18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 26 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
marcin_ 2009-10-06, 22:35
To nie fake, nie irracjonalność, a fizyka.

"Ferrofluid"

Substancja, która z pozoru wygląda jak woda, ale ulega siłom magnetycznym przez rozpuszczenie w cieczy drobnych, drobniusienikich elementów "aktywnych magnetycznie".

Widziałem gdzieś filmik - niestety nie chce mi się szukać ;d - jak można zrobić go/to domowymi sposobami używając m.in. taśm magnetofonowych. Zresztą można kupić w sklepach z gadżetami.
Zgłoś
Avatar
MaxKing 2009-10-06, 22:35 1
Hmmm ciekawe, wypróbuję kiedyś. Chyba na piosence "This shit will fuck you up" zespołu Combichrist...

Cytat:

Irracjonalność? sztuka? czy fake?


Fizyka i fale dźwiękowe.

Cytat:

ferrofluid


To nie ma nic wspólnego z magnesem tylko z drżeniem płytki metalowej. Ferrofluidy to coś "trochę" innego.
Zgłoś
Avatar
marcin_ 2009-10-06, 22:36 1
O matko, ale wtopa. Nie obejrzałem do końca. Żaden ferrofluid, tylko papka. A miało być tak pięknie. Zresztą, kupujta ta ferrociecz, lepsza zabawa.
Zgłoś
Avatar
D................r 2009-10-06, 22:44 1
heh... taniej? odpowiednie proporcje...
Mąka kukurydziana, woda, subwoofer...
"Ferrofluid" ? mądrze brzmi... a w praktyce ...
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2009-10-06, 23:01 1
marcin_ MaxKing



Nie zgadłabym
Zgłoś
Avatar
mad-fis 2009-10-06, 23:14 3
To co widzimy na płytce to tzw. ciecz nienewtonowska, która pod wpływem przyłożonej siły zachowuje się jak ciało stałe. Czyli gra muzyka to się "usztywnia" przerwa w dźwięku po prostu płyn. Można na Youtube znaleźć filmiki jak ludzie biegają po basenach wypełnionych taka mieszanką wody i maki kukurydzianej.
Zgłoś
Avatar
marcin_ 2009-10-06, 23:21
Cytat:

Nie zgadłabym


To przykre.
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2009-10-06, 23:29 1
marcin_ napisał/a:


To przykre.



Przykre jest to, że nie potrafisz czytać . Może i wiesz co to "Ferrofluid" ale o ironii i sarkazmie człowiek uczy się przez całe życie. Wikipedia nie zabija.

Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
R................g 2009-10-07, 0:05 2
robilem coś podobnego w laboratorium z fizyki... tyle że z piaskiem rozsypanym na czyms co przypominalo glosnik, w miare zmiany częstotliwosci ten piasek ukladal sie w rożne wzory... jak znajde to wrzuce wiecej, bo to 3 lata temu bylo i nie pameitam juz

Cytat:

1.Cel ćwiczenia.
Celem ćwiczenia będzie pokazanie przypadku rozchodzenia się fal w ośrodku dwuwymiarowym. Metodę taką opracował pochodzący z Saksonii Ernest Florens Friedrich. Polegała ona na pobudzaniu do drgań metalowych płyt o różnych kształtach przez przeciąganie smyczkiem po ich krawędzi. Częstotliwościom rezonansowym towarzyszy pojawianie się w ośrodku linii węzłowych. Rozsypując drobnoziarnisty piasek na powierzchni wzbudzonej rezonansowo płyty Chladni uzyskiwał oryginalne wzory linii węzłowych.
Nasze doświadczenie polega na powtórzeniu eksperymentu z taką różnicą, że do pobudzenia metalowych płyt wykorzystamy specjalnej konstrukcji głośnik wibrujący z częstościami akustycznymi, poprawiający stabilność i powtarzalność obserwowanych obrazów.

2.Przebieg ćwiczenia.
 Wariant 1:
Po umocowaniu okrągłej tarczy i posypaniu równomiernie jej powierzchni piaskiem, włączyliśmy generator, a następnie przy ustawieniu pokrętła AMPLITUDE w pozycji między MIN, a MAX rozpoczęliśmy powolne obracanie pokrętła ADJUST, odpowiedzialnego za zmianę częstotliwości. Piasek zaczął wyraźnie drgać i zsuwać się do pozycji węzłowych. Notowaliśmy częstotliwości i fotografowaliśmy powstałe obrazy. Eksperyment powtórzyliśmy opcjonalnie dla tarczy kwadratowej.


880 Hz

1650 Hz

340 Hz

817 Hz

960 Hz

1070 Hz

1400 Hz

1724 Hz


Cytat:

4. Wnioski:
wraz ze wzrostem częstotliwości, wzrastała liczba węzłów, a figury stawały się coraz bardziej urozmaicone.



Zatem można to zrobić z czymś lepkim i cieczopodobnym, kształt kręgów/wzorków zalezy od kształtu powierzchni wibrującej
Zgłoś
Avatar
megabit 2009-10-07, 0:22
To jest ciecz nie-Newtonowska
Zgłoś
Avatar
R................x 2009-10-07, 7:32
Baalp napisał/a:

robilem coś podobnego w laboratorium z fizyki... tyle że z piaskiem rozsypanym na czyms co przypominalo glosnik, w miare zmiany częstotliwosci ten piasek ukladal sie w rożne wzory... jak znajde to wrzuce wiecej, bo to 3 lata temu bylo i nie pameitam juz



Też to robiłem xD
Zgłoś
Avatar
mau 2009-10-07, 11:48 1
To wcale mąka kukurydziana nie jest potrzebna, wystarczy zwyczajna ziemniaczana, chodzi o dobrą rozpuszczalność w wodzi.
Sama rok temu zachęcałam studentów do zabawy taką paćką, najpierw nikt nie chciał, a jak już zaczęli się bawić, to nie mogli przestać
Zgłoś
Avatar
marcin_ 2009-10-07, 15:28
Cytat:

Przykre jest to, że nie potrafisz czytać . Może i wiesz co to "Ferrofluid" ale o ironii i sarkazmie człowiek uczy się przez całe życie. Wikipedia nie zabija.

Pozdrawiam.


Skąd ta pewność? To, że szukasz gównianej jakości zaczepek to już akurat NIE mój problem . To może zasiądź w końcu nad nią, skoro nie zabija? Już czas.

PS. Nie powinno się stawiać słowa "ironia" i "sarkazm" obok siebie Gdyż pojęcia te się ścierają - jak wiele innych określeń środków stylistycznych - i obok siebie mogą dać "pleonazm". Umieszczam w cudzysłowu, byś w końcu robiła to, co sama dajesz w radach. Do wikipedii marsz!

Nie pozdrawiam.

Aaa, i tak właściwie. Skoro uważasz - albo inaczej - WIESZ, że fakt nieumiejętności czytania u mnie jest przykry to wskaż mi, proszę, gdzie w Twoim poprzednim poście była treść nadająca się do odczytania?

Jakiś problem z wyobraźnią albo ślepotą swoich kontrargumentów? Chyba, że według Ciebie obrazek jakiegoś dzieciaka był bogaty w tekst.

Naprawdę uwielbiam to forum : >
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2009-10-07, 18:31
marcin_ napisał/a:


Skąd ta pewność? To, że szukasz gównianej jakości zaczepek to już akurat NIE mój problem . To może zasiądź w końcu nad nią, skoro nie zabija? Już czas.

PS. Nie powinno się stawiać słowa "ironia" i "sarkazm" obok siebie Gdyż pojęcia te się ścierają - jak wiele innych określeń środków stylistycznych - i obok siebie mogą dać "pleonazm". Umieszczam w cudzysłowu, byś w końcu robiła to, co sama dajesz w radach. Do wikipedii marsz!

Nie pozdrawiam.

Aaa, i tak właściwie. Skoro uważasz - albo inaczej - WIESZ, że fakt nieumiejętności czytania u mnie jest przykry to wskaż mi, proszę, gdzie w Twoim poprzednim poście była treść nadająca się do odczytania?

Jakiś problem z wyobraźnią albo ślepotą swoich kontrargumentów? Chyba, że według Ciebie obrazek jakiegoś dzieciaka był bogaty w tekst.

Naprawdę uwielbiam to forum : >



Jeśli ktoś szukał zaczepki to byłeś nim , TY, a jako człowiek inteligentny i dorosły pewnie zauważysz pewne docinki których użyłeś i od czego się zaczęło . Zdjęcie wstawione przeze mnie ma prosty przekaz, chodzi o uchwycenie chwili za pomocą aparatu fotograficznego... fotki która określała mój wyraz twarzy jak zobaczyłam co zobaczyłam... po raz kolejny widać u Ciebie brak jakiegokolwiek dystansu do swojej i obcych osób ...sama jestem winna że dałam się sprowokować ale cóż już taki mój temperament -który akceptuje
Odnośnie "pleonazmu" ( sprawdzałam w wikipedi, nie znam tego okreslenia ) znów popełniłeś fo pa . Na przyszłość jeśli argumentujesz swoje racje , sprawdź czy na pewno pisane przez Ciebie "słowo" jest ozdwierciedleniem sytuacjii...tutaj podporządkowałeś sobie to co pasowało mijając się po krótce z całokształtem.. więcej na ten tamat nie chce rozmawiać...

PS: nie pozdrawiasz? to nie pisz... bo kogo to obchodzi... chcesz dociąć? docinaj...pamiętaj...

Prawdziwy mężczyzna powinien wiedzieć kiedy skończyć
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie