18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Davidzior 2016-09-02, 1:25 1
Ciekawe kiedy ludzkość wymyśli coś, co pozwoli w końcu wyrzucić na złom te kosmiczne bomby.
Zgłoś
Avatar
Eramod 2016-09-02, 1:27
me gusta <<
Zgłoś
Avatar
Cyrk 2016-09-02, 1:28
1:11 jak ktoś ma co z czasem robić...
Zgłoś
Avatar
TT4 2016-09-02, 1:33 2
up ty nawet nie masz czasu czytać...
Zgłoś
Avatar
Logiczny 2016-09-02, 9:06 1
Od śmierci Wernhera von Brauna - którego amerykanie podkradli - nie potrafia w USA robić rakiet. Można się silić na Atlasy i wymyślać przeróżne nazwy, ale potrzebują one napędu rosyjskiego, np rd-180. Mają wprawdzie STARa ale ja proponuję porównać parametry techniczne ich STARa z RD-180 - to jest niebo a ziemia:-)

Co przypuszczam...wg mnie Rosjanie odmówili współpracy ze SpaceX, czasy jakie sa każdy widzi, skoro więc amerykanie dra mordę na Putina to zostali odcięci od technologii rosyjskiej (najlepszej na marginesie). Stąd wg mnie katastrofa SpaceX.

Sądzę, że cała reszta rakiety jest robiona także w Chinach, zaś w USA jest tylko montownia. Amerykanie nie mają inżynierów niestety. Wprawdzie mogą robić symulacje części składowych na komputerze ale nie sądzę aby sami wykonywali na miejscu części.

pl.wikipedia.org/wiki/Atlas_(rakieta_nośna)
Zgłoś
Avatar
lobominator 2016-09-02, 9:53
Szkoda, szkoda. Kibicowałem temu programowi. Epicko pierdolnęło.
Zgłoś
Avatar
langerr 2016-09-02, 10:26 1
Zatrzymajcie w 1:11, widać Ufo, które przeleciało na wysokości rakiety i potem BUM.
Zgłoś
Avatar
eclave 2016-09-02, 10:46 1
Co to kurwa jest w 1:11? Wyglada jakby to rozjebalo te rakiete. Zapierdala jak pocisk, ale cos duzy.

Angry Bird?
Zgłoś
Avatar
~Nei 2016-09-02, 11:02
Zdrowo jebło. Po 12 sekundach dopiero dźwięk wybuchu dotarł.Ciekawe czy zuckerberg się wkurwił
Zgłoś
Avatar
dashadow 2016-09-02, 11:14
to nie był start, tylko test silnika
Zgłoś
Avatar
Namex 2016-09-02, 11:26
Faktycznie coś strasznie szybkiego przeleciało w 1;11 i skończyło się ich rumakowanie.
Zgłoś
Avatar
Dekiel666 2016-09-02, 11:55
No, eksperci z sadistica od rakiet kosmicznych - mówić co było przyczyną wypadku.
Zgłoś
Avatar
Crapshit 2016-09-02, 11:59 1
Logiczny napisał/a:

Od śmierci Wernhera von Brauna - którego amerykanie podkradli - nie potrafia w USA robić rakiet. Można się silić na Atlasy i wymyślać przeróżne nazwy, ale potrzebują one napędu rosyjskiego, np rd-180. Mają wprawdzie STARa ale ja proponuję porównać parametry techniczne ich STARa z RD-180 - to jest niebo a ziemia:-)

Co przypuszczam...wg mnie Rosjanie odmówili współpracy ze SpaceX, czasy jakie sa każdy widzi, skoro więc amerykanie dra mordę na Putina to zostali odcięci od technologii rosyjskiej (najlepszej na marginesie). Stąd wg mnie katastrofa SpaceX.

Sądzę, że cała reszta rakiety jest robiona także w Chinach, zaś w USA jest tylko montownia. Amerykanie nie mają inżynierów niestety. Wprawdzie mogą robić symulacje części składowych na komputerze ale nie sądzę aby sami wykonywali na miejscu części.

pl.wikipedia.org/wiki/Atlas_(rakieta_nośna)



Ruskie RD-180 są dobre bo to prymitywne rakiety. Prymitywne w sensie, że są jednorazowe, mają przestarzałą budowę.
Amerykanie kiedy je stosują muszą je przerabiać pod swoje parametry, tj. wymieniać elektronikę, parametry pracy itd.
Gdyby chcieli zatrzymać się na etapie rozwoju Rosjan to by nie budowali innych projektów.
A to dzięki własnym rakietom Amerykanie podbijają kosmos, to ich sondy są np. na Marsie, Wenusie czy latają poza układem słonecznym. RD-180 wykorzystują tylko do transportu ludzi lub ciężkich towarów.

80% światowych wydatków na podbój kosmosu pochodzi z USA, tak więc to oni są liderami, a korzystają z rozwiązań rosyjskich bo są dość tanie i dostępne kiedy zaawansowane technologie są w opracowaniu.
Przypominam, że Rosjanie nawet nie potrafili zrobić wahadłowca i zawsze wysyłali jednorazowe rakiety.

Przepaść technologiczna między USA a Rosją w dziedzinie kosmosu to dobre 30 lat na korzyść USA.
Czy ktoś wie co ostatnio odkryła ruska NASA? O Amerykańskiej słyszy się co chwila - tu Jowisz, tu Mars, Księżyc.
Ruskie wyprawy skończyły się 40 lat temu, dopiero też od niedawna mają swój GPS, który dopiero od kilku lat działa w miarę normalnie.
Zgłoś
Avatar
Teko123 2016-09-02, 15:03
Chujowy dźwięk. Spóźnia się :V
Zgłoś
Avatar
wlodi0412 2016-09-02, 16:02
Zawsze mnie zastanawia to, że wysyłają te rakiety. One po kilka tygodni, czasem miesięcy zapieprzają w kosmosie i nic się nie dzieje. Na ziemi natomiast bardzo często występuje jakaś tajemnicza awaria i rakieta eksploduje. To wygląda tak jakby oni wgl nie chcieli jej posłać w kosmos. Prowokejszyn or celowe działanie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie