18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Nasza polska druga Japonia
pieto90 • 2012-03-04, 12:57
Opis z YT:
Film pokazuje prawdę o sytuacji w Polsce i na Białorusi, kto jest odpowiedzialny, za zrujnowanie polskiej gospodarki, oraz dlaczego media atakują Aleksandra Łukaszenkę



druga część na YT.

Wiadomo, że film nie oddaje całej prawdy, ale być może niektórych zainteresuje.
Zgłoś
Avatar
Doktór 2012-03-04, 15:49 6
Tak, wróćmy do socjalu i zubożmy całe społeczeństwo.

Skoro każdy Polak wie jaka żywność jest ważna to niech sobie przypomni lata głodu, tysiące godzin w kolejce po szynki/mięsa/kiełbasy, kolejki po chleb i ustalaniem tego co mogę jeść.

Przecież w UE rządzą socjaliści. Autor filmu sam sobie przeczy, według jego rozumowania teraz powinien być raj.

Stalin też wpadł na pomysł, że żywność jest najważniejsza i ,,odebrał" rolnictwo z rąk obrzydliwych kapitalistów- prywaciarzy. Efekt jaki był każdy szanujący się człowiek powinien wiedzieć. A jak nie wie to niech sobie wygoogla ,,głód na Ukrainie".

Holocaust przy tym to igraszka.

Ojcowie narodu się kurwa znaleźli.

PS dla gimbusów- nie twierdzę, że teraz jest dobrze. Jest coraz gorzej, bo rządzą socjaliści. Ale jak rozumiem ciężko jest połączyć ze sobą dwa proste fakty. Pieprzone barany.
Zgłoś
Avatar
mlecz1323 2012-03-04, 16:05
Koleś ktory przeprowadza wywiady to chyba Mann strasznie podobny głos:)
Zgłoś
Avatar
iPoCoTaRejestracja 2012-03-04, 16:07
Doktór napisał/a:

Stalin też wpadł na pomysł, że żywność jest najważniejsza i ,,odebrał" rolnictwo z rąk obrzydliwych kapitalistów- prywaciarzy.



Że niby za cara (Lenina pomijamy przez podobieństwo do Stalina) byli kapitaliści-prywaciarze, którym się zajebiście żyło?

Co do filmiku jest tu dużo prawdy. Mianowicie to, że między innymi Buzek, Balcerowicz rozjebali nam kraj. Te wychwalanie Białorusi nie potrzebne.
Zgłoś
Avatar
kaiel 2012-03-04, 16:09 3
pgr'y można było przekształcić w dochodowe przedsiębiorstwa ...wszystko zostało spierdolone
i robione jest wszystko żeby pozostało spierdolone
Doktór teraz masz większy socjal niż wtedy ...wiekszą biurokrację ,wiecej zakazów itp
Unia to poroniony twór który musi pierdolnąć ,a my za to płacimy
Zgłoś
Avatar
lapps 2012-03-04, 16:12
CorT7 napisał/a:

No niestety taka prawda, w kapitalizmie nie liczy się człowiek tylko ile da się z niego wycisnąć, ale wyzysk był zawsze i to się nie zmieni. Smutny filmik.



mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawa, iz zyjemy w socjalizmie, a nie kapitalizmie?
Zgłoś
Avatar
snc999 2012-03-04, 16:33 1
To jest qrna smutne :/ jak ludzie po 50 roku życia się męczą, mój ojciec ma 55 lat i nie może go nikt przyjąć bo jak mu powiedziano "jest pan za stary'' :/ i jak tu maja ludzie pracować do 67 roku życia jak wejdą nowe przepisy o wieku emerytalnym. pracować jako kto? chyba jako słupek na parkingu chociaż to też niezbyt prawdopodobne bo pewnie wymagli by wyższego wykształcenia
Zgłoś
Avatar
Mc6 2012-03-04, 16:50
Dobra propaganda, prawie wszystkie barany dały się w to wrobić, graty.
Film zrobiony przez polaków pracujących dla rządu Łukaszenki, jaki to on jest super, wszystkim żyje się pięknie a wystarczy wyjechać tam i zobaczyć jak jest naprawdę. Zresztą było już jakiś czas temu o tym badziewnym filmie głośno.
Zgłoś
Avatar
coolfon 2012-03-04, 18:12 5
Bogu, dzięki, że w Polsce nie było nigdy pełnej kolektywizacji rolnictwa, bo wszyscy ludzie ze wsi wyglądaliby jak ci tutaj. Kiedyś podpierniczał się jeden z drugim 8 godzin na państwowym, a potem leżał do góry brzuchem, bo po co swoją ziemię obrabiać, trochę tam zarobił, resztę ukradł i było git. Przyszedł 1990 rok i bum.
Typ teraz ma 50 lat, to w 90 r. ile miał 30? Kto mu bronił brać kredyt, kupić trochę ziemi i zarabiać? Ktoś mu bronił się gdzieś przeprowadzić? Do tej pory do Warszawy wszyscy ciągną jak muchy do gówna. Ktoś w końcu bronił tej bandzie frustratów zrobić ściepę, odkupić ziemie, maszyny (sami mówili, że za pół darmo sprzedawali), zrobić se spółdzielnie i siać, orać, zbierać? Nie!! Woleli się opierdalać pół życia i teraz płakać do kamery. I jeszcze to pieprzenie o tym, że głód. Jakoś piękny pan nie wygląda jak bachor z Somalii, tylko jakby przed nagraniem walnął flaszkę machmolu dla kurażu.
Komuna se wychowała całą masę takich miernot społecznych, którzy w zderzeniu ze światem innym niż narysowanym przez sekretarza i komitet centralny nie dawali sobie rady. Za komuny coś ukradłeś z roboty, to nikt się nie burzył bo wszyscy kradli. Po 90 coś ukradłeś to cię wypieprzyli i wtedy kwik. Nauczył się naród dziadostwa i cała tajemnica.
I jeszcze ta Białoruska kpina. Tam jeszcze za komuny była okrutna bieda, zupełnie nieporównywalna do tej polskiej komunistycznej biedy (wiem bo mam tam rodzinę), to dlaczego teraz ma być lepiej, skoro ani władza ani sposób zarządzania państwem ani mentalność narodu (jeśli można mówić o narodzie białoruskim, co jest według mnie wysoce wątpliwe) się nie zmieniła. Brak korupcji? Wolne żarty. Prawda jest taka, że bez dolarów na wschodzie nic nie załatwisz. Ani w Rosji, ani na Ukrainie, a Białoruś nie jest tu wyjątkiem. Bezrobocie 1%? W Polsce za komuny też takie było, bo każdy musiał pracować. Prawda jednak wygląda tak, że bezrobocie strukturalne w Polsce to jakieś 9-10% i za boga pieroga nie będzie niższe bo tym paru procentom społeczeństwa się po prostu robić nie chce. PKB? Dług publiczny? Dług skarbu państwa? Skąd autorzy tego filmu wzięli te dane albo z księżyca albo z oficjalnych źródeł rządowych czyli de facto też z księżyca. Te liczby są tyle warte ile informacja o tym, że Kim Dzong Il podczas pierwszej wizyty na polu golfowym został najlepszym zawodnikiem w historii tego sportu. Skoro jest tam tak dobrze to czemu jest tak źle? Nie wiem, czy autorzy słyszeli takie słówko jak inflacja i czy na Białorusi długo cieszyliby się wolnością po nakręceniu filmu w którym twierdziliby, że ruskie kurwy rozkradli ich piękny kraj a w Polsce TO JEST ZYCIE!!
Zgłoś
Avatar
pawelwmd 2012-03-04, 19:51
@UP

Ziomek, to nie jest tak, że oni nie chcieli. Nie żyłeś w tamtych czasach, to nie pierdol głupot. Wujek mówił mi, że wtedy, trzeba było zacisnąć zęby i to przetrwać. Najlepszym rozwiązaniem była wtedy budowlanka - zwykły pan Zenek, który stał 8 godzin przy betoniarce, zarabiał sporo (( mówię tu o utrzymaniu przynajmniej 5cio osobowej rodziny! )).
To nie jest tak, że oni nie chcieli brać kredytu, aby kupić ziemię. Wtedy to całe SB i Milicja tak zastraszyło ludność, że oni bali się w ogóle o to poprosić, bo można było zostać spałowanym i wjebanym do pierdla na dożywocie. Dopiero cały ten strach przeminął około 90-95 roku, gdy zmieniła się w Polsce władza. Ot co.
Zgłoś
Avatar
Rafal1757 2012-03-04, 19:51
2:19
rozpierdala
on myślał że wszyscy będą mieli po równo, jednakowo.
Bądź magistrem, kop rowy. Dostawaj po równo.
Zgłoś
Avatar
coolfon 2012-03-04, 20:04
pawelwmd mi właśnie chodzi o lata 90-95. Dopóki była komuna to wszystko trzymali za ryj, a później (1990+) jak odmieniona władza skapowała, że jej się nie opłaca tego trzymać to sprzedawali/zamykali. I jak wywalili typa z tego PGR- u miał te 30 lat, to kto mu bronił gdzieś jechać i robić w tej twojej budowlance, żeby sypać piach do betoniarki albo cegły nosić, nie trzeba mieć jakichś wielkich predyspozycji, tylko lepiej przepierdolić pół życia i płakać na koniec. Jest taki stary film dokumentalny Arizona się nazywa i tam widać dokładnie, co ci ludzie porabiali jak im PGR zamkneli.
Zgłoś
Avatar
pawelwmd 2012-03-04, 20:19
coolfon,

Tak - ale popatrz na to z innej strony. Mało kto wtedy odważył by się jechać za granicę - barierą był język. Taki 30. latek, jak mówisz, był kształcony w latach 60/70 - wtedy nie uczono jeżyków zachodnich, podstawą był Rosyjski. Kto Ci pojedzie do Rosji, za jeszcze gorszą nędzą? Wtedy różnorakie słowniki, czy też książki z samouczkiem w językach zachodnich (dajmy Niemiecki) były tak cholernie rzadkie, że to po prostu się w głowie nie mieści. ( O ile w ogóle takie coś było. ) Oczywiście mówię tu o wschodniej granicy Polski. Wiadomo, że Ci z województw zachodnich mieli większe szanse na wyjazd za granicę. To nie jest takie proste, jak Ci się wydaje. Aby skomentować to co się działo w tamtych latach, trzeba na pierwszym miejscu przeanalizować wszystkie czynniki wpływające na ogólny syf i burdel, jaki tam zagościł.
Zgłoś
Avatar
coolfon 2012-03-04, 20:47
pawelwmd,

Tylko wiesz, co, odnoszę wrażenie, że te PGRy rozleniwiały ludzi. Żył sobie taki typek na jakimś zadupiu miał PGR za płotem, swojej ziemi nie obrabiał, bo i po co. Trochę zarobił trochę ukradł a na 1 maja czy 22 lipca to i pół świni dostał, dla niego bajka. Tylko, że pewnego dnia PGR zamykają a on nie umie inaczej żyć, wtedy zaczynają się problemy. Gdy mojego ojca koło 94-95 r. wywalili z państwowej firmy, to nie płakał tylko poszedł do prywaciarza i pracuje do tej pory. Można różne rzeczy mówić, ale prawda jest taka, że z samego rolnictwa można nawet dzisiaj całkiem dobrze żyć. Typek z filmu mówi, że ziemie PGRu zabrała agencja. Tylko, że masę rolników dzierżawi ziemie od Agencji… A u nich nic, wszystko ugorem stoi. można mówić, że sytuacja była skomplikowana, że to nie takie proste. Pewnie to i prawda tylko, że kto miał łeb na karku to sobie poradził, a czyj świat kończył się na zakręcie za chałupą sołtysa jest teraz pierwszy do narzekania

I nie gadaj głupot, że mało kto jeździł wtedy za granice, kupę Polaków pojechało do Reichu tyrać na budowie czy rowy kopać na czarno i brak języka jakoś nie przeszkadzał (chociaż ilości która wtedy pojechała i która teraz siedzi za granicą trudno porównywać). Paszport mógł mieć każdy to ludzie korzystali, fajki do Berlina wozili, cokolwiek….
Zgłoś
Avatar
efiksowy 2012-03-04, 23:00
A ja mam inne zdanie, to nie UE zawinila bo w umowach wspolnoty jest zapis ze na poczatku kazdemu wchodzacemu krajowi przysluguja masowe dotacje, potem trzeba tak rozbudowac kraj by mogl funkcjonowac na jak najblizszym poziomie gospodarczym... potem sa koszty i inne fluktuacje gospodarcze. Wina moim zdaniem lezy po stronie politykow (lub/i inwestorow - spuscizna Socjalizmu czyli korupcja wrosl sie solidnie w polske) ktorzy wyrzucili pieniadze w bloto. Panstwo zabralo ziemie bo PGR byly zbudowane przez politykow, Socjalizm to byla taka machina gdzie tylko mieszkania itd byly wlasnoscia, reszta jak miejsce pracy itd byly panstwa...
Zgłoś
Avatar
qbamatus 2012-03-05, 2:05
Ja proponuje Wam, żebyście ruszyli tyłki sprzed komputerów i pojechali np. na Ukrainę, przestaniecie może wreszcie płakać i docenicie co macie, "polaczki"
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie