18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
Maurel88 2014-02-13, 17:56 69
a knot się nigdy nie skończy i wosk też geniusz!
Zgłoś
Avatar
dnr 2014-02-13, 18:36 5
Żydzi są zbyt mądrzy aby się na to złapać.
Zgłoś
Avatar
Nav 2014-02-13, 18:56 19
Ja rozumiem, że Kwejk i Sadistic mają jednego właściciela. Ale no kurwa... litości!
Zgłoś
Avatar
Thean 2014-02-13, 19:02 2
Gdzie tu sadyzm?
Zgłoś
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2014-02-13, 20:23 23
A ja się pytam: Jeżeli płomień wytapia wosk od góry, który następnie pod wpływem grawitacji opada w dół na podstawkę w kształcie lejka, to jak on dostaje się do tulei pod lejkiem gdy świeczka zatyka lejek? [Lewa część rysunku]

Mogłoby to mieć rację bytu jeżeliby zastosować tuleję o większej średnicy wewnętrznej niż średnica świecy, a sama świeca musiałaby stać na podkładce z otworami które umożliwiły by parafinie zapełnienie tulei. W tulei knot musiałby być usztywniony najlepiej parafiną. [Prawa część rysunku]

[Rysunek podkładki]

Oczywiście to nie będzie działać w nieskończoność, gdyż "przetopiona" świeca będzie miała większą średnicę i będzie niższa bo parafiny nie przybędzie, a ubędzie. Można byłoby wtedy użyć przyrządu do zredukowania średnicy świecy.

{I nie czepiać się błędów szkicu oraz niezachowania proporcji, bo nie chciało mi się instalować SolidWorksa na potrzebę rysunku świeczki.}
Zgłoś
Avatar
ChcęMiećAfro 2014-02-13, 23:13 33
@up Nie fizolofuj
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2014-02-13, 23:16 6
Z tego co kojarzę to parafina jest paliwem, które w procesie palenia się świeczki znika... Nigdy nie podpaliliście podgrzewacza? Po kilku godzinach nie ma w nim ani kropli wosku, a nie miał dokąd uciec.
Zgłoś
Avatar
hlaalu 2014-02-13, 23:19 1
co to za gówno
Zgłoś
Avatar
sono 2014-02-13, 23:22 6
Ściema, ale fajna ściema. To świeczka z takiej gównianej parafiny, która bardzo szybko się rozpuszcza. Kiedyś sprzedawali takie na święta - po 15 minutach cały świecznik i pół stołu ujebane. Jakby postawić ją przy zwykłej, niekapiącej ze stearyny, to zrobiłaby się pewnie ze dwa razy krótsza paląc się tyle samo - bo cała spływałaby do pojemniczka.
Zgłoś
Avatar
PaczekDNA 2014-02-13, 23:44 3
Dorośli ludzie... mają machiny obliczeniowe w kieszeniach a nie rozumieją jak działa świeczka....

Wosk jest paliwem! Myśleliście, że knot się pali tyle czasu? Knot podtrzymuje tylko płomień. A wosk spala się do wody i dwutlenku węgla/tlenku węgla/węgla.
Zgłoś
Avatar
modyf 2014-02-13, 23:58 1
@sono - nom, i caritas je rozprowadzał
Zgłoś
Avatar
wolfik990 2014-02-14, 0:08
Ale mam rozkmine
Zobaczcie jak świat jest zbudowany, że nic nie trwa wiecznie. To zupełnie tak samo jak z Perpetuum mobile, które nieistnieje

Wstrzykiwanie
Zgłoś
Avatar
BiałyPiotr 2014-02-14, 1:45 2
nie wierzę, że to się dostało na główną...
Zgłoś
Avatar
kothletino 2014-02-14, 1:46
Po wstrzykiwaniu dochodzę do wniosku, że wszechświat to Perpetuum mobile, było pierdolnięcie i kręci się dalej. A najbardziej fascynuje mnie myśl wyższego zrozumienia i integracji ze światem, tak jak my możemy obserwować bakterie które sobie egzystują i są dla nas można powiedzieć prymitywnymi organizmami tak "coś" o czym nie mamy nawet pojęcia może w sposób identyczny oceniać ludzkość.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie