18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
MyBijaCZ 2012-01-12, 21:43
hyp3 napisał/a:

interesująca rozmowa naprawdę dwóch ciekawych intelektów ale ale dla mnie pojęcie wiary jako istnienie boga i zło jako jego brak jest trochę hmmm z dupy wysrane jestem nie wierzący od lat 80 kiedy to kazano mi iść do bierzmowania i odmówiłem twierdząc ze mi bóg jest obojętny ani mnie parzy ani ziębi a uwieście mi w tamtych latach to wpierdol od babki dostałem (chrześcijanka qrwa w dupe kopana) afera w domu ..... a qrwa gdzie wolny wybór ..... toś to nas czyni ludźmi
dążę do tego jak jesteś katolikiem ,chrześcijaninem,buddystom, atestom to i tak jeden drugiego nie przegada

za brak interpunkcji przepraszam



Ja tam też nie przepadam za religią i mi nie jest zbytnio potrzebna, ale bez bierzmowania nie możesz potem zawrzeć związku małżeńskiego, a nawet jak nie masz to płacisz kila stówek i masz wpisane że jesteś po bierzmowaniu...
A druga sprawa, to jeżeli chodzi o tą twoją wolność... Polska przyjęła że jest krajem chrześcijańskim. Tak, masz prawo do porzucenia wiary, ale musisz przejść przez chrzest, komunie i bierzmowanie... A co potem zrobisz to już twoja sprawa nikt się nie będzie tym interesował, póki ksiądz nie przyjdzie Ci do domu tak jak mi dzisiaj i będzie pytał do jakiego kościoła chodzę. Odpowiedziałem do jakiego, a on jest akurat z tej parafii no i zaczął mnie wypytywać co tam słychać w kościele żeby sprawdzić czy nie kłamie...
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2012-01-12, 21:47 4
@UP

Taaa... Bo ślub jest potrzebny do sexu. Wiem.

Wcześniej nie można
Zgłoś
Avatar
Kiciok 2012-01-12, 21:51 6
MyBijaCZ napisał/a:


Ja tam też nie przepadam za religią i mi nie jest zbytnio potrzebna, ale bez bierzmowania nie możesz potem zawrzeć związku małżeńskiego


Nie ma to jak samemu sobie zaprzeczać
Zgłoś
Avatar
MyBijaCZ 2012-01-12, 22:00
Kiciok napisał/a:


Nie ma to jak samemu sobie zaprzeczać



Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, to może zrozumiesz...
Żadnego tutaj zaprzeczenia... Co ma niewiara do faktu że bez bierzmowania nie można zawrzeć związku małżeńskiego...

TO JEST TYLKO FAKT... chciałeś zaszaleć co nie? Nie udało się, przykro mi. Idź poskarżyć się mamie.

PS.
Może nie rozumiesz, ale nie dla wszystkim akt małżeństwa musi oznaczać że wierzysz. A nawet jak nie wierzysz to twoja dziewczyna może i będzie chciała to zrobić, a wtedy co jej powiesz? Powodzenia myślicielu.
Zgłoś
Avatar
dth 2012-01-12, 22:07 12
MyBijaCZ napisał/a:

Co ma niewiara do faktu że bez bierzmowania nie można zawrzeć związku małżeńskiego...


bzdury gadasz, jest cos takiego jak slub cywilny. Ludzie po prostu sa na tyle beznadziejni, ze sa w stanie porzucic swoje przekonania dla parady w sukniach slubnych... na co dzien ateisci, a jak przyjdzie co do czego to slub koscielny musi byc...
Zgłoś
Avatar
Pit89 2012-01-12, 22:17
nie chce mi się czytać
Zgłoś
Avatar
hyp3 2012-01-12, 22:20 1
@dth

prawdę gadasz ja staram sie nie schodzić na temat wiary w swoim gronie bo wszyscy wiedzą jakie mam podejście do tematu i często mi przytakują jak mówię ze osoba która stój na czele kościoła potrafi wyjść do okienka i głosić ludziom zęby byli miłosierni i nie byli głusi na ludzką krzywdę ubrany w złoty Gruby krzyż pierścienie a dzieci z głodu na świecie umierają Watykan to największy skarbie świata a sie qrwa na karzą dzielić a SAMI tylko łakną bogactwa. to moi znajomi "ateiści" przyznają mi racje a potem dostaje zaproszenie na chrzest na pytanie czemu otrzymałem odpowiedz bo ludzie będą gadać....ehh nie mam co sie kłócić po prostu nie starajmy sie na siłę przekonywać ludzi do swoich poglądów
Zgłoś
Avatar
MyBijaCZ 2012-01-12, 22:45 1
@hyp3

Też dobrze mówisz, i masz piwo bo umiesz normalnie podejść do rozmowy, a nie jak inni najlepiej by powiedzieli swoją zdanie, ale nie normalnie a użyją 100 przekleństw i jeszcze cię obrażą x razy...
Zgłoś
Avatar
N................k 2012-01-12, 23:12
Nie jestem ekspertem jesli chodzi o filozofię, ale mogę śmiało powiedzieć, że każdy filozof obaliłby tą argumentacje w minutę.
Zgłoś
Avatar
MyBijaCZ 2012-01-12, 23:32
Normalny nick napisał/a:

Nie jestem ekspertem jesli chodzi o filozofię, ale mogę śmiało powiedzieć, że każdy filozof obaliłby tą argumentacje w minutę.



No teraz to sobie zaprzeczyłeś niesamowicie.... Nie jesteś ekspertem, ale możesz powiedzieć...

To samo mogę powiedzieć o twoim poście

Nie jestem ekspertem, ale myślę że każdy z tego forum gdyby chciał mógł by obalić twoje słowa w półtorej minuty...
Zgłoś
Avatar
CarolOtyła 2012-01-12, 23:43
Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że pierdolicie
Zgłoś
Avatar
W................a 2012-01-13, 10:12 1
Kolejny idealny temat do kłótni.
Zgłoś
Avatar
161ZT650 2012-01-13, 15:27
Wszyscy wielcy anty katole a do ślubu to do koscioła bo tak babcia chce albo rodzice co ?
Zgłoś
Avatar
ikolocol 2012-01-13, 17:53
Czaszke zawsze mozna otworzyc i zobaczyc mózg. Niech ten student zrobi to samo z Bogiem.

Powodzenia.
Zgłoś
Avatar
MyBijaCZ 2012-01-13, 18:47
ikolocol napisał/a:

Czaszke zawsze mozna otworzyc i zobaczyc mózg. Niech ten student zrobi to samo z Bogiem.

Powodzenia.



Idź teraz i matce otwórz czaszke. Przyjdź i zdaj relacje.

Powodzenia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie