18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Muzułmanie wściekli na LEGO
FrasQs • 2013-01-25, 14:11
Turecka społeczność muzułmanów w Austrii twierdzi, że producent klocków obraził ją, umieszczając w jednym z zestawów podobiznę meczetu i minaretu - donosi "Puls BIznesu".

Poszło o rzekome podobieństwo między tureckim Hagia Sophia, jednym z najsłynniejszych meczetów świata, a zestawem klocków LEGO "pałac Jabby" w serii "Gwiezdne Wojny".

Oburzeni muzułmanie przekonują, że Jabba przedstawiany jest jako „terrorysta”, który pali fajkę wodną i ma mordercze zamiary.

Jasne jest, że z paskudnej postaci Jabby i całej sceny bije uprzedzenie rasowe i wulgarna insynuacja wobec Azjatów i osób z krajów Orientu, jako ludzi o oszukańczych i kryminalnych osobowościach - dziennik cytuje treść oskarżeń wobec producenta klocków.


Autor: JS

pb.pl/2971431,37567,muzulmanie-oskarzaja-lego...
Zgłoś
Avatar
szymonn 2013-01-25, 17:03 11
Hagia Sophia została wybudowana jako kościół chrześcijański, który turasy zagarnęły mordując wcześniej mieszkańców Konstantynopola. To im jakoś nie przeszkadza.
Zgłoś
Avatar
asada 2013-01-25, 17:17
pomyślcie ile problemów załatwiły by 2 bombowce b2 nad tym ludem wiatru i kurzu.
Zgłoś
Avatar
Sledziu_w 2013-01-25, 17:27 3
A ja czuję się urażony tym, że muzułmanów także nazywa się ludźmi.
Kto wie, może nawet złożę pozew.
Zgłoś
Avatar
rancwa 2013-01-25, 17:27 16
to co mają Żydzi powiedzieć

Zgłoś
Avatar
tfu 2013-01-25, 17:30 1
Nie no k***a, ja nie wytrzymam, starałem się cały czas nie wypowiadać na temat kozojebców bo nigdy nic złego mi nie zrobili ale to jest do jasnej cholery przesada! Od dzisiaj hejtuje na tych brudnych skurwieli gdzie się tylko da. Tak zbrukać LEGO, w głowie się nie mieści.
Zgłoś
Avatar
x................n 2013-01-25, 17:32
brudasy i tak się do nas nie wpierdolą mamy zbyt agresywną mentalność co do innych kultur. chyba że politycy znowu coś spierdolą
Zgłoś
Avatar
ahadi 2013-01-25, 17:33 4
Ten "meczet" to Hagia Sofia(Kościół Mądrości Bożej) który po zdobyciu Stambułu przez muzułmanów w 1453r. został przekształcony w meczet do tej pory jeszcze nam nie oddali go brudasy jedne.
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-01-25, 17:38
Łapałbym suurwysynów i palił publicznie!
Zgłoś
Avatar
Nagab990 2013-01-25, 17:44
Na nasze nieszczęście albo i szczęście jesteśmy mało tolerancyjnym narodem i osiąść się im u nas jest ciężko. Co nie zmienia faktu że to tylko kwestia czasu. Tylko ciekawi mnie po co niby mieli by się u nas osiedlać xd
Zgłoś
Avatar
anonymousm 2013-01-25, 17:45
Tak, już jestem i nie wiem, o co ten cały skowyt.
Najepierw jęczycie, że Turcy mają się przystosować do obyczajów panujących w Europie, a kiedy wreszcie zaczynają mędzić jak prawdziwi europejscy "lewacy" i po europejsku dzielić włos na czworo, to znów się wam nie podoba.

To jest strona stowarzyszenia, które protestuje przeciw zestawowi lego:

turkischegemeinde.at/index.php?id=79

600 Austriaków z wyższym wykształceniem, typowymi dla wykształconego mieszczaństwa poglądami i z bliskowschodnim zmysłem radosnej hucpy.
Zgłoś
Avatar
adiemus36 2013-01-25, 18:10
Z tego co pamiętam, to Hagia Sofia też do końca tym arabusom sie nie należy. Jesli się nie mylę, to została podpierdolona chrześcijanom.
Zgłoś
Avatar
Człowiek Skurwiel 2013-01-25, 18:14
swoją drogą ten budyneczek nie jest ni chuja podobny.
Zgłoś
Avatar
Murzyn200 2013-01-25, 18:23
Wbrew temu co tutaj piszecie istnieją porządni, szanujący kobiety, nie jebiący kóz, myjący się... Tylko że żaden z nich nie jest arabem
Zgłoś
Avatar
anonymousm 2013-01-25, 18:28
W sumie cały ten news to niezła manipulacja:

FrasQs napisał/a:

Turecka społeczność muzułmanów w Austrii

Oburzeni muzułmanie


To nie są muzułmanie, ani tym bardziej "społeczność muzułmanów" w Austrii, tylko grupka liberałów pochodzenia tureckiego.
Z deklaracji programowej organizacji wynika, że to są zwykli liberałowie. W ich deklaracji nie pada ani razu odowłołanie do islamu. Odwołują się natomiast do zasad wolnościowych, demokratycznych, zasad państwa prawa, pluralizmu, równouprawnienia, zasad demokratycznych. Wyklaczają wszelkl fundamentalizm i rasizm, walczą o prawa człowieka:

Cytat:

Die "Türkische Kulturgemeinde in Österreich - Brückenbauen" ist ein den pluralistischen, freiheitlichen, demokratischen und rechtstaatlichen Prinzipien verpflichteter Verein. Pluralität der Meinungen, Gleichberechtigung aller Mitglieder und demokratische Regeln bei der Arbeit sind oberstes Prinzip.

Rassistisch oder Fundamentalistisch orientierte Personen oder Organisationen und solche Personen oder Organisationen, die Gewalt als politisches Mittel bejahen, dürfen nicht Mitglied werden. Wir bekennen uns zu den einschlägigen internationalen Vereinbarungen zum Schutze der Menschenrechte.



Czyli jak powiedziałem: Najpierw wrzask, żeby przyjęli europejskie wartości. A jak już przyjęli, to wrzask, bo przyjęli europejskie wartości.
Typowa endecka logika czcicieli róznych demonów intelektu od Dmowskiego przez Piaseckiego do A. Ziemkiewicza.
Zgłoś
Avatar
Gonczor 2013-01-25, 18:37
Wytłumacz mi, od kiedy liberał walczy z czymś takim, jak klocki do popularnej serii zabawek, bo urażają jego uczucia religijne?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie