18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Logiczny 2016-09-02, 16:25
Crapshit napisał/a:



Ruskie RD-180 są dobre bo to prymitywne rakiety. Prymitywne w sensie, że są jednorazowe, mają przestarzałą budowę.
Amerykanie kiedy je stosują muszą je przerabiać pod swoje parametry, tj. wymieniać elektronikę, parametry pracy itd.
Gdyby chcieli zatrzymać się na etapie rozwoju Rosjan to by nie budowali innych projektów.
A to dzięki własnym rakietom Amerykanie podbijają kosmos, to ich sondy są np. na Marsie, Wenusie czy latają poza układem słonecznym. RD-180 wykorzystują tylko do transportu ludzi lub ciężkich towarów.

80% światowych wydatków na podbój kosmosu pochodzi z USA, tak więc to oni są liderami, a korzystają z rozwiązań rosyjskich bo są dość tanie i dostępne kiedy zaawansowane technologie są w opracowaniu.
Przypominam, że Rosjanie nawet nie potrafili zrobić wahadłowca i zawsze wysyłali jednorazowe rakiety.

Przepaść technologiczna między USA a Rosją w dziedzinie kosmosu to dobre 30 lat na korzyść USA.
Czy ktoś wie co ostatnio odkryła ruska NASA? O Amerykańskiej słyszy się co chwila - tu Jowisz, tu Mars, Księżyc.
Ruskie wyprawy skończyły się 40 lat temu, dopiero też od niedawna mają swój GPS, który dopiero od kilku lat działa w miarę normalnie.



większych głupot chyba z miesiąc w internecie nie czytałem:-) Rosyjska technologia wyłączyła ostatnio zdalnie prąd na niszczycielu amerykańskim i niszczyciel dryfował 18 z 41 dowódców podało się do dymysji:-), tylko, że jak ty czytasz brednie od samych amerykanów to i wierzysz w te głupoty.
Zgłoś
Avatar
wiuosh 2016-09-02, 17:54
w 1:25 słychać strzały...
Zgłoś
Avatar
Crapshit 2016-09-02, 23:55
Logiczny napisał/a:



większych głupot chyba z miesiąc w internecie nie czytałem:-) Rosyjska technologia wyłączyła ostatnio zdalnie prąd na niszczycielu amerykańskim i niszczyciel dryfował 18 z 41 dowódców podało się do dymysji:-), tylko, że jak ty czytasz brednie od samych amerykanów to i wierzysz w te głupoty.



Zacytuje ciebie, bo nic lepiej nie pasuje do twoich wypocin -

Logiczny napisał/a:


większych głupot chyba z miesiąc w internecie nie czytałem:-)

Zgłoś
Avatar
Cyrk 2016-09-03, 7:29
tomitomala4 napisał/a:

up ty nawet nie masz czasu czytać...

A wpadło ci do głowy, że opis filmu można edytować?
Zgłoś
Avatar
genokiller14 2016-09-08, 5:42
Zobaczcie 1:11 w slow motion. Coś przez ułamek sekundy przelatuje na niebie dosłownie przed eksplozją. Może UFO?

youtube.com/watch?v=wDQBfZz6MjE
Zgłoś