18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 22 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
W końcu ludzie zaczynają mówić, co myślą.
Cytat:

Nie będzie rumun nam dyktował. Burmistrz Łęcznej o "kolorowych" handlarzach

Jeśli kolorowi nie przyjadą, to gmina na tym nie straci” – powiedział o obcokrajowcach burmistrz Łęcznej. Te słowa oburzyły radnego i posła.
Na ostatniej sesji Rady Miasta w Łęcznej burmistrz wyjaśniał, dlaczego niezbędna jest zmiana systemu pobierania opłat od handlujących na miejskich targowiskach. Poszło m.in. o to, że obcokrajowcy rozstawiają kilka stoisk i chcą, żeby policzyć je jako jedno. Dzięki temu mieliby mniej zapłacić.

Wypowiedź burmistrza nagrał Sebastian Pawlak, miejski radny. Słychać słowa o utarczkach inkasentów z handlującymi "szczególnie z tymi, że tak powiem, o ciemniejszej karnacji” – powiedział Kosiarski. Burmistrz mówił także: "Jeżeli jakaś część tych, co przyjeżdżają, szczególnie kolorowi nie przyjadą, gmina na tym nie straci”.

W 10-minutowym nagraniu padają także słowa: "To nie handlujący, przyjeżdżający bułgar, rumun, czy jakiś tam Afrykańczyk będzie dyktował nam, gospodarzom terenu, gdzie on stanie, jak on stanie i że on tu jest panem. I broń Boże go dotknij, bo zaraz posądzenie o rasizm…”.

Miejski radny oburza się na słowa burmistrza. – Nie można w ten sposób nazywać ludzi, bo to po prostu dyskryminacja. Te słowa nie powinny paść – uważa radny Pawlak.

Teodor Kosiarski nie wycofuje się ze swoich słów. – Mówię: człowiek o ciemniejszej karnacji, bo jak mam określać? Ja mu nie zaglądam w dowód. Dla mnie to jest człowiek po prostu – tłumaczy. – Nie zabraniam nikomu handlowania, bez względu na kolor. Ale wymagam przestrzegania przepisów. Nie będzie poprawki ze względu na narodowość, bo wobec prawa wszyscy są jednakowi – dodaje.

Kosiarski tłumaczy, że radny Pawlak działa po to, żeby "wykończyć burmistrza Łęcznej” i dodaje, że sam często odwiedza targowisko, żeby zobaczyć, jak działa. – Ludzie sami mi mówili, że trzeba zmian w opłatach – dodaje.

Na słowa burmistrza zareagował także Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota. – Żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie, gdzie prawo jest równe wobec wszystkich mieszkańców niezależnie od płci, rasy, koloru, wyznania, czy poglądów politycznych. Pańskie zachowanie uraża przyrodzoną godność człowieka, która jest prawem niezbywalnym każdej jednostki – czytamy w oświadczeniu posła RP.

– Pan poseł niech lepiej się zajmie stanowieniem dobrego prawa – powiedział nam Kosiarski.
źródło: dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130903/LECZNA/130909831


Zgłoś
Avatar
Ciesin 2013-09-04, 7:31 3
W końcu wychodzimy z ery poprawności politycznej? Nieźle. To jak koniec średniowiecza i początek renesansu. Tylko czekać, aż murzyni znów zasiądą za wiosłami.
Zgłoś
Avatar
sadolek 2013-09-04, 8:58 1
Powiem wam, że kurwica mnie trafia jak te zjeby od palikota próbują składać tak złożone zdania. Sami chyba nie wiedzą co pierdolą. Ot pierdolenie dla pierdolenia.
Zgłoś
Avatar
Apakalolo 2013-09-04, 8:58 1
Wielkie piwo dla Pana Teodora! Wybieram sie w najbliższym czasie do Lublina więc chyba nawet podjade i osobiście temu Panu to piwo postawie!
Zgłoś
Avatar
NasterX 2013-09-04, 9:10 1
Kurwa wielce oburzeni a sami na cygana mówią brudas a na czarnucha czarnuch....
Zgłoś
Avatar
Arkhotep 2013-09-04, 9:53 4
Łęcznej gratulujemy burmistrza!
Zgłoś
Avatar
tico92 2013-09-04, 9:55
Rucha Palikota obrońcy moralności i pedałów...
Zgłoś
Avatar
hideharu 2013-09-04, 10:28
Ten radny to żmija na własnym łonie. Jakim trzeba być kurwa konfidentem by nagrywać prywatne rozmowy kurwa mać. Jeszcze rozumiem Tuska czy Kaczora ale typa któremu się nie podoba że kolorowi się panoszą się jak u siebie? Niech radny Pawlak wystawi dupę i niech go 100 murzynów gwałci przez tydzień za to.
Zgłoś
Avatar
pawu95 2013-09-04, 10:28
Stalovy napisał/a:

Znowu Rumun, znowu rom... nauczcie się, biedoto umysłowa, odróżniać ziarno od plew. Cygan, członek indyjskiej grupy etnicznej to ROM, nie Rumun.



Dorzuc do tego jeszcze allahow akbarow i mamy nowa grupe etniczna - brudasy. Nie latwiej?!
Zgłoś
Avatar
qwachu 2013-09-04, 11:04 1
tiga11 napisał/a:



sam jesteś rom...

tu chodzi o RUMUNÓW !!!

widziałeś kiedyś pracującego roma ?

A Ty widziałeś Rumuna? Burmistrz mówił o kolorowych.
Pracuję z kumplem, który pochodzi z Rumuni (polski jeszcze słabo mu idzie, to po anglisku szprechamy). Gwarantuję CI, że byś nie poznał narodowości gościa nie widząc wpierw rdzennych ludzi, a nie mieszańców, czy cyganów..
I jedno co mogę powiedzieć o takich prawdziwych Rumunach, to spoko ziomy. Pracowici jak Polacy, wypić tez lubią
Zgłoś
Avatar
Crane94 2013-09-04, 16:25 1
Piwo za moje miasto!
Zgłoś
Avatar
ayameayame 2013-09-04, 16:53
Piwo dla naszego burmistrza ! Nareszcie powiedzial cos madrego !
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-09-04, 17:49 1
Rumunki sa bardzo ruchable, ze sie wlacze do dyskusji powyzej. Pamietajcie dzieci - Rumun, Rumunka - mieszkaniec Rumunii - Rom, brudas - przedstawiciel plemienia koczowniczego, wypierdolonego na zbity pysk z Indii. Z Indii, kumacie, jednej z kloak swiata, jak bardzo jest to wymowne.
Zgłoś
Avatar
matrixm01 2013-09-04, 21:07
Pan Pawlak wsadza ręce tam gdzie nie trzeba. Za takie coś osobiście bym się z nim spotkał i chyba doszłoby do rękoczynów
Najlepiej sprowadzić ten syf również do Polski, tak jak jest w Holandii czy Niemczech.
Zgłoś