18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (12) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 3:27
Najbardziej znane przerobione zdjęcia.
T................X • 2013-10-09, 18:12
Unoszący się nad wodą śmigłowiec zostaje "zaatakowany" przez olbrzymiego rekina, a cała scena przypomina stopklatkę z filmu klasy "B".


Nie jest to jednak fragment dzieła "Megaszczęki kontra megamacki" (autentyczny, polski tytuł Mega Shark vs. Giant Octopus), tylko zabawna zdjęciowa manipulacja zrobiona przez Charlsa Maxella. Pochodzący z Republiki Południowej Afryki fotograf wkleił warstwę z rekinem na zdjęcie wykonane przez Lance'a Cheunga.

Potwór z Montauk


Na przełomie lipca i sierpnia 2008 r. ujawniono fotografie zwłok zwierzęcia nieznanego nauce. Pierwsza wzmianka o Potworze z Montauk i zdjęcia tego stworzenia pojawiły się 29 lipca 2008 r. na stronie internetowej Gawker.com. Podano, że opublikowane tam zdjęcia wykonała Christina Pampalone. Jednak już 31 lipca na wielu internetowych stronach zaprezentowano kolejne zdjęcia Potwora z Montauk, do których autorstwa przyznawała się Jenna Hewitt.

Niezwykły stwór zrobił błyskawiczną "karierę" w internecie. Wszyscy zadawali sobie pytanie o to, czy potwór z Montauk był rzeczywiście zwierzęciem nieznanego nauce gatunku? Może to jednak mutant, stworzenie z poważną wadą genetyczną, na co może wskazywać fakt, że zwłoki odkryto w pobliżu Plum Island Animal Research Facilities, ośrodka, gdzie eksperci badają choroby zwierząt.

Odpowiedzi na to pytanie udzielił znany amerykański biolog, Jeff Corwin. Zdaniem naukowca, to ciało szopa. Wygląda dość niezwykle z prostego powodu - przez dłuższy czas ulegało rozpadowi w pobliskim oceanie.

Zdjęcie z WTC


Krótko po ataku na WTC, to zdjęcie zaczęło zdobywać niezwykłą popularność w sieci. Pokazuje turystę stojącego na szczycie jednej z dwóch zniszczonych wież, do której zbliża się porwany przez terrorystów samolot. W rzeczywistości jest to żart węgierskiego turysty, Petera Guzliego, a zdjęcie powstało w 1997 roku. Samolot został dodany w jednym z programów graficznych.

Potwór z Loch Ness


Poszukując potwora, przeprowadzono mnóstwo badań, często z użyciem nowoczesnej aparatury, które miały dostarczyć dowodów na jego istnienie. Na razie żadne nie przyniosło jednak oczekiwanych rezultatów. Ale istniejące "fotografie" i "filmy" wciąż na nowo ożywiają dyskusję na temat Nessie.

Ta najsłynniejsza z nich to sprytnie wykonany fotomontaż. Zdjęcie powstało w kwietniu 1934 roku i jest dziełem płk. Roberta Wilsona, lekarza pracującego w Londynie. Wilson wracał z urlopu w północnej Szkocji, gdzie fotografował pociągi. Jak twierdził, znajdując się 5 km od Invermoriston, wysiadł z samochodu, gdy kręta szosa zbliżyła się na ok. 60 metrów do jeziora. Wówczas to, 250 metrów od brzegu, miał mu się ukazać dziwny obiekt. Wilson wykonał cztery zdjęcia, z których dwa okazały się nieudane. Na trzeciej fotografii widnieje obiekt przypominający długą szyję i małą główkę jakiegoś zwierzęcia.

Przez długi czas był to dla wielu osób dowód na prawdziwość tez o istnieniu Nessie. W rzeczywistości zdjęcie jest sprytnym i zmyślnym fotomontażem, którego kulisy zdradził jeden z jego twórców. To, w czym całe rzesze miłośników teorii spiskowych doszukiwało się szkockiego potwora, to w rzeczywistości gliniany model przyczepiony do zabawkowej łodzi podwodnej.

Tsunami w Azji w 2004 roku


Trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim, które miało miejsce w 2004 roku, wywołało olbrzymią falę tsunami. Przerażające zdjęcie obiegło globalną sieć błyskawicznie, pokazując jak destrukcyjny i potężny może być żywioł.

Tak naprawdę jest to sprytna manipulacja - choć azjatyckie tsunami było jak najbardziej prawdziwe, to przedstawione obok zdjęcie zostało zmodyfikowane w programie graficznym.

Olbrzymi pies


Fotografia, którą sprzedawały liczne serwisy zdjęciowe, reklamując ją jako ilustrację największego psa w historii. Widoczny po lewej stronie koń jest niewiele większy od spacerującego obok psa. Herkules, bo tak wabi się gigantyczny pies, to mastiff angielski.

Według jego właściciela, zwierzak waży, bagatela, 128 kilogramów, a obwód jego szyi wynosi 96,5 cm. Jest to o wiele więcej niż waga psów tej rasy. Właściciel Herkulesa zapewnia, że jego pupil urósł do tak monstrualnych rozmiarów w sposób naturalny.

I choć Herkules jest naprawdę dużym zwierzakiem, to zdjęcie widoczne obok jest modyfikowane w Photoshopie. I to, co ciekawe, przerabiane dość nieudolnie - między prawą ręką mężczyzny a jego talią widać próbę dorabiania tła i wymazywania warstw.

Inwazja gigantycznych pająków


Kiedy starszy szeregowy Sammy O'Gorman jechał na wojnę do Iraku, spodziewał się wszystkiego, ale nie tego, że tam zostanie ugryziony przez wielkiego pająka. Niestety tak się stało. Mężczyzna został zaatakowany przez pająka z gatunku "Solfuga". To wyjątkowo groźny pająk z gatunku drapieżnych zwierząt lądowych - tak pisał Fakt w 2004, obrazując tę historię widocznym po lewej stronie zdjęciem.

W rzeczywistości, jak tłumaczy autor fotografii, jest to zdjęcie, które oryginalnie wysłano w 2004 roku. Rozesłano je do agencji prasowych, aby wzbudzić sympatię do żołnierzy stacjonujących w Iraku. Miało pokazywać, że ciężki los wojaka to nie tylko walka z wrogiem w niesprzyjających warunkach, ale także konieczność zmierzenia się z olbrzymimi, prehistorycznymi pająkami, które miały atakować amerykańskie obozy w Iraku.

Nie było modyfikowane w programie do obróbki zdjęć - wykonano je z takiego kąta, aby pająka uczynić większym niż jest w rzeczywistości.
Zgłoś

Zrzutka na serwery i rozwój serwisu

Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Od czasu naszej pierwszej zrzutki minęło już ponad 7 miesięcy i środki, które na niej pozyskaliśmy wykorzystaliśmy na wymianę i utrzymanie serwerów. Niestety sytaucja związana z niewystarczającą ilością reklam do pokrycia kosztów działania serwisu nie uległa poprawie i w tej chwili możemy się utrzymać przy życiu wyłącznie z wpłat użytkowników.

Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
c................s 2013-10-09, 19:11 5
Ale kolego pierdzielisz jak potłuczony. To może też jest Photoshop co?

Zgłoś
Avatar
Salamanca 2013-10-09, 19:21
Zgłoś
Avatar
furak151 2013-10-09, 20:13 3
Solfuga to pajęczak a nie pająk.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2013-10-09, 22:23
Czyli w rzeczywistości 2/7 zdjęć jest prawdziwych bo nie kombinowano przy nich w programach graficznych.
Zgłoś
Avatar
..JOK3R.. 2013-10-10, 1:21
kamilp9314 napisał/a:

Obrazek



Zgłoś
Avatar
Massdeath 2013-10-10, 2:32 1
Tak, tak zdjęcia potwora z Loch Ness to fałszywki a w Smoleńsku nie było zamachu

..JOK3R.. napisał/a:



Obrazek



Zgłoś
Avatar
pemb 2013-10-10, 8:09 3
"pająka z gatunku "Solfuga" - solfuga to nie pająk, to pajęczak a solfugi to oddzielny rząd pajęczaków tak samo jak skorpiony czy kosarze.
Zgłoś
Avatar
kaelem 2013-10-10, 12:00
moim zdaniem to fejki
Zgłoś
Avatar
ganja125 2013-10-10, 16:34
żywcem skopiowane z wp
Zgłoś
Avatar
Jankul 2013-10-10, 17:53 1
Solfuga jest pajęczakiem a do tego nie jest jadowita
Zgłoś
Avatar
Jesuz 2013-10-10, 19:06
Zapomniałeś o zdjęciu przerobionym przez macierewicza.
Zgłoś
Avatar
BiałyPiotr 2013-10-10, 20:31
Na ostatnim zdjęciu przedstawione są dwie solfugi, pierwsza jest pożerana przez drugą, dlatego wygląda na takie bydle i nie ma tu nic wspólnego kąt pod jakim robione zdjęcie, choć nie da się zaprzeczyć, że małe to nie jest :o
Zgłoś
Avatar
Wrona89 2013-10-10, 21:49
Zielone.ZłotoOo napisał/a:

Na ostatnim zdjęciu przedstawione są dwie solfugi, pierwsza jest pożerana przez drugą, dlatego wygląda na takie bydle i nie ma tu nic wspólnego kąt pod jakim robione zdjęcie, choć nie da się zaprzeczyć, że małe to nie jest :o



Albo linieje... nie jestem pewien
Zgłoś
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem