18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:37
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:18
Z cyklu "Sadol uczy, sadol bawi"

Turcy stworzyli nowe przenośne mosty.

Nazywa się to SAMUR i jest to bardzo wydajny przenośny most na bazie amfibii co pozwala na konstrukcję o wiele dłuższą niż w przypadku tradycyjnych rozkładanych mostów ponieważ można połączyć kilka jednostek ze sobą a nie polegać na jednej starego typu.

Zgłoś
Avatar
OstateczneKarasie 2018-03-03, 22:24 11
Fajny sprzęcior. W sam raz na przerzucenie się przez Dunaj na wysokości Bukaresztu
Zgłoś
Avatar
_................_ 2018-03-03, 22:26 2
Z Turkami kojarzy mi się firma Hatsan..
Zgłoś
Avatar
wodociagi 2018-03-03, 22:27 13
"Nowa generacja przenośnych mostów" ee czyli mówisz że dopiero teraz takie cudo wymyślili?
Zgłoś
Avatar
nelbox 2018-03-03, 22:42 3
w końcu jakiś film nie z wypadku drogowego czy bijących się murzynów i zero piw. eeeh, sadistic...
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2018-03-03, 23:16 2
@up i o takiego Sadistica nic nie robiłem.
Zgłoś
Avatar
Lololoney 2018-03-04, 1:48 11
Velture napisał/a:

Turcy stworzyli nowe przenośne mosty.



No, po skurwensynie...
polsatnews.pl/wiadomosc/2016-06-12/najdluzszy-most-pontonowy-swiata-po...

"Wykupili licencję", ew. "podjebali tech." jeśli już...
Zasadniczo to nie wiem, czy cokolwiek oni sami stworzyli z nowoczesnego uzbrojenia... Co najwyżej jakieś składaki...
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2018-03-04, 2:13 6
Velture napisał/a:

Turcy stworzyli nowe przenośne mosty.



Ponadnormatywne gówno. Największą zaletą mobilnych rozwiązań wojskowych są gabaryty umożliwiające transport drogami lądowymi i koleją. Takie wielkie gówno nie przejedzie prawie nigdzie, czyli transport tego to problem.
Zgłoś
Avatar
kokos_123 2018-03-04, 3:52 2
tranzystor napisał/a:



Ponadnormatywne gówno. Największą zaletą mobilnych rozwiązań wojskowych są gabaryty umożliwiające transport drogami lądowymi i koleją. Takie wielkie gówno nie przejedzie prawie nigdzie, czyli transport tego to problem.


jestem pewien że te pływaki na bokach się składa na dach i nie ma problemu tego koleją przewieźć.
Zgłoś
Avatar
FransFr 2018-03-04, 13:33 19
To jest amfibia M3 będąca rozwinięciem niemieckich konstrukcji przeprawowych (służąc jako mosty albo promy), zaprojektowana i produkowana przez Eisenwerke Kaiserslautern, a turecki FNSS albo za zgodą EWK rozpoczął licencyjną produkcję, albo najzwyczajniej zerżnął. Edit. Po małym zapoznaniu się z genezą tego pojazdu mogę stwierdzić, TAK, zerżneli nikczemnie.
Zgłoś
Avatar
SzczeryDoBolu 2018-03-04, 18:14
Velture już nie ma czego dodawać to przekopuje stare śmieci żeby nie popaść w depresje ... a że to tak bardzo sadystyczne to się musi ratować "Sadol uczy, sadol bawi"
Zgłoś
Avatar
BurakCebulak 2018-03-04, 18:20 2
Może to nie jest wybitny wynalazek, ale żeby móc coś osiągnąć, czasem trzeba coś od kogoś skopiować lub kupić licencję. I tym sposobem Turcy mają własne śmigłowce szturmowe, własny odpowiednik systemu Homar, własny czołg mimo podzespołów zza granicy oraz inne systemy, a my tłukąc ponad 10 lat ppki od żydków nie mamy własnych, Rośki od Finów czy też po wielu bólach własny karabinek mamy armię taką jaką mamy
Zgłoś
Avatar
Syja 2018-03-04, 19:34
Nowa generacja oznacza nowy lepszy model, a nie to, że coś takiego powstało po raz pierwszy na świecie matoły.
Zgłoś
Avatar
maddog77 2018-03-04, 21:02
Kurdowie im to rozwalą...kierowcy wpierdolą i tego robaka też mu zjedzą.
Zgłoś
Avatar
globuss2 2018-03-04, 22:43
W Polsce też mamy coś podobnego nazywa się to Park Pontonowy 64 w skrócie PP64... Wiem bo było mi dane go składać na Odrze pod Wrocławiem ... A to co na filmie to już chyba z 10 lat jest... Także żadna mi nowość!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie