18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Niemiaszkom otwierają się oczka

"Niemcy podpalili ośrodek dla uchodźców. To kolejny taki atak za Odrą"

"W Niemczech trwa seria podpaleń obiektów dla uchodźców oczekujących na rozpatrzenie ich wniosku o azyl. Tym razem spłonął budynek w Niederstedem w Nadrenii-Palatynacie. Z atakami muszą się też liczyć osoby pomagające imigrantom.

W czasie, gdy wybuchł pożar, zakwaterowani w budynku azylanci znajdowali się poza obiektem - podała agencja dpa. Podczas akcji ratunkowej jeden ze strażaków zatruł się dymem. Obiekt zamieszkany był przez cudzoziemców od kilku tygodni. Policja wdrożyła śledztwo ze względu na podejrzenie o wrogie wobec obcokrajowców motywy sprawców podpalenia.

W miejscowości Jamel pod Wismarem na północy Niemiec spłonęła w czwartek stodoła należąca do pary artystów zwalczających silne w tej części kraju wpływy neonazistów. Rzecznik prokuratury poinformował, że w zgliszczach znaleziono ślady substancji wspomagającej ogień, co świadczy o celowym podpaleniu.

Artyści - Birgit i Horst Lohmeyer - angażują się od lat na rzecz tolerancji i demokracji. W szopie miał się niebawem odbyć koncert z udziałem artystów sprzeciwia­ją­cych się rosnącym wpływom neonazistów. Lohmeyerowie podejrzewają, że sprawcami podpalenia są prawicowi ekstremiści mieszkający w wiosce. Artyści otrzymywali wcześniej pogróżki. Jak pisze "Der Spiegel", cała okolica jest terroryzowana przez neonazistów.

Coraz częstsze ataki
W pierwszej połowie tego roku w Niemczech doszło do ponad 200 ataków na ośrodki dla uchodźców, niemal tyle samo co w całym ubiegłym roku. W lipcu nieznani sprawcy położyli ogień w ośrodkach dla uciekinierów w Remchingen w Badenii-Wirtembergii oraz w Reichertshofen w Bawarii. W czerwcu do podpaleń doszło m.in. w Lubece na północy kraju oraz w Miśni w Saksonii. Przed ośrodkami organizowane są pikiety i demonstracje.

W zeszłym roku o azyl w Niemczech wystąpiło 200 tys. obcokrajowców. Władze spodziewały się, że w tym roku ich liczba będzie dwukrotnie wyższa, jednak z najnowszych prognoz wynika, że może ich być ponad 600 tys.

Dużą część uciekinierów stanowią obywatele Albanii, Kosowa i Czarnogóry. Nie mają oni żadnych szans na uzyskanie statusu uchodźcy politycznego, a pomimo to masowo przyjeżdżają do Niemiec. W okresie, gdy władze rozpatrują ich wnioski, co trwa kilka miesięcy, otrzymują na utrzymanie 216 euro miesięcznie oraz "kieszonkowe" w wysokości 143 euro miesięcznie. Jak podkreślają niemieckie media, otrzymywane przez azylantów świadczenia odpowiadają miesięcznym poborom policjanta w Kosowie.

Aby zniechęcić obywateli tych krajów do przyjazdu do Niemiec, niemieckie MSW rozważa możliwość zastąpienia świadczeń pieniężnych świadczeniami rzeczowymi i bonami. Szef MSW Thomas de Maiziere ma nadzieję, że zmniejszy to atrakcyjność pobytu w Niemczech dla Albańczyków czy mieszkańców Kosowa.

żródło: sfora.pl/swiat/Niemcy-podpalili-osrodek-dla-uchodzcow-To-kolejny-taki-...
Zgłoś
Avatar
C................a 2015-08-15, 12:34 4
Ta spirala nienawiści została zapoczątkowana przez islamskich imigrantów, którzy po przybyciu do krajów europejskich zaczęli się szarogęsić, próbując narzucić tubylcom swój styl życia, wiarę, prawo.
Jeśli imigracja muzułmańska nie zostanie powstrzymana to jeszcze za naszego życia Europę Zachodnią czekają wojny domowe na tle wyznaniowym i etnicznym.
Zgłoś
Avatar
B................n 2015-08-15, 12:36
Zmuszą ich do asymilacji albo do wypierdalania.
Zgłoś
Avatar
Halman 2015-08-15, 12:36
nie zdziwcie się jak te brudy same sobie podpaliły (akurat nie było nikogo oczywiście, przypadek jak chuj) bo po co mają mieszkać w barakach jak głupie i zastraszone władze poprawnością polityczną przeniosą ich do hoteli z śniadaniem do łózka
Zgłoś
Avatar
gabrychchch 2015-08-15, 12:37
Szwabscy już kiedyś podpalali
Zgłoś
Avatar
mokushiroku 2015-08-15, 12:45
Piwo dla panów z niemiec,a włosi powinni zainwestować w miny morskie
Zgłoś
Avatar
~Beny 2015-08-15, 12:53 2
@Cały_Internet, to nie do końca jest tak. Mi się wydaje, że tu bardziej chodzi o kasę. Nawet nie masz pojęcia jak Niemców (i nie tylko) wkurwia, że muszą pracować na swoje utrzymanie a osoba, która otrzymała status uchodźcy na dzień dobry ma opłacony z góry wikt i opierunek i jeszcze dostaje kasę 'na waciki'. Jak to niedawno ktoś stwierdził: socjal rozleniwia. A jeszcze większym paradoksem jest to, że pula pakietów socjalnych jaką można wysępić od państwa nie raz przewyższa zarobki przeciętnego zjadacza chleba. To wkurwia.
Ja na własne skórze miałam okazję przekonać się jak chłodno są traktowani imigranci uważani za 'turystów socjalnych'. Ale w momencie, kiedy okazało się, że jednak mam pracę, to to nastawienie do mnie zmieniło się diametralnie.
Zgłoś
Avatar
Good_Side_Is_An_Left. 2015-08-15, 13:34
Szkoda że nie ma informacji kto podpala te ośrodki, bo na pewno to nie jest robota zdrowych na umyśle ludzi.
Jacyś niemieccy skrajni prawicowo faszyści na pewno to robią.
Zgłoś
Avatar
Chupacabra 2015-08-18, 0:46
Myślę, że ludzie szybciej sami się obudzą, aniżeli cała ta fala leniwych imigrantów przejmie Europę. Zwyczajnie bedą mieć dość ich rozszczeniowych próśb i życzeń. Tak samo z IS. Szybciej USA, Rosja, Europa i prawdopodobnie Chiny (jeśli IS zacznie nadwyrężać ich cierpliwość) zbiorą się razem i ich zniszczą. Tyle, że - tu moje osobiste zdanie - jest to walka z wiatrakami... Ci ludzie są fanatykami zaślepionymi w jakieś - w ich mniemaniu - słuszne cele, i tak jak my podczas II WŚ walczyliśmy z okupantami z podziemia, tak oni będą walczyć z 'niewiernymi'.
Zgłoś
Avatar
AgentGrzesiek 2015-08-20, 16:32
Chupacabra napisał/a:

wpływom neonazistów



u niemców jak zwykle
Jak coś brzydkiego to wiadomo że to naziści zrobili
Zgłoś
Avatar
Good_Side_Is_An_Left. 2015-08-20, 17:30
AgentGrzesiek napisał/a:



u niemców jak zwykle
Jak coś brzydkiego to wiadomo że to naziści zrobili



No tak, bo nie wszyscy niemcy to naziści, co w tym dziwnego?
Zgłoś
Avatar
AgentGrzesiek 2015-08-20, 20:29
Good_Side_Is_An_Left. napisał/a:

nie wszyscy niemcy to naziści



ale którzy?
masz może listę
Zgłoś