18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Trollsky wykonuje nóż prostymi narzędziami. Parę pilników, trochę cierpliwości i gotowe.

Drodzy Sadole. Zbroimy się na wypadek ciapatskiej inwazji!

A ciapatego trzymamy na dystans tak:
Zgłoś
Avatar
m................9 2013-05-25, 1:44
aż z tego wszystkiego muszę sobie dzisiaj obejrzeć nożownika z Benicio del Toro, tam też koleś robił sobie nóż w takich spartańskich warunkach
Zgłoś
Avatar
Birkut 2013-05-25, 2:33
Kurde! Dlaczego ja się wcześniej nie natknąłem na tego faceta w czeluściach internetu?! Dzięki Commandore_Bombardiero!!!
Zgłoś
Avatar
hardbot 2013-05-25, 2:41
Wystarczą podstawowe narzędzia + ognisto.

Zgłoś
Avatar
Nemesh 2013-05-25, 9:29 1
Uwielbiam oglądać jego filmy. Tylko prawda jest taka, że są 3 opcje kiedy będziesz mógł się bawić w robienie noży:

a) Mieszkasz na wsi i mosz chołupe z gorożem;
b) Wziąłeś kredyt na 40 lat i mogłeś sobie pozwolić na dom;
c) Jesteś bananowcem i możesz korzystać z garażu tatusia kiedy akurat on wyjechał na dwa dni swoim nowym Lexusem.

Dziękuję, dobranoc
Zgłoś
Avatar
T-Will 2013-05-25, 11:31
Nie wiem co to za filozofia rzucić w ten sposób z takiej małej odległości, bez żadnego treningu za 3 razem spokojnie każdy kumaty rzuci prawidłowo.
Zgłoś
Avatar
krzysztof6666 2013-05-25, 15:26
Nemesh napisał/a:

Uwielbiam oglądać jego filmy. Tylko prawda jest taka, że są 3 opcje kiedy będziesz mógł się bawić w robienie noży:

a) Mieszkasz na wsi i mosz chołupe z gorożem;
b) Wziąłeś kredyt na 40 lat i mogłeś sobie pozwolić na dom;
c) Jesteś bananowcem i możesz korzystać z garażu tatusia kiedy akurat on wyjechał na dwa dni swoim nowym Lexusem.

Dziękuję, dobranoc



d) w piwnicy w bloku , kątówka + kawałem metalu do tego 3 różne tarcze , 2 deseczki 2 pilniki trochę kleju ,
tylko to przepis na niehartowany nożyk ,

e) mieszkam w małym miasteczku w domku jednorodzinnym ,
to co w podpunkcie d tyle że + gril węgiel drzewny jest hujowym paliwem ale już brykiet pozwala rozgrzać metal nawet do stanu w którym z użyciem młotka i kilku narzędzi można go dowolnie formować - jedyną przeszkodą może być narzekanie starej(moja jeszcze młoda ) że się hałasuje zamiast coś pożytecznego zrobić .

a tak naprawdę wszędzie i z byle czego się da robić broń / narzędzia , ,,zabawki''

i zazwyczaj są to rzeczy dużo tańsze niż kupione gdzieś ,
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-05-25, 16:07
Commandore_Bombardiero napisał/a:

@up nie musisz mieć warsztatu kowalskiego. Zachęcam do obejrzenia filmiku.


Obejrzałem i w dalszym ciągu nie mam warsztatu kowalskiego
Np. palenisko skąd wezmę?
Zgłoś
Avatar
erste 2013-05-25, 18:07
grilla nie masz?? jedyny problem to podniesc temperature do około 800*C to wszystko
tu domowej roboty dmuchawa

gosciu jest dobry ma kto link do jego kanału?? bo napewno z yt
Zgłoś
Avatar
Piridais 2013-05-26, 1:05 1
erste napisał/a:

grilla nie masz?? jedyny problem to podniesc temperature do około 800*C to wszystko
tu domowej roboty dmuchawa


gosciu jest dobry ma kto link do jego kanału?? bo napewno z yt



/user/Trollskyy?feature=watch
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-05-26, 13:09
800 stopni? Próbowałem hartować ostrza z resorowej stali z ponad 1100 stopni a i tak wychodziła plastelina. Poza tym na grillu nie rozgrzejesz ostrza równomiernie, zwłaszcza jak ma więcej niż 5cm.
Zgłoś
Avatar
marmoo 2013-05-26, 17:14
nanab napisał/a:

800 stopni? Próbowałem hartować ostrza z resorowej stali z ponad 1100 stopni a i tak wychodziła plastelina. Poza tym na grillu nie rozgrzejesz ostrza równomiernie, zwłaszcza jak ma więcej niż 5cm.



głupoty waść gadasz
Resorówke grzejemy do około 830-850stopni (oceniac można po kolorze), austenizujemy w tej temperaturze około 5 minut na milimetr grubości.
Gasimy w oleju (może byc kujawski, byle nie woda) o temperaturze około 70 stopni.
Po schłodzeniu detalu to temperatury ok 100 stopni odpuszczmy 2h w temperaturze 200 stopni. (piekarnik).
Przed hartowaniem zaleca sie normalizowanie (piekarnik 200 stopni, 2h, i zostawic to ostygniecia z piecem.0

Koniec filozofii
Zgłoś
Avatar
erste 2013-05-26, 23:56
up ale najpierw trzeba resor rozhartowac bo normalnie nie wyprostujesz
i tak wg ciebie jak mam resor obrobiony juz i jest przykładowo 5 mm gr to 25 min w 800 st? po tym czasie d oleju (słyszałem o oleju mineralnym silnikowym starym ) az spadnie do 100 st i odpuszczanie od razu?? potem juz estetyczne i koncowe ostrzenie mam nadzieje ze dobrze rozumuje jak nie to poprawcie (szkoda ze trolsky nie ma tu konta )
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-05-26, 23:59
Czyli przez zbyt mocne rozgrzanie albo brak odpuszczania stal po hartowaniu może być miękka? 800 stopni to ledwo pomarańczowy, ja grzałem do jasnożółtego a po hartowaniu w zużytym oleju silnikowym(dodatkowy węgiel dla stali podobno), albo zwykłym roślinnym i tak wychodziła plastelina która można wyginać w rekach mimo 4mm grubości.
Zgłoś
Avatar
erste 2013-05-27, 20:25
Cytat:

Odpuszczanie – rodzaj obróbki cieplnej, której poddawana jest stal wcześniej zahartowana. Celem odpuszczania jest usunięcie naprężeń hartowniczych oraz zmiana własności fizycznych zahartowanej stali, a przede wszystkim zmniejszenie twardości, a podniesienie udarności zahartowanej stali.

z wiki link

nie wiem czy moge post 1 po 2 jak nie to mod niech do poprzedniej wstawi
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-05-27, 22:48
@UP, też mam internet i wikipedię. Nie o to pytałem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie