18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Niemcy gaszą ruskich
s................n • 2013-03-16, 4:06


szukałem po komentarzach na jewtube co to za film... i chuja się dowiedziałem, same europejsko-rosyjskie boje kto miał lepszy sprzęt podczas II wś.

ogólnie... polecam oglądać od początku dla niecierpliwych akcja zaczyna się 1:01

*******************************
SPOILER ALERT

Przynajmniej umarli szczęśliwi
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-03-16, 18:15 2
szer.Lucjan napisał/a:

ISU nie tyle co miał genialne działo czy ultra nowoczesne wyposażenie, ale po prostu waga pocisku była tak duża, że samą siłą uderzenia bez potrzeby penetracji potrafiło urwać wieżę, ruscy szli w ilość niemcy w jakość, takie isu mogło sobie posmyrać panterę jeżeli była w pewnej dogodnej odległości, ruscy wygrywali w zwarciu, i w walce na mały dystans, niemcy mieli sprzęt który potrafił siać spustoszenie na odległościach liczonych w kilometrach a nie 500 metrach jak w przypadku ISU który przy 700 metrach miałby szczęscie trafiając w stodołę, jedni i drudzy mieli genialny sprzęt, a jedyna rzecz jaką możemy z tego wywnioskować to taka, że jedynie polska była w dupie i jest nadal



O kurde, dobry post, serio!

Ale z brakiem szans Ruskich na odległość troszeczkę bym się spierał, bo Związek miał ogromne ilości nowoczesnej artylerii, którą nie bez powodu nazywali "Bogiem Wojny". Np niemiecki kontratak na wzgórza Seelow Rosjanie zniwelowali masywną zaporą ogniową, która rozmazała 2 dywizje i rozłożyła na części pierwsze ponad 100 czołgów, wśród których był nawet Jagdtiger i Tygrys Królewski. Z tą zaporą artyleryjską Związku jest o tyle ciekawa historia, że potem przez 15 lat trawa tam nie chciała rosnąć, a kości i kawałki metalu do tej pory tam znajdują amatorzy archeologii...

kucma19 napisał/a:

@DUST DEVIL
Powiem bez ogródek. ty kurewski czerwony komunisto! tak bronisz tych zbrodniarzy i tak ich wychwalasz? piszesz ze wyzwolili polske? Ci sami co napadli na nas w 39? ty masz mózg? Ruskie nas nie wyzwolili tylko to byl kolejny okupant po niemcach. piszesz o ruskiej technologii? stalin mordowal wszystkich, i swocih towarzyszy, i generalow, i rodakow i wrogow, ruskie to zwierzeta i dzicz. na front szli wszyscy, chlopi i naukowcy bez wzgledu czy akurat byla bron czy nie, szli na pewna smierc bo nie mogli sie cofnac. Jak nie niemiec to jego krajan go zabije a ty im wchodzisz w dupe bardziej niz nasz premier. zabijali nasza inteligencje. Czytales o katyniu? Wiesz co sie dzialo w polsce po wojnie? te ruskie kurwy wszystko zawdzieczaja zachodowi. 3 fronty zaopatrzenia, bron, czolgi, zywnosc! ciezki przemysl za projektowal im brytyjczyk. tego nie wiesz oczywiscie bo jestes propagatorem ruskich debili. obrazam cie swiadomie bo na to zaslugujesz, powinienes jeszcze w morde dostac!



Jak już idioto wyżej napisałem, gówno mnie obchodzi polityka i nie ukrywam, że dużo zbrodni Związek popełnił. Ale to nie zmienia faktu, że mieli doskonałe konstrukcje, walczyli niezwykle dzielnie, a tych którzy zginęli w wojnie z niemcami uważam za bohaterów.

Co do dziejów po wojnie to racja, że były obławy itp, ale to i tak nic w porównaniu z Niemcami, którzy trenowali na Polskich miastach bombardowanie (o Frampolu pewnie nie słyszałeś), a piloci szkolili celność na konwojach uchodźców. Mord na żydach, którzy byli w pierwszej kolejności obywatelami Polski, próby zniszczenia przyrostu naturalnego poprzez zabranianie ożenku dla Polaków przed 26 rokiem życia, chore eksperymenty inżynierii socjalnej jak odbieranie dzieci mieszkańcom Mazowsza i próba "zniemczenia" ich, przymusowe roboty, Gestapo... Taa, w porównaniu z kurwami niemieckimi Związek to harcerze.

Rozkaz 227, bo chyba o niego ci chodzi kiedy piszesz, że jak się cofali to pewna śmierć był wprowadzony w 1941 w obliczu katastrofalnych klęsk, a już w 1942 został oficjalnie zawieszony, żeby w 1944 zostać unieważnionym (Sztrafbataliony NKWD w większości rozwiązano już w 43'). To tylko kolejny argument, dzięki któremu nabieram pewności, że gówno wiesz o tym konflikcie i powtarzasz utarte schematy pokroju katynia, braku broni itp.

Widzę również, że masz duże problemy z czytaniem, ponieważ nie zauważyłeś, że jasno stwierdzam, że dzieje powojenne Polski to wina Związku, ale to nie zmienia faktu, że pół miliona Rosjan zginęło na ziemi Polskiej. Szli na front wszyscy, bo 5 milionowe straty trzeba było czymś zapełnić. Nigdzie nie napisałem dobrego słowa o Stalinie. A szarże bez broni były obecne owszem, ale jedynie w 1941 roku kiedy to Związek cofał się na całej linii, a takie samobójcze "manewry" miały na celu przynajmniej częściowe spowolnienie machiny Adiego. W 1942 nastąpiło już nasycenie sprzętem, żeby w 43' nastąpiło przesycenie, dzięki któremu do 1945 roku mało kiedy Rosjanom brakowało amunicji.

A z zasługami zachodu to tak dojebałeś do pieca, że do tej pory mam spazmy ze śmiechu. Weź tłumoku sobie poczytaj książkę, doedukuj się kurwa, a potem pisz o 3 frontach zaopatrzenia. Po pierwsze dostawy Lend Lease to w większości dostawała Wielka Brytania dostawała 3/5 sprzętu, a Związek tylko 1/5 i był to jedyny front zaopatrzeniowy do 1944 kiedy to USA z Brytolami opanowały Iran i wtedy rzeczywiście, sprzęt zaczął płynąć strumieniem, ale wtedy to już fabryki ZSRR wyrabiały 300% normy, a sam Związek brał Warszawę. Na dodatek konwoje PQ to była porażka, sprzętu dostarczały mało i często były takie sytuacje, że przypływał statek z pociskami do moździerzy, ale same moździerze już nie, ponieważ znajdowały się na statku zatopionym przez niemców (słyszałeś o PQ-17?). Ogólnie nie posiadasz nawet elementarnej wiedzy na ten temat i radzę doedukować się (Europa Walczy na początek, a potem Berlin 1945 polecam). Sprzęt to też Związkowi zajebiście nowoczesny wysyłali, szczególnie czołgi:
-Sherman M4A1
-M3 Stuart
-Churchill I
-Tetrach
Tja, z takim sprzętem, co w najlepszym przypadku ma armatę 75mm i co najwyżej Panzer III na szansę uszkodzić to na Berlin można iść jak sam chuj.

Co do argumentu o Brytolu budującym przemysł Związku to nie wiem, ale wiem, że niemieccy generałowie uczyli się od Sowietów sztuki dowodzenia...

A o technologii piszę jak przeczytałem w paru książkach i dowiedziałem się na paru wykładach na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Edynburskim.

No ale ja to jestem komuchem który nic nie wie i ruskim w dupę włazi
Zgłoś
Avatar
D4ro 2013-03-16, 18:45
Fajnie się ogląda jak niemcy z ruskimi się napierdalają kto by nie wygrał to i tak będę zadowolony:P
Zgłoś
Avatar
kucma19 2013-03-16, 19:36 2
@DUST DEVIL
ciebie polityka nie interesuje a masz lenina w awatarze. z kogo ty robisz idioote? masz sierpy i mloty pod kazdym postem i dziwi cie miano komunisty? nawet nie przeczytalem tego co piszesz bo nie wchodze w dyskusje z takimi czerwonymi towarzyszami jak ty i to jest moj ostatni post do ciebie. niech cie zbanuja i bedzie swiety spokoj. wstyd mi ze jestes polakiem ale moje nerwy nic nie dadza
Zgłoś
Avatar
misfire 2013-03-16, 20:21
DUST DEVIL napisał/a:

Tja, z takim sprzętem, co w najlepszym przypadku ma armatę 75mm i co najwyżej Panzer III na szansę uszkodzić



Sherman np. w wersji m4a1 dysponował działem m1 o kalibrze 76mm, które w dogodnych warunkach były w stanie ugryźć tigera, nie mówiąc o panzerach iv czy stugach iii, które w najwiekszych ilościach występowały po niemieckiej stronie. Co do ilości owych czołgów dostarczonych do związku się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia, ale jedno jest pewne, walczyły po stronie ruskiej.
Tu dla przykładu zdjęcie m4a2 w towarzystwie t-34/85, dwa najliczniej produkowane czołgi II WŚ:

Zgłoś
Avatar
o................n 2013-03-16, 20:39
@kucma19

Japierdole, nie wierzę, że na sadolu są tak tępi użyszkodnicy jak ty (z małej bo bez szacunku). Nie dość, że zachowujesz się tak jakby ci wczoraj internet podłączyli, nie potrafisz poprawnie pisać, a o dużych literach nie słyszałeś, to jeszcze wyrzucasz mi kim to ja jestem wzorując się na sygnaturce i avatarze NA SADOLU i pierdolisz smuty i głupoty jak rasowy cebulak

Radziłbym przeczytać co ci odpisałem, to może chociaż troszeczkę mądrzejszy się zrobisz, chociaż sposób w jaki się wysławiasz i jak argumentujesz swoje wypowiedzi stawia cie raczej na najniższym szczeblu rozwoju... Jeśli nie jesteś gimbusem, to na pewno jesteś gimbusem umysłowym i stwierdzam, że przegrałeś argumentację ze mną za nim nawet zacząłeś... A szkoda, bo lubię sobie z takimi tępakami czasem popisać

Frajerem byłeś, jesteś i będziesz!

misfire, nie zgodzę się z Tobą. Standardowo zaczęto montować działo M1 76mm dopiero w Shermanie M4A3, a M4A1 doczekało się nowej wieży i działa 76mm dopiero w 1944 kiedy już było pozamiatane. Wersje które walczyły po stronie Związku były wybudowane przed 1944. Łap notkę z encyklopedii czołgów
Zgłoś
Avatar
GenerousVitttake 2013-03-16, 21:06
@DUST DEVIL

Powiem ci tylko tyle, skoro te rosyjska technologia była taka dobra, to dlaczego kraj ten nie posiada własnej "godnej" marki samochodu, do dnia dzisiejszego? Dlaczego muszą kupować od Niemców licencje na produkcje aut?

Co do reszty twoich wypocin nawet nie mam siły się wypowiadać. Myśl sobie co chcesz, ale pamiętaj, że Polska jest obecnie w ciemnej dupie właśnie przez ZSRR.
Zgłoś
Avatar
Dżony 2013-03-16, 21:11
^up a jaki samochód Rosyjski jest na licencji Niemieckiego?
Oni nawet niezbyt chętnie je kupują
bestsellingcarsblog.com/2013/01/23/russia-full-year-2012-lada-priora-1...
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-03-16, 21:27 1
GenerousVitttake napisał/a:

@DUST DEVIL

Powiem ci tylko tyle, skoro te rosyjska technologia była taka dobra, to dlaczego kraj ten nie posiada własnej "godnej" marki samochodu, do dnia dzisiejszego? Dlaczego muszą kupować od Niemców licencje na produkcje aut?

Co do reszty twoich wypocin nawet nie mam siły się wypowiadać. Myśl sobie co chcesz, ale pamiętaj, że Polska jest obecnie w ciemnej dupie właśnie przez ZSRR.



Pamiętałem, pamiętam i pamiętać będę. Ja gloryfikuję tylko bohaterstwo prostego żołnierza i myśl technologiczną, ale nie utożsamiam się z polityką Związku ani ich czynami wobec 17 narodów które mieli pod sobą.
Co do samochodu, to rzeczywiście słabe mają, choć UAZ Hunter zbierał pochlebne opinie (nigdy nim nie jeździłem, nie wypowiadam się). Samochody może nie mają jakieś świetne, ale sprzęt bojowy owszem, stoi na najwyższym poziomie i jest godnym przeciwnikiem zachodnich konstrukcji.
Zgłoś
Avatar
misfire 2013-03-16, 22:35
DUST DEVIL napisał/a:

misfire, nie zgodzę się z Tobą. Standardowo zaczęto montować działo M1 76mm dopiero w Shermanie M4A3, a M4A1 doczekało się nowej wieży i działa 76mm dopiero w 1944 kiedy już było pozamiatane. Wersje które walczyły po stronie Związku były wybudowane przed 1944. Łap notkę z encyklopedii czołgów



Nie dysponuję rozpiską co do dostaw, ale zdjęcia z tamtego okresu raczej mówią same za siebie. 76 jak nic:







Tak że zgodzić z Tobą się również nie mogę
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-03-16, 23:25
@up widzę, że mamy naprawdę interesujący dylemat historyczny
Zgłoś
Avatar
Drama 2013-03-17, 1:10
Żaden dylemat historyczny. To jest Sherman Firefly.
Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2013-03-17, 9:24
Cytat:

Żaden dylemat historyczny. To jest Sherman Firefly.



wrong ... Ruscy ich nie posiadali. To jest najzwyczajniejszy w świecie M4A2(76) - w odróżnieniu od M4A1 miał spawany (a nie odlewany) pancerz, podobnie jak pierwszy M4 oraz silnik diesla ... można zobaczyć tu 76kę bez, jak i z tłumikiem płomieni.

Przykłady M4A2(76) u Armii Czerwonej:

2 Armia Pancerna 1go Frontu Bialoruskiego w Berlinie 1945:





9. Korpus Zmechanizowany Grardii 6. Armii Pancernej - Wieden 1945





ale nie wiem czy mogę takie posty pisać ... zaraz zostanę posądzony o lewactwo, gloryfikację Związku Radzieckiego, Żydów, Hamerykańców, Niemców, Czechów, Litwinów i o brak dumy narodowej.
Zgłoś
Avatar
Kubarj 2013-03-17, 15:12
DUST DEVIL

Zabiłeś kilku "hejtowników" dokumentacją - faktami, fotkami. WIELKI szacunek dla Ciebie za czas i wkład pracy.

PS.
Za szybko zniszczyłeś ziomala "xxx" co nie lubi ruskich ??? On ma inne doświadczenia przekazane przez rodzinę. Wymięcie się książkami, pogadacie na SKYPI, i bariera Plaka z zaboru Pruskiego i Ruskiego zniknie. To nie Nasz wina , że teraz --- ziemniaki , kartofle i pyry To to samo!!!???
Sadystycznie dodam jeszcze ---ziazia, ałka, kuku. ????
??? Po tym zwrocie dziecka na krzywdę wiadomo skąd są rodzice.
Zgłoś