18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
W końcu ludzie zaczynają mówić, co myślą.
Cytat:

Nie będzie rumun nam dyktował. Burmistrz Łęcznej o "kolorowych" handlarzach

Jeśli kolorowi nie przyjadą, to gmina na tym nie straci” – powiedział o obcokrajowcach burmistrz Łęcznej. Te słowa oburzyły radnego i posła.
Na ostatniej sesji Rady Miasta w Łęcznej burmistrz wyjaśniał, dlaczego niezbędna jest zmiana systemu pobierania opłat od handlujących na miejskich targowiskach. Poszło m.in. o to, że obcokrajowcy rozstawiają kilka stoisk i chcą, żeby policzyć je jako jedno. Dzięki temu mieliby mniej zapłacić.

Wypowiedź burmistrza nagrał Sebastian Pawlak, miejski radny. Słychać słowa o utarczkach inkasentów z handlującymi "szczególnie z tymi, że tak powiem, o ciemniejszej karnacji” – powiedział Kosiarski. Burmistrz mówił także: "Jeżeli jakaś część tych, co przyjeżdżają, szczególnie kolorowi nie przyjadą, gmina na tym nie straci”.

W 10-minutowym nagraniu padają także słowa: "To nie handlujący, przyjeżdżający bułgar, rumun, czy jakiś tam Afrykańczyk będzie dyktował nam, gospodarzom terenu, gdzie on stanie, jak on stanie i że on tu jest panem. I broń Boże go dotknij, bo zaraz posądzenie o rasizm…”.

Miejski radny oburza się na słowa burmistrza. – Nie można w ten sposób nazywać ludzi, bo to po prostu dyskryminacja. Te słowa nie powinny paść – uważa radny Pawlak.

Teodor Kosiarski nie wycofuje się ze swoich słów. – Mówię: człowiek o ciemniejszej karnacji, bo jak mam określać? Ja mu nie zaglądam w dowód. Dla mnie to jest człowiek po prostu – tłumaczy. – Nie zabraniam nikomu handlowania, bez względu na kolor. Ale wymagam przestrzegania przepisów. Nie będzie poprawki ze względu na narodowość, bo wobec prawa wszyscy są jednakowi – dodaje.

Kosiarski tłumaczy, że radny Pawlak działa po to, żeby "wykończyć burmistrza Łęcznej” i dodaje, że sam często odwiedza targowisko, żeby zobaczyć, jak działa. – Ludzie sami mi mówili, że trzeba zmian w opłatach – dodaje.

Na słowa burmistrza zareagował także Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota. – Żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie, gdzie prawo jest równe wobec wszystkich mieszkańców niezależnie od płci, rasy, koloru, wyznania, czy poglądów politycznych. Pańskie zachowanie uraża przyrodzoną godność człowieka, która jest prawem niezbywalnym każdej jednostki – czytamy w oświadczeniu posła RP.

– Pan poseł niech lepiej się zajmie stanowieniem dobrego prawa – powiedział nam Kosiarski.
źródło: dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130903/LECZNA/130909831


Zgłoś
Avatar
Snaku 2013-09-03, 18:55
teraz lepiej
Zgłoś
Avatar
kapelub 2013-09-03, 18:59 7
Snaku napisał/a:

nie ma piwa za "rumuna" z wielkiej litery.


Wybacz,
moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2013-09-03, 19:48 49
Cytat:

Na słowa burmistrza zareagował także Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota. – Żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie, gdzie prawo jest równe wobec wszystkich mieszkańców niezależnie od płci, rasy, koloru, wyznania, czy poglądów politycznych.



Czyli powiedział to samo co Pan Burmistrz Łęcznej.
Zgłoś
Avatar
j................x 2013-09-03, 19:54 8
bo pan burmistrz ma generalnie racje tylko, niepoprawnie politycznie się wyraził, nie powinien nic mówić o kolorowych czy ciemnoskórych, tylko o przedstawicielach mniejszości etnicznych czy obcokrajowcach
Zgłoś
Avatar
necroboss 2013-09-03, 19:59 2
Jak Ruch Palikota wejdzie w kolejnej edycji Cyrku z Idiotami do składu, to czas stąd spierdalać...
Zgłoś
Avatar
Kantinflas 2013-09-03, 20:05
Ruch palikota wlasnie z ta swoja rownoscia umarl.
Zgłoś
Avatar
unkenzo 2013-09-03, 23:17 1
wie ktoś gdzie mieszka ten radny pawlak?
Zgłoś
Avatar
trabus 2013-09-03, 23:17 8
Chuj tam mówimy teraz jak jest i nikt nas nie słucha. Jak będzie trzeba to będziemy bronić kraju przed inwazją kolorowych, a potem jeden kurwa imbecyl z drugim będą się sprzeczać na antenie czy postawić nam pomnik czy zabrać wnukom majątek i dać jakiemuś szamanowi z afryki, bo jego dziadek nie mógł handlować w Polsce. A żeby ich wszystkich chuj trafił!
Zgłoś
Avatar
encore1337 2013-09-03, 23:27 2
niech wykurwiaja z polski rumuny, ciapate i zydzi z tym calym halalem czy chuj wie czym, nie pasi to wypierdalac w podskokach a nie ...
Zgłoś
Avatar
elokozak 2013-09-03, 23:37 2
Niech im jeszcze dają mieszkania komunalne, prace i zwolnienie z podatków, a burmistrza za kraty. Jeszcze z 20 lat panowania poprawności politycznej i jeszcze tak będzie.
Zgłoś
Avatar
Turiin 2013-09-03, 23:54
@Hrodgar Dokładnie. Z lewej strony jak zwykle argument z dupy wzięty, byle tylko pokazać jacy to oni są tolerancyjni.
Zgłoś
Avatar
Stalovy 2013-09-04, 0:11 8
Znowu Rumun, znowu rom... nauczcie się, biedoto umysłowa, odróżniać ziarno od plew. Cygan, członek indyjskiej grupy etnicznej to ROM, nie Rumun.
Zgłoś
Avatar
ofens14 2013-09-04, 2:04 4
Skrzynka zimnego dla burmistrza
Zgłoś
Avatar
t................1 2013-09-04, 7:14 1
Stalovy napisał/a:

Znowu Rumun, znowu rom... nauczcie się, biedoto umysłowa, odróżniać ziarno od plew. Cygan, członek indyjskiej grupy etnicznej to ROM, nie Rumun.



sam jesteś rom...

tu chodzi o RUMUNÓW !!!

widziałeś kiedyś pracującego roma ?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie