18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:38
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Avatar
admiralsuchy 2013-04-23, 12:06
Słyszałem, że na Litwie kurs kosztuje jakieś 1500-2000zł za swobodny skok nie desantówkę. Jeśli prawda to za rok jadę
Zgłoś
Avatar
kondziovsky 2013-04-23, 12:17
i znowu kurwa filmik z kategorii "patrzcie jacy inni ludzie są fajni i przy chujowej muzyce 21wieku robią niesamowite rzeczy a wy tylko walicie konie"
Zgłoś
Avatar
dudziak-klimek 2013-04-23, 13:31
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
RidensMoriar 2013-04-23, 13:51
WrednySzmat napisał/a:



Ależ ja przez całe życie głupi byłem. do tej pory myślałem, że skacze się ZE SPADOCHRONEM.


Nie masz się już do czego dojebać ?
Zgłoś
Avatar
fryc88 2013-04-23, 15:04
buciah5n1 napisał/a:

Wiesz... Jak Ci się główny nie otworzy, to się ratujesz zapasowym w innym wypadku widzimy się na hardzie
Kurs 1100 (jeśli dochodzą badania to +/- 300/400zł), u mnie w Masłowie w cenie kursu są 3 skoki, potem w zależnosci czy należysz do klubu (u mnie AKi) płacisz składki itd to jak sporo skaczesz to masz dobre zniżki. Za jeden skok potem wychodzi coś koło 80/100 zł z 1200m, za skok z 3500m to cena 130/140(Każda strefa ma swój cennik). Sprzęt... hehe... spadochron
z urządzeniem ADD(czyli ze Ci się sam spadochron otwiera na pewnej wysokości np.: gdybyś zasłabł) to cena rzędu "dobrego" samochdou czyli około 30 000zł To czy pierdolniesz czy nie, to zależy od Ciebie to jest tylko sprzęt,
a produceńci sprzętu nie dają gwarancji na to, że spadochron Ci się w ogóle otworzy(czyt. nie ponosi odpowiedzialności za to że się zabijesz jak się nie otworzy), ryzyk-fizyk, mnie mówili, że mam na lotnisku wylądować i spierdalać z pasa startowego.



"Produceńci" kurwa
Zgłoś
Avatar
szajkaa 2013-04-23, 15:15
@buciah5n1 miło poznać kogoś miejscowego na sadolu 05.06 zaczynam kursy
Zgłoś
Avatar
buciah5n1 2013-04-23, 15:23
@fryc88 Cieszę się, że zauważyłeś, a teraz spierdalaj.


@szajkaa, Pozdrawiam, zbieram już pieniądze na wakacje, skoki i do zobaczenia na lotnisku
Zgłoś
Avatar
burzuazja 2013-04-23, 17:44
Bardziej zaciekawiły mnie komentarze na temat skoków, niż sam filmik
Kiedyś chyba będę musiał się zapisać na coś takiego, 700 zł to nie aż tak dużo, a skoczyć z 4 km....
Zgłoś
Avatar
buciah5n1 2013-04-23, 19:03 1
No tak przygoda za 700 zł to przeżycie jednodniowe + film
Lecz sam kurs, cała nauka, szkolenie na ziemi i w samolocie na ziemi , składanie spadochronu daje ogromną satysfakcje. Potem jednak po wyskoczeniu jesteś zdany wyłącznie na siebie. To czy otworzysz zapasowy, to czy będziesz musiał użyć noża by przeciąć linki tego za Ciebie instruktor na dole/ na ziemi, nie zrobi. Wtedy to własne życie zależy od Ciebie.
Ale ta adrenalina napędza moją szarą codzienność!
Zgłoś
Avatar
slawek7s 2013-04-23, 20:17 1
buciah5n1 szacun za fajne hobby za filmik browar bo fajnie się to ogląda
paraliżujący strach nie pozwala mi nawet myśleć o takiej rozrywce, właśnie przez brak pewności czy się otworzy czy nie no ale z drugiej strony taki brak pewności można zastosować do wszystkiego co nas otacza.

przyjemności tam u góry
Zgłoś
Avatar
mayday1707 2013-04-23, 21:29
Jakie są pełne koszta zrobienia kursu spadochroniarskiego?
Zgłoś
Avatar
buciah5n1 2013-04-23, 22:55
To zależy od klubu/strefy gdzie taki kurs można odbyć. Mnie wyniósł 1200zł. Ale idźmy dalej, jeśli chcesz sam otwierać spadochron to musisz zdobyć Świadectwo Kwalifikacji, a na to potrzeba sporo skoków, a co za tym idzie więcej pieniędzy

Więcej skoków = większe doświadczenie, na początku przygody ze skokami nikt Ci nie pozwoli samemu otwierać spadochronu(no chyba że zrobisz kurs AFF o którym kolega wyżej wspomniał)
Zgłoś