18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:52
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:57
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 33 minuty temu
Dla większości świata nunchaku(potem będę pisał nun po prostu) kojarzy się z :
-kung fu(lub w ogóle wschodnimi sztukami walki)
-Bruce Lee
-jakimś czarnym który nie udolnie robił przewrót w tył i się obija nun
-uderzeniami w jądra

Ale na tym sztuka władaniem nun się nie kończy.
Więc zaczynając od początku.
Czym jest nun ?
Wiki mówi:
Cytat:

Nunchaku – rodzaj broni obuchowej w formie dwóch pałek połączonych ze sobą za pomocą łańcucha lub linki (dziś nylonowej, dawniej wykonanej z włosów z końskiego ogona lub, jak podają inne źródła, włosów żony).



Lub łopatologicznie: dwa kijki na łańcuchu lub sznurku.
Historię powstania sobie odpuszczę, nie o tym mowa.

Jak zbudowane jest takie nun?
Proste jak budowa cepa i to dosłownie:

Jeżeli zamiast linki, występuje łańcuch to jest on połączony z pałkami łożyskiem:

lub prostsza wersja:


Skoro już cały wszechświat wie co to nun i jak mniej więcej jest zbudowane, można przystąpić do praktyki.

Cytat:

Ustawa o broni i amunicji, rozdział 1, Art. 4, Punkt 4:
Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków
[...]
----------------------------------------------
[...] należy rozumieć za nunchaku "pałki wykonane z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału ,połączone ze sobą łańcuchem , sznurkiem lub innym elastycznym materiałem." - biuletyn urzędowy wydany w imieniu MSWiA.


Niżej dam link gdzie będziecie mogli sobie więcej na ten temat poczytać.
W skrócie to wygląda tak, że nikt nie wsadzi was do więzienia za to, że ćwiczycie sobie w parku. Ale jakbyście kogoś uszkodzili to byście odpowiadali za napad z bronią
żeby dostać zezwolenie na nun trzeba przejść testy psychologiczne

Moim zdaniem nun może być dobrym hobby dla każdego w miarę rozgarniętego człowieka. Trzeba popisać się czasami kreatywnością, silnymi nadgarstkami(czy też w ogóle mięśniami rąk jeżeli chcemy aby nasze kombinacje wyglądały bardziej efektownie) i przede wszystkim zatroszczyć się o bezpieczeństwo otoczenia w którym będziemy trenować. W internecie jest multum poradników jak zaczynać przygodę z nun, podstawowe kołowrotki, przełożenia, wyrzuty.
Na swoim przykładzie powiem, że najgorsze są pierwsze dni. Ćwiczyłem nun które miało łożyska i pałki obłożone gąbką ażeby to sobie krzywdy wielkiej nie zrobić. Dłonie miałem rozwalone od szybkiego i niezbyt umiejętnego wykonywania trików, całe szczęście, że uderzenia gąbką nie były tak bolesne. Po jakimś tygodniu można się przerzucić na normalne nun w moim przypadku było to oktagony(ośmiokątne pałki) połączone ze sobą linką. Niestety ucierpiał mój pokój.
Najbardziej ściany, sufit i żyrandol którego już nie mam.
Ściany i sufit wyglądają mniej więcej tak:


Także naprawdę warto wyjść na dwór i tam ćwiczyć pierwsze dni

Świat obejmujący fascynatów nun jest naprawdę duży, także łatwo podpatrzeć triki, uczyć się razem z kimś. Już nie przedłużam i daję filmiki pokazujące naprawdę wspaniałych ludzi którzy władają tą bronią:

tu były filmiki

źródła:
wikipedia
nunchaku.one.pl/?s=index
fbb.one.pl
Zgłoś
Avatar
dziaad 2012-09-24, 23:10
no ale jest ninja i napierdala nunczaku
Zgłoś
Avatar
masafahi 2012-09-25, 0:00 1
Ten schemat na początku mnie zaintrygował:
Linka
Górny koniec
Dziura
Powierzchnia Górna
Powierzchnia Środkowa
Powierzchnia Dolna
Spód

Prawie jak budowa dzidy:

Ostrze
przeddzidzie
Śróddzidzie
Dzidzie
Zadzidzie
itd...
Zgłoś
Avatar
Jason-X 2012-09-25, 20:22 1
nunchaku - naunchakiem
a siekierka - siekierką kurwa
Zgłoś
Avatar
Parker 2012-09-26, 9:22 1
Pamietam jak Z pewnego forum byly organizowane takie wypady ludzi z calej polski ja bylem tylko 2007 w krakowie , caly zlot gosci (15-20 osob) gdzies w parku w krakowie , bez interwencji sie nie obylo na szczescie tylko ochrony. Nie wiedzieli co i jak I pozwolili dalej ale zeby ludzi nie straszyc Ogolnie z nun mam fajne wspomnienia.

Co do wypowiedzi typu "mam pistolet , kastet czy innego magicznego kija" To mysle ze dla niektorych to po prstu hobby jak kazde inne . sa zawody organizowane np. na najlepsze tricki , ale zwykly kowalski nie bedzie o tym wiedzizl bo sie tym nie interesuje . To ze mam nun i faze bawienia sie nim to nie znaczy ze od razu JESTEM NINJA NAKURWIATOR. nigdy nie uzylem (no moze raz na psie ktory gryzl ludzi na jakiejs masowce)
to nigdy go nie uzyje z nastawieniem na samoobrone. To samo tyczy sie cwiczenia roznych sztuk walki .
Jedni chodza na mma zeby powiedziec kolegom zeby oni powidzieli kolegom i zeby ten leszczyk z kadstam sie dowiedzial i sie bal, a inni po zeby sie poruszac wzmocnic i samodoskonalic i kurwa bez slowa caly trening przrobia a po wroca do swoich zajec .
Zgłoś
Avatar
ukcioo 2012-09-26, 9:31
samo POSIADANIE jest nielegalne, a nie uzywanie 'nun' jako broni

to tak jakbys stał z bronią palną w parku i sobie 'ćwiczył'
Zgłoś
Avatar
sarkazm 2012-09-26, 9:34
Jak się bawisz tym cepem na dworze, to przechodnie muszą mieć nieziemski polew z ciebie ;D
Zgłoś
Avatar
markedone 2012-09-26, 9:41
@sarkazm
Ćwiczę w takich miejscach, żeby nikt nie musiał na to patrzeć
Zgłoś
Avatar
SonGohan 2012-09-26, 9:46
Ja mam pytanie natury technicznej. Te wymachy są bardzo efektowne solo, ale co będzie kiedy nun zacznie się odbijać od czegoś lub od kogoś. Jak to można wtedy opanować? Nie wspomnę już o unikach i próbach przechwycenia przez przeciwnika. Może jakiś filmik z walką na 2 nun? Czy to może taki breakdance,
popisy solo przed grupą?
Zgłoś
Avatar
zachar1345 2012-09-26, 9:52
BongMan napisał/a:

A mi się nunchaku kojarzy z tym gościem.
Obrazek
Ktoś pamięta?



Li Long ahhh czasy gdy młuciło się w Soul Blade'a
Zgłoś
Avatar
markedone 2012-09-26, 9:56
@SonGohan
Odbicia od przedmiotów czy właśnie od kogoś trenowane są w "Kobudo" czyli w tej tradycyjnej sztuce walki nun.
BO ogólnie o nun można powiedzieć, że dzieli się na dwie części
-tą pokazową
-kobudo
Nad opanowaniem trzeba po prostu ćwiczyć na jakiś manekinach/workach. To tak jak strzelaniem rzutów wolnych w piłce, trzeba ciągle pracować nad tym aby kontrolować piłkę tak samo jest z nun.

Nigdy nie widziałem walki z dwoma nun, z jednym widywałem to na jakiś pokazach (dwóch gości, obaj posiadają nun obite gąbką, są w ochraniaczach i tłuką się na ringu podobnym do bokserskiego)
Z takich nieoficjalnych walk znaczy z ulicy to mało widziałem zwykle dochodziło do paru uderzeń i po sprawie, przeciwnik miał uszkodzoną rękę czy też nogę.

Moim zdaniem walka dwoma nun byłaby zbyt trudna, nie jestem sobie w stanie wyobrazić tego, że ktoś jest w stanie to kontrolować w walce.
Zgłoś
Avatar
mp_toujane 2012-09-26, 10:12
ale to chujowe
Zgłoś
Avatar
olokop 2012-09-26, 10:24
wstaw lepiej filmik, na którym "kikon-bu" zatrzymuje Ci się na jajkach
Zgłoś
Avatar
markedone 2012-09-26, 10:30
@olokop
Nie dostałem ani razu po jajkach jeszcze
Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2012-09-26, 10:50
Coś z klasyki:
Zgłoś
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2012-09-26, 10:54 1
Nunchaku to broń dla lasek. Nie czarujmy się ale poza tym że fajnie wygląda to oferuje strasznie duże straty energii podczas uderzenia. Tylko Miecz ziąąą.

edit:
Ewentualnie 60cm sztyla z łopaty jak nie chcesz zrobić z gaścia Sushi.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie