MSBS ma być całkowicie polskim projektem i m.in to właśnie świadczy o tym, że Magpul takiego magazynka nie opracuje. Nawet gdyby chciał to nas po prostu na to nie stać.
A jeśli chodzi ci o zaprojektowanie magazynka o innym designie to też niewielka szansa. Projekt zakłada, że MSBS ma wyglądać ''przyszłościowo'', a tego się nie da osiągnąć bez takie uber-tactical magazynków.

Gdzie ja napisałem że Magpul miałby opracowywać dla nas magazynek?
Czy stworzenie magazynka jest dla nas jakimś szczytem technologicznym?

Cytat:

Fakt, żenująca interpunkcja i wyzwiska jest teraz bardziej w modzie niż konkretna wiedza, wiec mnie nie dziwi, że jego post jest dla ciebie bardziej wartościowy


Pokaż mi w jakimkolwiek swoim poście tą konkretną wiedzę, jakoś nie zauważyłem
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-01-24, 15:10
Cytat:

Powiedz mi czy kiedykolwiek w życiu trzymałeś w rękach beryla czy tantala? Obecnie Tantal cieszy się bardzo dużą popularnością w krainie płynącej tłuszczem, a z Berylem mam do czynienia praktycznie na codzień i jakoś nie podzielam twojego zdania.



Widzę argumenty się skończyły to zaczynasz pierdolenie. Nie pierwszy raz zresztą.
Jeśli przez ''kraj płynący tłuszczem'' rozumiesz nowy Irak to rzeczywiście to, że zakupił on od nas pordzewiałe Tantale niesamowicie świadczy o tym karabinie... Tantal jest gównem, od zawsze było to wiadome i chyba jesteś pierwszy, który nazywa to coś ''udaną konstrukcją''.
Beryl jest równie zajebisty co Tantal. Przecież każdy karabin na świecie, któremu od strzelania nagrzewa się łoże tak, że można na nim zrobić sadzone jajka jest poszanowaną konstrukcją...
Przestań pierdolić, bo się tego czytać nie da. Dostałbyś w łapy procę z napisem ''made in poland'', a byś się spuszczał jaki to zajebisty karabin szturmowy w ręce dostałeś...

Łucznik spierdolił nawet tak prostą sprawę, jak produkowanie Walthera P99 na licencji. Praktycznie wszystko dostali na tacy, wystarczyło zastosować się do wytycznych i kasiorka od MSWiA zgarnięta. No ale wiadomo, przecież Łucznik wie lepiej...
tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/walthery-policji-do-kontroli-sprawdza-ws...
Cytat:

Gdzie ja napisałem że Magpul miałby opracowywać dla nas magazynek?
Czy stworzenie magazynka jest dla nas jakimś szczytem technologicznym?



Rzecz w tym, że napisałeś to jakbyś na klopie siedział dlatego rozpatrzyłem dwie opcje, które ten twój bełkot mógł znaczyć.
W każdym razie odpowiedź jest krótka - zaprojektowanie dobrego magazynka jest dla nas czymś nieosiągalnym.
Zgłoś
Avatar
anymorez 2013-01-24, 16:28
Teraz obudził się instynkt broni w zapalonych graczach
Btw. kształty jeszcze bardziej podobne do Masady Magpul - asg
Zgłoś
Avatar
j................1 2013-01-24, 16:30
Ranger napisał/a:



Widzę argumenty się skończyły to zaczynasz pierdolenie. Nie pierwszy raz zresztą.
Jeśli przez ''kraj płynący tłuszczem'' rozumiesz nowy Irak to rzeczywiście to, że zakupił on od nas pordzewiałe Tantale niesamowicie świadczy o tym karabinie... Tantal jest gównem, od zawsze było to wiadome i chyba jesteś pierwszy, który nazywa to coś ''udaną konstrukcją''.
Beryl jest równie zajebisty co Tantal. Przecież każdy karabin na świecie, któremu od strzelania nagrzewa się łoże tak, że można na nim zrobić sadzone jajka jest poszanowaną konstrukcją...
Przestań pierdolić, bo się tego czytać nie da. Dostałbyś w łapy procę z napisem ''made in poland'', a byś się spuszczał jaki to zajebisty karabin szturmowy w ręce dostałeś...

Łucznik spierdolił nawet tak prostą sprawę, jak produkowanie Walthera P99 na licencji. Praktycznie wszystko dostali na tacy, wystarczyło zastosować się do wytycznych i kasiorka od MSWiA zgarnięta. No ale wiadomo, przecież Łucznik wie lepiej...
tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/walthery-policji-do-kontroli-sprawdza-ws...


Rzecz w tym że to tobie już się chyba skończyły argumenty co świetnie odzwierciedla poziom twojej wypowiedzi. Co do kraju płynącego tłuszczem chodziło mi o rynek cywilny w USA.... może ci narysować bo widzę że cięzko przyswajasz niektóre terminy...

Cytat:

Rzecz w tym, że napisałeś to jakbyś na klopie siedział dlatego rozpatrzyłem dwie opcje, które ten twój bełkot mógł znaczyć.
W każdym razie odpowiedź jest krótka - zaprojektowanie dobrego magazynka jest dla nas czymś nieosiągalnym.


Raczej inteligencją to ty nie grzerzysz skoro pomyślałeś ze mówie o projektowaniu dla nas magazynka przez Magpul Dynamics... Narazie panie pesymisto
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-01-24, 17:40
Cytat:

Rzecz w tym że to tobie już się chyba skończyły argumenty co świetnie odzwierciedla poziom twojej wypowiedzi.



Nie, ja po prostu jestem uczulony na głupotę.

Cytat:

Co do kraju płynącego tłuszczem chodziło mi o rynek cywilny w USA.... może ci narysować bo widzę że cięzko przyswajasz niektóre terminy...



No fakt, broń czarnoprochowa też się w USA cieszy dużym powodzeniem, więc trzeba wysłać petycję do Łucznika, że właśnie takiej broni potrzebuje żołnierz na współczesnym polu walki
Lepiej nie rysuj, z twoim poziomem inteligencji szczytem jest chyba narysowanie kutasa w miarę symetrycznie.

Cytat:

Raczej inteligencją to ty nie grzerzysz skoro pomyślałeś ze mówie o projektowaniu dla nas magazynka przez Magpul Dynamics... Narazie panie pesymisto



Tia, i to mówi ktoś, kto uważa że Beryl to znakomity karabinek
Dobrze, że już skończyłeś tą farsę, bo już chyba na większego idiotę byś nie potrafił wyjść. Ciesz się piwkami za temat i więcej nie pierdol.
Zgłoś
Avatar
mrkler 2013-01-24, 18:28
Ranger napisał/a:



na większego idiotę byś nie potrafił wyjść


Od dłuższego czasu obserwuję twoje wypowiedzi i śmiem twierdzić że gorszego idioty niż ty na tym forum nie ma i jeszcze długo nie będzie.:lol:Szkoda odpowiadać na resztę twojej profesjonalnej wiedzy vel. bełkotu.
Zgłoś
Avatar
manfred1992 2013-01-24, 18:30 6
Interesuję się systemem MSBS 5.56 (mają powstać wersje dla innych kalibrów stosowanych w NATO) praktycznie od początku jego istnienie czyli od 2007 roku.
Na wstępie zaznaczę, że znacząca cześć mechanizmów użyta w broni jest znana i stosowana w znacznej ilości istniejących już konstrukcji np:
Zamek jest to siedmioryglowa odmiana zamka Eugena Stonera stosowana w systemach broni AR,
Mechanizm spustowo-udrzeniowy również wzorowany na systemach broni AR15,
Mechanizm zatrzymania zamka w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniego naboju, wzorowany na systemach broni AR15,
A więc najważniejsze mechanizmy zapożyczone z bardzo starego systemu broni AR15 opracowanej w późnych latach 50-tych.
Co do nowych zastosowań opatentowancyh w broni to:
Rączka napinacza zamka pozostająca nieruchomo w czasie strzelania mogąca pełnić funkcje dosyłacza w przypadku nie zaryglowania zamka np z powodu jakiś zanieczyszczeń.
Opatentowano także mechanizm zwalniania magazynka, system mocowania lufy oraz (chyba) zawór gazów prochowych.

System zmiany kierunku wyrzutu łusek nie obejdzie się bez rozłożenia broni, wyciągnięcia suwadła, następnie zamka. Potem należy zamek obrócić o 180* i złożyć w odwrotnej kolejności. Do tego trzeba użyć klucza imbusowego by przełożyć blokadę w okienku wyrzutowym łusek, cały proces będzie trwał ponad minutę. Ponadto nie jest to jakaś nowość, np w broni Beretta ARX 160 zmianę kierunku wyrzut łusek wykonuje się bez rozkładania broni, po przez jeden element umieszczony tuż przed kolbą (mechanizm polega na przemieszczeniu blokady lewa/prawa która blokuj cofanie wyrzutnik/ekstraktor tuż przed okienkami wyrzutowymi położonymi analogicznie po obu stronach)

Co do niezawodności, to testy wyszły obiecująco.

Co do magazynków Magpul i ich polskiego pochodzenia. Magazynki te nie były celem projektu, dodatkowo obowiązuje Standard NATO, STANAG 4179 wprowadzony w 1980 roku. Przechodząc do tego rozumowo nie widzę sensu opracowywania nowego magazynka skoro nie można niczego poprawić w obecnych magazynkach a unifikacja z wojskami sprzymierzonymi jest ważniejsza niż wprowadzenie jakiegoś niestandardowego modelu magazynka. Także bardzo prawdopodobne, że w przypadku wejścia MSBS do uzbrojenia, żołnierze będą na własną rękę się doposażać w nadliczbowe magazynki z przeróżnych firm w tym standardzie.

Cytat:

Poza tym ten karabinek nie tylko z wyglądu przypomina ACR'a. To jest w zasadzie ''polska kopia'' wykonana z tańszych materiałów i z kosmetycznymi zmianami, żeby ominąć licencję

Ranger

Sam ACR korzysta z patentów, które już przekroczyły 25 lat, jedyne system zmiany lufy jest nowy.
A sam MSBS różni się elementami opisanymi wyżej jako patenty, oraz tym, że MSBS jest systemem w układzie klasyczcnym i bez kolbowym ze wspólną komorą zamkową, wraz z elementami w niej zawartymi.
Co do materiałów to MSBS ma być wykonany z duraluminium, prowadnice dla zamka stalowe a najmniej obciążone gniazdo magazynka wraz z uchwytem i systemem uderzeniowo-spustowym w polimerze i magnezie w zależności od potrzeb.
A sam ACR jest wykonany z polimeru i komora zamkowa i dolna cześć. Przez co zdarzają się nie miłe wypadki: wystarczy wpisać w google ACR kaboom

Cytat:

Magpull, która zresztą rozważała wtrącenie się w projekt MSBS i zastopowanie prac.

Ranger
Tutaj bardzo proszę o podanie jakiś źródeł, które poparą to twierdzenie. Bo jestem pewien, że takich nie było.

Cytat:

MSBS już w fazie projektowania był karabinkiem przestarzałym. Prawie każdy liczący się na świecie kraj ma swoje wersje karabinka 5,56 NATO tylko nie Polska(Beryla pomińmy milczeniem...). Teraz, kiedy pole walki wymusiło zastosowanie typowego pocisku karabinowego(większość wraca do 7,62 NATO) i właśnie opracowuje swoje karabinki na taki nabój to nasz kraj ma dopiero pomysł wdrożenia MSBS do regularnej armii... Ale oczywiście na projekt poszły grube miliony, więc PR musi zadbać o to, żeby ten karabinek ogłoszono wielkim sukcesem.


Proszę rozwiń twierdzenie, że był przestarzały. Natomiast co do środków włożonych w ten projekt to jest to kwota 6 000 000PLN
Co w porównaniu do innych państw jest kwota śmiesznie małą.
Zgłoś
Avatar
rigel 2013-01-24, 18:39 1
Cytat:

Nikt nie wspomniał o wersji bull-pup, bo to w zasadzie są różne karabiny


No są tak różne że, można bez problemu przerobić odmianę bull-pup na klasyczną kolbową. Oświecę cię ekspercie można zastosować dowolny magazynek do M16/M4 więc po co projektować specjalnie do MSBSa. Widać że, chuja wiesz o tym projekcie więc doucz się trochę.
Zgłoś
Avatar
mrkler 2013-01-24, 18:44
Panowie nie ma co dyskutować z tym forumowym napinaczem jedyne co on wnosi do każdego tematu o wojskowości to bełkot.
Zgłoś
Avatar
MateuszekTO 2013-01-24, 21:48
Nasze polskie maleństwo a na plakacie widzimy HAMBURGERA?! No wtf?!
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-01-24, 22:25
Cytat:

Sam ACR korzysta z patentów, które już przekroczyły 25 lat, jedyne system zmiany lufy jest nowy.



A gdzie ja twierdziłem, że ACR jest jakimś nowoczesnym karabinkiem ? Chodzi o design, który jest zwyczajnie zerżnięty.

Cytat:

Tutaj bardzo proszę o podanie jakiś źródeł, które poparą to twierdzenie. Bo jestem pewien, że takich nie było.



Czytałem o tym na forum specopsa, gdzie z kolei był link do Altaira. Znajdę to poślę na pw

Cytat:

Proszę rozwiń twierdzenie, że był przestarzały. Natomiast co do środków włożonych w ten projekt to jest to kwota 6 000 000PLN
Co w porównaniu do innych państw jest kwota śmiesznie małą.



Dlaczego jest to kwota ''śmiesznie mała'' ? Właśnie dzięki omijaniu licencji i przestarzałej konstrukcji.
Dlaczego ta konstrukcja jest przestarzała również już pisałem - w momencie, kiedy większość armii NATO przesiada się na 7,62 NATO lub ewentualnie pocisk 6,5 Grendel to Polska dopiero opracowuje karabinek 5,56, który jest nieskuteczny.

Cytat:

No są tak różne że, można bez problemu przerobić odmianę bull-pup na klasyczną kolbową.


Weź nie pierdol, jeśli nie wiesz o czym mówisz. Jeśli żeby z wersji bull-pup zrobić wersję klasyczną trzeba mieć dodatkowe części to to jest chuj, a nie identyczna konstukcja. Z M4 też się da zrobić HK-416, ale identyczne to te konstrukcje nie są.

Cytat:

Oświecę cię ekspercie można zastosować dowolny magazynek do M16/M4 więc po co projektować specjalnie do MSBSa.


Ja pierdolę... A czym jest magazynek od Magpula ? To jest usprawniony kartridż od M16 z nowym wyglądem. I o to właśnie chodzi - można było zakupić typowe magazynki M16, ale nie - trzeba było zerżnąć design magazynków Magpula, bo to wygląda ''futurystyczniej'' niż standardowe.
Naucz się czytać, a później się wpierdalaj.
Zgłoś
Avatar
manfred1992 2013-01-25, 7:04 3
Cytat:

A gdzie ja twierdziłem, że ACR jest jakimś nowoczesnym karabinkiem ? Chodzi o design, który jest zwyczajnie zerżnięty.


Napisz proszę jaki to jest nowoczesny karabin.
Cytat:

Czytałem o tym na forum specopsa, gdzie z kolei był link do Altaira. Znajdę to poślę na pw


Nadal oczekuję wiadomości.
Cytat:

Dlaczego jest to kwota ''śmiesznie mała'' ? Właśnie dzięki omijaniu licencji i przestarzałej konstrukcji.
Dlaczego ta konstrukcja jest przestarzała również już pisałem - w momencie, kiedy większość armii NATO przesiada się na 7,62 NATO lub ewentualnie pocisk 6,5 Grendel to Polska dopiero opracowuje karabinek 5,56, który jest nieskuteczny.



Nie wiem o jakiej omijaniu licencji mówisz, bo o żadnym omijaniu licencji nie ma mowy. Wszystkie rozwiązania wykorzystane w konstrukcyjne straciły już prawo ochrony patentu lub zostały opracowane na nowo jako patenty własne należące do WITU, WAT czy FB Radom.

Co do przestarzałości konstrukcji. To masz dziwne podejście do sprawy, żeby ocenia nowoczesność broni po względem przystosowanie do jakiegoś kalibru. To że broń istniej w kalibrze 5,56x45 mm NATO według Twoich kryteriów określa broń jako przestarzałą. Równie dobrze określania broń w kalibrze 7,62 x 51 mm NATO jako nowoczesną np M14.

I odwołanie do naboju 6,5 Grendel, który już wielokrotnie był tematem rozmów i konferencji i poruszanych na forach tematycznych inicjowanych przy udziale NATO. Pomimo wyższej energii naboju jakiem jest 6,5 Grendel czy też 6,8 SPC.(Te oba mieszczą się w standardowym magazynku NATO bez konieczności ingerencji w jego budowę) Mają kilka wad w porównaniu do 5,56x45 mm NATO:
6,5 Grendel-generuje większy odrzut, jest cięższy, ma mniejszą prędkość początkową i w magazynku mieści się go w ilości: 24-25 szt.
6,8 SPC. -generuje większy odrzut, jest cięższy, ma mniejszą prędkość początkową i w magazynku mieści się go w ilości: 25-26 szt.
Ponadto dodam też porównawcze nawiązanie do 7,62 x 51 mm NATO S77: dotyczące przebijalności osłon określoncyh jako:"NATO plate (3.5mm mild steel)" 7,62 przebija na dystansie do ok 600m natomiast 5,56 S109 na wyższym dystansie do ok650m,
hełm przeciwodłamkowy 7,62 na dystansie do ok 650m natomiast 5,56 S109 do blisko 1000m.
Podam źródła: http://www.documbase.com/5.56-NATO-Muzzle-Velocity.pdf Is there a problem with the lethality of the 5.56 nato caliber?

Następnie zaznaczę, że pisałem już wcześniej, iż projekt MSBS 5,56 nie kończy się tylko na tym kalibrze lecz ma zostać również dostosowany do kalibru 7,62x51mm NATO oraz innych jeśli jakiś podmiot wyrazi takie zapotrzebowanie.
Zmiana ta wiązała by się ze zmianą: średnicy czoła zamka, długością komory zamkowej wynikającej z różnych długości naboji, okienek wyrzutowych, gniazda magazynka i zespołu lufy.

Co do tych 6 000 000 PLN zostały one przeznaczone na:
Opracowanie karabinka modułowego w wariancie kolbowym i bezkolbowym ze wspólną komorą zamkową. (Unifikacja wszystkich części mechanicznych w obu wersjach to około 90%)
Porównując te środki do środków, które przeznaczyły takie ośrodki badawczo rozwojowe jak HK czy amerykańskie firmy gdzie przy projekcie jednej broni bądź jej modyfikacją lub udoskonaleniem pracuje ponad 200 osób przez 2 czy więcej lat. Różnica jest imponująca.
Zgłoś
Avatar
rigel 2013-01-25, 11:23 2
Cytat:

Dlaczego ta konstrukcja jest przestarzała również już pisałem - w momencie, kiedy większość armii NATO przesiada się na 7,62 NATO lub ewentualnie pocisk 6,5 Grendel to Polska dopiero opracowuje karabinek 5,56, który jest nieskuteczny.


Powiedz mi proszę która, armia NATO przechodzi na wymienione przez ciebie kalibry.
Po twoich wypowiedziach wnoszę że, jesteś zwykłym burakiem który, lubi sobie pokrzyczeć więc krzycz sobie dalej "ekspercie"
Zgłoś