18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 51 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
🔥 Ratowanie jaszczurki - teraz popularne
Niechciana paczka dhla
Garkein • 2014-04-08, 22:51
Z serii jaka płaca taka praca
Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości co do tego co się dzieje z paczkami u kurierów...



Filmik zajebany z pejsbuka - więc prawie jak materiał własny.
Zgłoś
Avatar
S................l 2014-04-08, 22:53 96
Nie wiem, zamawiałem nie raz delikatne przedmioty i żaden kurier nie spierdolił swojej roboty. Nie przesadzajcie.
Zgłoś
Avatar
sfrmaster 2014-04-08, 22:55 42
Nie mieściło im się, kompresowali.
Zgłoś
Avatar
Schabovy 2014-04-08, 22:59
Raz widzialem glabow ktorzy sie paczkami rzucali i beke mieli, zaluje ze fona nie mialem.
Zgłoś
Avatar
j................a 2014-04-08, 23:21 16
paczka.rar
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2014-04-08, 23:40 5
Schabovy napisał/a:

Raz widzialem glabow ktorzy sie paczkami rzucali i beke mieli, zaluje ze fona nie mialem.


No tak, ciężko zdobyć dowód na coś czego nigdy nie widziałeś
Zgłoś
Avatar
seattle 2014-04-08, 23:54
kumpel jeździ z bazy w Katowicach, około 2300 na rękę, często ponad 10 godzin na dzień w robocie
Zgłoś
Avatar
x................s 2014-04-08, 23:54 25
Pierdolenie o szopenie. Ktoś to ogarnia to zawsze przy kurierze pakę otworzy, a kurier musi czekać i zapewne pierdolic sie później z wyjaśnieniami z protokołu zniszczonej paczki. Myśliscie, że takiemu kurierowi się chce?

Toż to zwykły wór był bez kartonu jakiegoś w środku.
Zgłoś
Avatar
Erni90 2014-04-08, 23:59 3
ja pracowałem w DHL i powiem jedno porażka. Jak wypakowywaliśmy paczki z tirów i były uszkodzone np. telewizory bądź szkła jakieś czy coś kazali puszczać dalej. Mówili nam że ma to dojść do klienta, a to że paszka jest rozjebana i jej zawartość ich nie obchodzi.
Zgłoś
Avatar
g................0 2014-04-09, 0:42
raczej taka praca, jaka płaca. za 1200 na miesiąc nikt nie będzie porządnie pracować
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2014-04-09, 1:01 2
Chwilę w DHLu pracowałem i sam byłem zaskoczony, że nie odpierdalają takiej fuszerki choćby tym, że jak już się trafi jakaś uszkodzona paczka, to węszą kurwy tak długo, aż dojdą jak to się stało i kto ma za to beknąć

A kurierzy wiedzą, że im się nie opłaca nic rozpierdalać, bo wtedy zamiast zwolnienia dostają najgorszy rewir dla przykładu - jak sobie kurier przepierdolił kilka paczek to potem jeździł na Zakopane, a bazę miał pod Krakowem
Zgłoś
Avatar
FryzjerZG 2014-04-09, 6:16 3
Chwilę jeździłem. Robota z jednej strony ciężka, ale jak się ogarnie swój rewir (gościu który mnie przyuczał do tej imprezy znał odsłownie całą miejscowośc, kto gdzie pracuje, o której wychodzi do roboty, gdzie mieszka teściowa itp.) to można fajnie zarobić. W Zielonej pracowali poważni ludzie, i była to poważna firma, żadnego rzucania nie było, i być nie mogło.
Zgłoś
Avatar
IOI 2014-04-09, 8:47 74
przeciez widac ze zgniataja pusty karton bo sie nie miesci do koszy po lewej
Zgłoś
Avatar
D................d 2014-04-09, 8:50 7
Typowe... Zgniatają pusty karton a ludzie sensacji szukają.
Zgłoś
Avatar
Rabel 2014-04-09, 9:45 3
Ktoś kto pakował paczkę pewnie spierdolił robotę - stąd zabieg próby zmniejszenia przesyłki, zresztą chuj wie o co tam chodziło, sensacja bez powodu.

Kurierzy w brew temu co się mówi nie napierdalają paczkami, wszędzie jednak znajdą się idioci. Większość przesyłek jest po prostu chujowo zabezpieczona przy wysyłce, a ulegają uszkodzeniu już na tirze. Najlepsze były właśnie takie paczki. Pracowałem w firmie w której uszkodzone w transporcie przesyłki były oklejane taśmą firmy kurierskiej po wypakowaniu z tira. Taka paka jest automatycznie rejestrowana jako uszkodzona i w przypadku braków w zawartości bądź uszkodzeń - firma koszty bierze na siebie.

Jeśli dojechała do twojego stanowiska paczka uszkodzona, a nie oklejona, to miałeś tam 2 min żeby podbiec do gości którzy paczki wyładowują i poprosić o oklejenie żeby czasem nie było, że to Twoja wina, oczywiście oklejali. Do czego pije - stoisz na stanowisku, jedzie paczka z kosmetykami (nieuszkodzona) ściągasz, delikatnie rozdzierasz bok i biegniesz żeby okleili Ci taśmą. Po tym zabiegu możesz spokojnie opierdolić w trasie zawartość - jest taśma, koszta idą na taki np DHL czy GLS.

Oczywiście ludzie/idioci wysyłają też pieniądze w przesyłkach - na to nigdy nie ma ubezpieczenia i żadna firma kurierska kasy nie ubezpieczy, żeby to i 1 mln zł był, kurier czy ktoś w transporcie podjebie - przepadło.

Takich "dogodności" jest masa, wszystko zależy od kuriera i od jego uczciwości/głowy na karku czy chęci dorobienia na boku kosztem firmy w której pracuje.. cóż, taki mamy klimat.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie