18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24
Avatar
KimDzongIl 2012-06-22, 14:34 1
Ale wy głupoty pieprzycie:( Noc kupały inaczej noc świętojańska to stare święto wywodzące się od Słowian:) święto ognia radości i miłości. Kiedys puszczano wianki na wodę, szło się w tą noc nad jezioro wykąpać i szukano kwiatu paproci:) więc jeżeli nie macie pojęcia o czymś to nie hejtujcie:P
Zgłoś
Avatar
Proximate 2012-06-22, 14:35
Gorzej jak się zapali czasza i komuś na łeb spadnie..
Zgłoś
Avatar
marna 2012-06-22, 14:35 5
to czemu nie puszczają wianków na wodzie tylko chińskie lampiony w powietrze?
Zgłoś
Avatar
kelgar1992 2012-06-22, 14:37 1
Ja w Noc Kupały tańczyłem nago przy ognisku, przy dźwięku skrzypiec i kotłów. Kurwa mam wyjebane w takie pseudo świętowanie, jestem pewien że połowa ludzi nawet nie ma zielonego pojęcia co świętuje dlaczego, a 99% to katole i za świętowanie święta praojców, pójdą do piekła idźcie w chuj z taką hipokryzją.
Zgłoś
Avatar
bogdanznosa 2012-06-22, 14:37 1
Kurwa, żałuję że nie zrobiłem dziś zdjęcia po w okolicy w której odbyło się to "słitaśne święto". Jest tam taki syf wokół rzeki że przez miesiąc tego nie posprzątają.
Zgłoś
Avatar
Niegosław 2012-06-22, 14:37
Uch, a u nas na Nocy Kupały kumpel nago przez ognisko skakał. Chyba wolę patrzeć na lampiony
Zgłoś
Avatar
_arci 2012-06-22, 14:38 1
nie tak dawno temu po zakrapianej imprezie goniliśmy z przyjaciółmi taki lampion z myślą: "nie! no kurwa nie! no po prostu kurwa nie! to ufo!" o.O
Zgłoś
Avatar
gumol 2012-06-22, 14:41 1
A pan Zdzichu z szanowną małżonką Bronisławą w oddalonej o 15km wsi, cały następny dzień zbierali syf z pola, bo miastowym się zebrało na "Kupały".
Zgłoś
Avatar
Z................y 2012-06-22, 14:47 3
bloodwar napisał/a:

I tradycyjne dla Polaków puszczanie w Noc Kupały chińskich lampionów... Brakuje jeszcze czirliderek, dnia św. Patryka, helołinu i już można ze szklaneczką whisky, przy tradycyjnym indyczku w Święto Dżiękczynienia usiąść w hamaku, obejrzeć mecz baseballa i powiedzieć sobie: jestem taki zadowolony z tego, że jestem Prawdziwym Polakiem który jest dumny z własnej kultury i nie musi podkradać zwyczajów od innych!



Ty niby jesteś prawdziwym Polakiem? A w święto narodowe nawet nie wywiesisz flagi, ty kurwa faken parchu, niedzielny patrioto. Co żeś się tak ujebał tych zapożyczeń kulturowych, to że w Chinach jako pierwsi puszczali owe lampiony to my też nie możemy? Jak jesteś taki kulturowy to nażryj się bigosu, wypij litr wódki, zatańcz kujawiaka i schewtaj się na koszulę...

marnotrawna napisał/a:

to czemu nie puszczają wianków na wodzie tylko chińskie lampiony w powietrze?



To jakby pytać czemu w Nowy Rok strzelamy chińskimi fajerwerkami zamiast typowej staropolskiej kupy za stodołą...
Zgłoś
Avatar
zimny21 2012-06-22, 15:06
Wianki na wodzie również były puszczane ; )
Zgłoś
Avatar
jasnejasne 2012-06-22, 15:36 1
Noc Ku Pale
Zgłoś
Avatar
a................t 2012-06-22, 15:43 1
Wolę Kupałę, niż jakieś pedalskie jasełka.
Zgłoś
Avatar
tigerqaz 2012-06-22, 16:31
wcale nie jest mało sadystyczne bo...jakby komuś spadło na łeb lub chlusnęło czymś nieco gorącym z góry za koszule to byłby niezły sadol...
Zgłoś
Avatar
dyabeu696 2012-06-22, 16:36
A wiecie, że podobno tradycja słowiańska nakazywała w noc kupały się jeb** z każdym, kto tego chciał? Każdy facet (nawet po ślubie) mógł się ruchać z każdą panienką, która tego chciała. I na odwrót. I to przy wszystkich nawet. Nawet przy mężu/żonie. Taka była tradycja, której się nie należało sprzeciwiać...
Zgłoś
Avatar
S................z 2012-06-22, 17:02 3
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie