18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 14 minut temu
🔥 Indie w minutkę - teraz popularne
Avatar
BongMan 2013-04-22, 23:50 1
buciah5n1 napisał/a:

Sam skaczę na spadochronie i każdemu polecam


Zawsze chciałem zapytać: Jak to wygląda od strony finansowej (sprzęt, wynajęcie samolotu, itd.) i jakie jest prawdopodobieństwo, że ci się nie otworzy i pierdolniesz o glebę?
Zgłoś
Avatar
buciah5n1 2013-04-22, 23:54 27
Wiesz... Jak Ci się główny nie otworzy, to się ratujesz zapasowym w innym wypadku widzimy się na hardzie
Kurs 1100 (jeśli dochodzą badania to +/- 300/400zł), u mnie w Masłowie w cenie kursu są 3 skoki, potem w zależnosci czy należysz do klubu (u mnie AKi) płacisz składki itd to jak sporo skaczesz to masz dobre zniżki. Za jeden skok potem wychodzi coś koło 80/100 zł z 1200m, za skok z 3500m to cena 130/140(Każda strefa ma swój cennik). Sprzęt... hehe... spadochron
z urządzeniem ADD(czyli ze Ci się sam spadochron otwiera na pewnej wysokości np.: gdybyś zasłabł) to cena rzędu "dobrego" samochdou czyli około 30 000zł To czy pierdolniesz czy nie, to zależy od Ciebie to jest tylko sprzęt,
a produceńci sprzętu nie dają gwarancji na to, że spadochron Ci się w ogóle otworzy(czyt. nie ponosi odpowiedzialności za to że się zabijesz jak się nie otworzy), ryzyk-fizyk, mnie mówili, że mam na lotnisku wylądować i spierdalać z pasa startowego.
Zgłoś
Avatar
Blade ziele 2013-04-23, 0:04
@ up - a skok z instruktorem albo z kimkolwiek przypiętym do twoich pleców? Widziałem chyba takie coś. Sam bym nie miał odwagi chyba.
Zgłoś
Avatar
buciah5n1 2013-04-23, 0:08 2
Z instruktorem to cena 500/800 zł mniej więcej z 4km(dwóch instruktorów + filmik z całego lotu). Lecz pierwszy skok i tak wykonuje się samemu tzn. Twój spadochron jest przypięty do tzw. linki desantowej i jak wyskakujesz z samolotu to całe bebechy z plecaka wyskakują za plecy. Oczywiście jest krótkofalówka przez którą instruktor Ci mówi co masz robić
w pierwszych skokach, kiedy skręcić, kiedy zaciagnąć linki żeby wylądować.
Ciekawostka: jak dobrze ściągniesz linki sterownicze to samo lądowanie jest odczuwane jak skok z wersalki na dywan
Zgłoś
Avatar
WrednySzmat 2013-04-23, 8:02 2
buciah5n1 napisał/a:

Sam skaczę na spadochronie i każdemu polecam



Ależ ja przez całe życie głupi byłem. do tej pory myślałem, że skacze się ZE SPADOCHRONEM.
Zgłoś
Avatar
drk666 2013-04-23, 8:14
Skoki spadochronowe w tandemie czyli z instruktorem "na plecach" to koszt średnio 700 zł + 250 kamera, drogo ale w miare bezpiecznie no i zobaczysz czy to dla Ciebie - wielu jest kozaków a na 4 000 m okazuje się że pierwsza leci kupa Kurs AFF czyli taki który nauczy Cię kontrolowanie "spadać" to koszt ok 5 000 zł jeżeli szybko załapiesz i nie będziesz powtarzał skoków Jest jeszcze szkolenie z liny Static Line dużo tańsze ale spadochron jest otwierany z automatu od razu po wyjściu z samolotu - pomijasz zajebisty moment - ok. 50 sekund swobodnego spadania Sprzęt do skydive no cóż kosztuje różnie ale te ok 15 - 20 tys. trzeba dać ale w przypadku pierwszych skoków zazwyczaj korzystasz z wypożyczalni na Strefie. Nie opłaca się kupować spadochronów "uczniowskich" bo nie idzie tego później sprzedać, dlatego za pierwsze skoki płacisz drożej ok 140 -150 zł ale dostajesz sprzęt. W późniejszych etapach ze swoim sprzętem koszt skoku to ok 80 zł. Co do kwestii ewentualnego nie otwarcia się spadochronu no cóż masz zapas, masz ADD czyli system który otworzy za ciebie zapas na ustalonej wysokości jak np. ty zemdlejesz. Mało jest wypadków w których spadochron się nie otwiera. Zazwyczaj są to zderzenia skoczków w powietrzu, poplątanie linek, urazy przy lądowaniu. To co pokazują na filmie powyżej to BASE JUMPING czyli skoki z punktów stałych - budynki, anteny, mosty, klify. Tam nie ma spadochronów zapasowych bo jest i tak za nisko żeby się zdążył otworzyć. Do Base stosuje sie tez nieco inny sprzęt no i żeby to robić to musisz mieć naprawdę duże doświadczenie w skydivingu i jaja jak arbuzy. P.s. Jak chcecie poczuć temat swobodnego spadania bez ryzyka to polecam tunel - SKYDIVE ARENA w Czechach w Pradze Pozdro.
Zgłoś
Avatar
Arex94 2013-04-23, 8:47 1
buciah5n1 napisał/a:

To jest świetne!

Sam skaczę na spadochronie i każdemu polecam
Sound of Guns - Sometimes, Alcatraz (Tagi nic nie dały, było lecz w urywkach/gifach)

ale skakanie ze spadochronem w gta san andreas się nie liczy
Zgłoś
Avatar
peersil 2013-04-23, 9:26
@up nie wszyscy, tak jak ty, spędzają całe życie przed kompem A sadistic jest dostępny dla każdego.

...No chyba że gościu sam się oszukuje to wtedy chuj mu w dupe zresztą...
Zgłoś
Avatar
psemeq 2013-04-23, 9:27
hmmm... skoki ze spadochronem strzelając do muślimów - taki biatlon to ja rozumiem
Zgłoś
Avatar
buciah5n1 2013-04-23, 9:45 1
@WrednySzmat
Jaki to głupi by nie zajrzeć do słownika, encyklopedii by się upewnić, że obydwie formy są poprawne
Cytat:

"Słowniki poprawnej polszczyzny PWN aprobują zarówno skoki na spadochronie, jak i ze spadochronem." pwn

Zgłoś
Avatar
Mc6 2013-04-23, 9:52 3
2 lata temu miałem jechać z kolegami nad morze, wszystko było przygotowane ale dzień przed wyjazdem jeden stwierdził, że woli wydać 550zł na skok niż w tydzień przejebać 1200zł nad naszym brudnym morzem. No i skoczyliśmy, nie żałuję, tym bardziej, że zostało akurat na tydzień pod namiotem

jebie mnie, że pierdoli cie moja historia.
Zgłoś
Avatar
dezmon 2013-04-23, 9:52
Jak kiedyś skoczysz bez spadochronu to nagraj i wrzuć
Zgłoś
Avatar
Riffer 2013-04-23, 10:04
Sluchajcie wierze kurwa ze fajnie sie skacze na spadochronie, ale wrzucanie tego na strone tego typu to glupota, wiec won
Zgłoś
Avatar
matematyk93 2013-04-23, 11:22
Mam lęk wysokości..chyba bym się zes*ał stojąc na górze
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie