18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
marcin_ 2009-10-07, 20:43
A ja jestem za równouprawnieniem i traktuję Cię jako dobrego rozmówcę. Dystans do obcych to ja mam wielki.

Wiesz - dla mnie dzieciak ma wyraz twarzy "no shit?: D", co jest dość pejoratywne. Nienawidzę symboli, taki już jestem.

Co do mojego faux paux - nie popełniłem go i jestem tego niestety pewien. Gdyby umieścić na osi słowa "ironia" oraz "sarkazm" to obydwa znajdowałyby się mniej więcej na tej samej wysokości. Pleonazmem nazywamy stan rzeczy, kiedy dwa - baaaaaaardzo podobne znaczeniowo słowa znajdują się właśnie obok siebie. Niekoniecznie pleonazmem będzie coś w stylu "masło maślane", ale na przykład: "usposobienie" + "personifikacja" . Taki nadmiar.

Jeżeli uraziłem - przepraszam. A uraziłem, więc przepraszam. Sprzeczka z mojej strony wyniknęła po części z mojego niezrozumienia dla obrazków.

I... Twoje ostatnie zdanie zdaje się zawierać podtekst seksualny :p

Marcin przeprasza Modliszkę.
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2009-10-07, 21:34
Widzę, że i ja trafiłam na godnego rozmówcę . Co do pleonazmu (ironii i sarkazmu) to moglibyśmy o tym polemizować , ale forum nie jest odpowiednim miejscem na takie dyskusje.

Czy mnie uraziłeś ? nie, ja mam dystans do siebie i wypowiedzi kierowanych do mnie na tym forum
Myślę , że oboje się pomyliliśmy i zbyt pochopnie wyciągnęliśmy wnioski

Moje ostatnie zdanie możesz odbierać , dosłownie i w przenośni
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2009-10-08, 0:56
..i żyli długo i szczęśliwie..
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2009-10-08, 1:06
marcin_ napisał/a:

Pleonazmem nazywamy stan rzeczy



pleonazm to jest rodzaj błędu językowego
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2009-10-08, 1:30
yarzapp napisał/a:



pleonazm to jest rodzaj błędu językowego


poza tym dotyczy wyrażenia, a nie słów wymienianych po przecinku, ale ciiii, nie róbmy już scen, już było dobrze..
Zgłoś
Avatar
Gondone 2009-10-08, 10:22
marcin_ napisał/a:


w cudzysłowu


w cudzysłowie!
ten cudzysłów, w tym cudzysłowie.
nie cudzysłowiu itp.
kurde, ludzie, nauczcie się w końcu.

a krochmal zajebisty
Zgłoś
Avatar
R................g 2009-11-13, 15:13 1
A to filmik pokazujący doświadczenie opisane przeze mnie w tym poście sadistic.pl/non-utonium-fluid-sztuka-oderwania-vt23558.htm105183
Zgłoś